13.05.2024
21:00

Osób online 1504

Raport z meczów reprezentacji

Dominic Solanke - zdobywca zwycięskiego gola dla Anglii U-21 w meczu kwalifikacji do Mistrzostw Europy z Ukrainą - oraz ośmiu innych zawodników Liverpoolu reprezentowali swoje kraje we wtorkowych meczach. Zapraszamy do lektury krótkiego podsumowania ich występów.

Selekcjoner młodych Lwów, Aidy Boothroyd, potwierdził po meczu, że Solanke zaczął spotkanie jako rezerwowy z racji drobnego urazu palca, przez który opuścił sobotni mecz towarzyski z Rumunią.

Trzech klubowych kolegów młodego napastnika wystąpiło w zremisowanym 1:1 sparingu z reprezentacją Włoch w barwach reprezentacji seniorów. Mecz na Wembley od pierwszej minuty rozpoczął Alex Oxlade-Chamberlain, a po godzinie został zmieniony przez Adama Lallanę. Jordan Henderson pojawił się na boisku na ostatnie 17 minut spotkania.

Sadio Mané zszedł z boiska na trzy minuty przed końcem bezbramkowego meczu Senegalu z Bośnią i Hercegowiną.

W barwach Szkocji 65. minut zagrał Andy Robertson - jego drużyna wygrał 1:0 z Węgrami w Budapeszcie.

Simon Mignolet zachował czyste konto w meczu reprezentacji Belgii, która wygrała 4:0 z Arabią Saudyjską. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Divock Origi, natomiast z ławki na ostatnie 25 minut wygranego 2:0 meczu Serbii z Nigerią wszedł Marko Grujić, a Estonia Ragnara Klavana przegrała 0:2 z Gruzją.

Mohamed Salah i Roberto Firmino przesiedzieli cały mecz na ławce rezerwowych w meczach swoich reprezentacji. Egipt przegrał 0:1 z Grecją, a Brazylia w takim samym stosunku bramkowym pokonała Niemcy.