05.05.2024
17:30

Osób online 1314

Klopp o rotacji z Porto

Jürgen Klopp odrzucił sugestie, że da odpocząć swoim zawodnikom w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z FC Porto na Anfield. The Reds podejdą do drugiego meczu z solidną pięcio bramkową zaliczką po tym, jak hat-trick Sadio Mane i gole Mohameda Salaha i Roberto Firmino zaskoczyły liderów portuglaskiej ligi.

Jednak drużyna Sergio Conceicao wygrała wszystkie cztery mecze od tamtego wieczoru, a szacunek Kloppa do przeciwnika mocno wpłynie na wyjściową jedenastkę we wtorek.

- Nie chodzi o odpoczynek. Jeszcze zobaczymy – powiedział menadżer chwilę po zwycięstwie nad Newcastle United.

- Nie myślałem nawet sekundę o jedenastce na mecz z Porto, lecz od naszego ostatniego starcia wygrali wszystkie mecze. Mają teraz ogromną przewagę nad Sportingiem. Będą chcieli się pokazać.

- To Portugalczycy, są dumni i będą walczyć. Chcą się zrewanżować. Jeśli ktoś uważa, że przyjadą tutaj i odpuszczą, zostawią swoich najlepszych piłkarzy w domu, albo coś w tym stylu, to jest w błędzie.

- To Liga Mistrzów, cały świat patrzy. Nawet przez chwilę nie myślałem o dawaniu komukolwiek odpocząć.

- Wiem, że za chwilę gramy z Manchesterem United, ale nie zmienimy tego. Nie możemy powiedzieć – teraz zagra ten, a ten odpocznie – zakończył.

Komentarze (11)

Radbug 05.03.2018 10:43 #
Ok, no niby gramy raz na tydzień, niby całkiem niedawno mieliśmy prawie przerwę miedzysezonową i 13 dniowe zgrupowanie w Hiszpanii, więc zawodnicy nie powinni być aż tak zmęczeni na tym etapie, ale... Po co ryzykować? Ktoś z 3 atakujących koniecznie do zmiany, bo nimi praktycznie Klopp nie rotuje w lidze.
Deadlock 05.03.2018 10:51 #
Zmiany w meczu z Newcastle sugerują, że na ławce zacznie Salah. Wiadomo, że nie możemy wymienić 11 graczy, ale tak jak napisał użytkownik Radbug nie ma potrzeby ryzykować.

Rezerwowi też kiedyś muszą się pokazać, a to byłby dla nich świetny test. Obstawiam, że od początku wyjdą tacy gracze jak Adaś, Moreno, Ings (o ile jest zdrowy, a jak nie to Solanke) i może Klavan. Chciałbym zobaczyć Bena przynajmniej przez 30 minut, ale to chyba tylko myślenie życzeniowe. Pozdrawiam.
benekol 05.03.2018 11:11 #
Czysto spekulując - myślę, że przód zostanie bez zmian, Klopp zdjął Firmino i Mane z Newcastle, a o Salahu powiedział, że nie zmienił go, bo ten sam w trakcie meczu robi sobie przerwy :)
Minut potrzebuje Hendo, tak samo Lallana - więc może oni od początku, tak samo może zagrać Klavan, i Moreno, którzy dawno wąchali murawę.
Kijoraptor 05.03.2018 11:24 #
Skoro mowa o 3-4 zmianach to może jednak dać wyjść podstawowej jedenastce, niech dopełnią formalności, 1-2 gole i do zmiany w 60 minucie. Nie nie doceniam Porto, ale nie widzę w nich zagrożenia na tle tak grającego Liverpoolu. Ok, wygrali 4 mecze w lidze, ale to liga portugalska, zupełnie inny poziom. My wygraliśmy 2 w dobrym stylu więc nadal jesteśmy w formie. Może rzeczywiście Lalana od początku, Hendo i Ox, ale nie zmieniajmy 6 zawodników od razu.
Mane Ings Milner

Mysle ze byloby ok.. Trudno nie zauwazyc ze na skrzydle nie ma kto grac w zastepstwie za trojke msf
sc0user 05.03.2018 13:15 #
Dałbym od początku szanse Klavanowi, Moreno, Lallanie, Ingsowi. Chyba już nie będzie takiej okazji w tym sezonie, żeby wrzucić troszkę ławki na boisko.
kubaburza 05.03.2018 13:24 #
Ano tak lallana jeszcze ;) to lallana za mane i gitara :)
Wioor 05.03.2018 13:53 #
Jezus, niechże Klopp da szansę komuś z akademii. Przychodząc tu słynął z kształtowania młodych piłkarzy, a ja bardzo chciałbym zobaczyć eksplodujący talent Woodburna.
Bariera bramkowa jaką stworzyliśmy jest raczej nie do przebicia przez Porto, więc należy się ten mecz rezerwowym, a pierwszy skład niech odpocznie. Przed nami kilka ciężkich meczów.
Klopp12 05.03.2018 13:54 #