05.05.2024
17:30

Osób online 1155

Zwycięstwo drużyny U-18

Liverpool U18 zwyciężył 2:1 nad akademią RB Lipsk w towarzyskim meczu we wtorkowe popołudnie. Steven Gerrard wraz ze swoim asystentem Tomem Culshawem, zapewnili sobie szybki powrót na zwycięskie tory po sobotniej porażce z Arsenalem w FA Youth Cup.

W pierwszej połowie gola dla Czerwonych strzelił Glen McAuley, a w drugiej trafienie dołożył Leighton Clarkson, który ustalił wynik spotkania.

Liverpoolczycy szybko zaczęli dominować, McAuley był bliski strzelenia bramki w zaledwie 13 minucie po podaniu Yaserra Larouciego.

Chwilę później młody Irlandczyk znów stanął przed szansa na gola, lecz jego celny strzał został zablokowany przez wracającego obrońcę Jack’a Wallsa.

Za trzecim razem nie miał już żadnych problemów z zamienieniem strzału na gola. Po faulu na Niallu Brookwellu w polu karnym, pewnie wykorzystał jedenastkę zmylając bramkarza i posyłając piłkę w przeciwny róg.

The Reds cały czas kontrolowali spotkanie. Harvey Whyte który pojawił się pierwszy raz po kontuzji, miał bardzo dobrą okazję, lecz nie wykorzystał szansy z 74 minuty.

Pomyłka z tyłu pozwoliła Noahowi Holmowi na bramkę. Norweg nie myląc się wyrównał wynik spotkania.

Po rzucie wolnym Larouciego gospodarze trafili w poprzeczkę za sprawą Anthony'ego Glennona. Wciąż był czas, aby wygrać.

Zwycięski gol padł siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy to Larouci wybrał Clarksona, który wykazał się świetnym opanowaniem i trafił do siatki po sprytnym dryblingu.