BUR
Burnley
Premier League
14.09.2025
15:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1027

Agger: Van Dijk to typ lidera


Daniel Agger widział wystarczająco dużo w futbolu, by bez cienia zawahania powiedzieć, że Virgil van Dijk jest prawdziwym liderem, który z miejsca wzmocni grę Liverpoolu w defensywie.

Reprezentant Holandii zaliczył bardzo dobry występ w środowym meczu z Porto, gdzie świetnie kierował linią obrony Liverpoolu.

Duńczyk spotkał się z byłymi kolegami w trakcie obozu w Marbelli i obserwował ich poczynania podczas jednego z treningów.

- Oglądałem go już wcześniej, to naprawdę silny zawodnik - mówi Agger na temat van Dijka.

- Jego start w nowym klubie zdecydowanie robi wrażenie. Wszedł do zespołu i momentalnie widzisz, że jest prawdziwym przywódcą. Ważne, by w zespole, w linii obrony mieć kogoś takiego. Wciąż jest zbyt wcześnie, by wdawać się w tego typu dyskusje, ale wygląda na to, że przy nim inni piłkarze mogą podnieść poziom swojej gry.

- Odbyłem miłą pogawędkę z Hendo i kilkoma chłopakami. Bardzo miło było ich znów spotkać.

- Oglądanie tego spotkania było dla mnie wielką frajdą - odniósł się Agger do meczu z FC Porto.

- Obserwowałem mecz z najstarszym synem i kompletnie nie spodziewaliśmy się takiego obrotu spraw! Liczyliśmy się raczej z ciężką przeprawą, a oglądanie tego pojedynku było ogromną przyjemnością!

- Nie wiem, czy to było coś w stylu 'Jesteśmy Liverpoolem, wracamy!', gdyż w Europie wszyscy wiedzą, na co stać the Reds. Środa była po prostu dniem, gdzie wiele wychodziło nam na boisku.

Agger jest pod wielkim wrażeniem siły ofensywnej, którą Liverpool posiada w osobach Firmino, Mane i Salaha.

- Mam szczęście, że nie musiałem stawać naprzeciwko tych zawodników na treningach! Za każdy razem, gdy Liverpool wychodzi z piłką do przodu, wygląda niesamowicie niebezpiecznie. To ważne dla zespołu, gdyż nawet w przypadku straconych bramek wiesz, że chłopcy są w stanie strzelić jeszcze więcej goli - podsumował.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

Tommyy 16.02.2018 10:22 #
Ostatni prawdziwy lider w składzie po Hyppii... (jeśli nie liczyć naszych ostatnich Scouserów).

Szkoda, że kontuzje go wyniszczyły. Bo charakter jakich trzeba.

A temat VvD jeszcze na spokojnie. Wszystko wygląda dobrze, ale poczekajmy przynajmniej do końca sezonu z jakimikolwiek osądami.

Pozostałe aktualności

Rozmowy Liverpoolu z kadrą Szwecji o Isaku (0)
03.09.2025 22:13, Wiktoria18, thisisanfield.com
Gyökeres solidaryzuje się z Isakiem (1)
03.09.2025 19:10, Mdk66, thisisanfield.com
Salah staje w obronie Díaza i Núñeza (4)
03.09.2025 18:42, Bartolino, Sky Sports
Luiz Fernando Iubel dołącza do klubu (1)
03.09.2025 17:37, Matt_ityahu1892, liverpoolfc.com
Szoboszlai wybrany 'piłkarzem kolejki' (1)
03.09.2025 17:13, AirCanada, liverpoolfc.com
Ngumoha zadebiutował w kadrze Anglii U-19 (0)
03.09.2025 17:07, AirCanada, liverpoolfc.com