05.05.2024
17:30

Osób online 1287

Podsumowanie meczu

Czerwoni zwyciężyli na John Smith’s Stadium 3:0 i zgarnęli upragniony komplet punktów. W pierwszej części spotkania na listę strzelców wpisali się Can i Firmino, a po przerwie wynik spotkania ustalił z rzutu karnego Mo Salah.

Kluczowe momenty...

- Can uderzeniem z dystansu otwiera wynik spotkania

- Firmino podwyższa prowadzenie

- Salah z 11 metrów przypieczętowuje zwycięstwo Liverpoolu

Skład Liverpoolu...

W porównaniu do ostatniego starcia z WBA Jürgen Klopp dokonał aż 6 zmian w podstawowym zestawieniu. Opaska kapitańska powróciła w ręce Hendersona, który rozpoczął zmagania od pierwszych minut. Niemiec postawił również na ofensywne trio Mané-Salah-Firmino.

Liverpool (4-3-3): Karius; Gomez, Matip, Lovren, Robertson; Can, Henderson, Milner; Mané, Salah,Firmino.

Pierwsza połowa...

Po dość spokojnym początku spotkania pierwszą groźną akcję stworzyli sobie gospodarze. Przed szansą stanął Depoitre, jednakże jego strzał wybronił Karius.

W 20. minucie na prowadzenie wyszli The Reds.

Po tym jak futbolówkę wybił głową jeden z defensorów Huddersfield jako pierwszy dopadł do niej Can, który soczystym strzałem z dystansu w stylu Stevena Gerrarda pokonał Lössla. Niemcowi pomógł w tym lekki rykoszet.

Strzelona bramka dodała Czerwonym nieco pewności siebie, co było widać podczas kolejnych akcji.

Po krótkiej wymianie ciosów i niecelnym uderzeniu Mané prowadzenie Liverpoolu podwyższył Firmino.

Brazylijczyk ruszył błyskawicznie lewym skrzydłem urywając się obrońcom, a następnie po rajdzie wzdłuż linii końcowej uderzył przy krótkim słupku zaskakując i pokonując Lössla.

Druga połowa...

Gospodarze próbowali odrobić straty, jednakże to The Reds byli bliżej strzelenia kolejnej bramki.

W 55. minucie znakomitą szansę miał Mané, jednakże jego strzał głową wybronił Lössl.

The Reds dominowali i przy korzystnym dla siebie wyniku starali się nie dać dojść do słowa Terierom.

W 78. minucie wynik spotkania ustalił Mo Salah.

Po tym jak popychany w polu karnym był Emre Can sędzia podyktował rzut karny.

Piłkę na jedenastym metrze ustawił Salah i pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy.

The Reds pewnie pokonali Huddersfield i dopisali do swojego ligowego dorobku 3 pkt.