LIV
Liverpool
Towarzyski
26.07.2026
00:00
SUN
Sunderland
 
Osób online 1510

Kto może zagrać w poniedziałek?


Virgil van Dijk będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na poniedziałkowy mecz Liverpoolu ze Swansea City. Dla obrońcy byłby to debiut w czerwonej koszulce w Premier League po tym jak wrócił do treningów po drobnym urazie mięśni uda.

Styczniowy nabytek the Reds nie wystąpił w spotkaniu z Manchesterem City, które Liverpool wygrał 4:3, lecz uczestniczył już w treningach w tym tygodniu i nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyjechał razem z drużyną do Walii i zagrał na Liberty Stadium.

Daniel Sturridge także jest gotów do gry, natomiast Ragnar Klavan, Dejan Lovren i Mohamed Salah walczyli z chorobami w tym tygodniu.

- Raggy nie trenował, ale liczymy, że jutro wróci. Dejan także nie brał udziału w treningach. Tak samo wygląda sytuacja z Mo Salahem i w jego przypadku także mamy nadzieję, że będzie mógł jutro grać - wyjawił Jürgen Klopp podczas piątkowej konferencji prasowej.

- Mo i Raggy czują się już dobrze, ale nie jesteśmy pewni co do Dejana w 100 procentach.

Sytuacja Jordana Hendersona i Alberto Moreno jest coraz lepsza, pierwszy miał problemy ze ścięgnem udowym, drugi nie grał ze względu na uraz kostki. Jednakże występ z 20. w tabeli ligowej Swansea obędzie się bez tej dwójki.

- Są już blisko powrotu, ale niewystarczająco blisko na Swansea - powiedział Jürgen Klopp.

- Jednak po tym meczu Hendo będzie już dostępny i jest to dobra wiadomość.

- Alberto powrócił do treningów kilka dni później i będziemy jeszcze musieli go obserwować. Nie będziemy go popędzać, ale z pewnością także będzie dostępny po meczu Swansea, a może nawet w starciu z nimi, lecz nie jestem pewien.

Loris Karius stanie w bramce Liverpoolu po tym jak otrzymał szansę od trenera na regularne występy - wcześniej zagrał z Evertonem i City.

Natomiast z Walii także napływają korzystne dla Swansea informacje. Obrońca Mike van der Hoorn musiał opuścić boisko podczas poprzedniego starcia Łabędzi, które rozgrywali z Newcastle United i zremisowali je 1:1, jednak trenuje już i jest do dyspozycji Carlosa Carvalhala. Gospodarze liczą też na występ Renato Sanchesa (ścięgno udowe) i Tammy'ego Abrahama (udo), zaś Angel Rangel (łydka) pracuje nad powrotem do formy.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Ważny etap rehabilitacji Ekitike (3)
10.07.2026 19:06, FroncQ, The Athletic
Benítez na temat Iraoli (0)
10.07.2026 19:04, Mdk66, Liverpool Echo
Jacquet i Elliott wrócili do pełnego treningu (0)
10.07.2026 16:00, GingerElf, thisisanfield.com
Edwards odchodzi z klubu (52)
10.07.2026 15:36, Gall1892, The Times
Poszukiwania prawego obrońcy trwają (8)
10.07.2026 13:01, Gall1892, thisisanfield.com
Hughes widziany na dzisiejszym treningu (7)
09.07.2026 21:14, Klika1892, liverpool.com