13.05.2024
21:00

Osób online 1499

Raport dotyczący najbliższego rywala

Liverpool już dzisiaj wybierze się na Selhurst Park, aby rozegrać spotkanie przeciwko Crystal Palace w ramach 32. kolejki Premier League. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi najbliższego rywala the Reds.

Menedżer

Zespół z Londynu prowadzony jest przez Roya Hodgsona, który został zatrudniony na Selhurst Park w połowie września. Doświadczony Anglik zastąpił na tym stanowisku zwolnionego po czterech przegranych meczach z rzędu Franka de Boera. Hodgson w przeszłości pracował w Liverpoolu.

70-latek od momentu przejęcia sterów w Crystal Palace, poprawił sytuację drużyny w tabeli Premier League, ale nadal nie mogą być oni pewni utrzymania. Wygrana 2:0 nad Huddersfield Town przed przerwą reprezentacyjną pozwoliła im na chwilę wytchnienia, ale w najbliższym czasie czeka ich jeszcze wiele ważnych meczów. W starciu na John Smith Stadium trzy punkty udało im się zdobyć po trafieniach Jamesa Tomkinsa i Luki Milivojevica.

Ostatnia forma

Wygrana nad Terierami w poprzedniej kolejce była pierwszym zwycięstwem Orłów w Premier League od 13 stycznia, kiedy udało im się pokonać w domowym spotkaniu Burnley 1:0.

Crystal Palace wcześniej przegrało cztery spotkania z rzędu, w których mierzyli się z Evertonem, Tottenhamem, Manchesterem Unired i Chelsea. Aż trzy z tych meczów kończyły się jednobramkowymi porażkami. Najbardziej bolesna była ta z Czerwonymi Diabłami. Podopieczni Hodgsona prowadzili już 2:0 na początku drugiej połowie, ale ostatecznie przegrali 2:3 po bramce w doliczonym czasie gry.

Ostatnie spotkanie

Pierwszy mecz tego sezonu pomiędzy Liverpoolem i Crystal Palace zakończył się skromnym zwycięstwem the Reds. Orły dzielnie broniły się na Anfield do 73. minuty, ale wtedy jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Sadio Mane, który idealnie odnalazł się w polu karnym po niefortunnej interwencji jednego z zawodników gości.

Kluczowy zawodnik

Milivojević zdobył w bieżącym sezonie ligowym osiem bramek dla Crystal Palace.

Serb jest jednym z najważniejszych zawodników dla Hodgsona i kilka razy ratował już punkty dla swojego zespołu w ważnych spotkaniach. 26-latek wystąpił w 29 z 31 meczów Orłów w bieżącym sezonie ligowym. Żaden inny zawodnik tego zespołu nie może pochwalić się lepszym wynikiem.

Znajome twarze

W ekipie Crystal Palace obecnie jest kilku zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy the Reds. Są to Christian Benteke, Martin Kelly, Mamadou Sakho i Diego Cavalieri.

Benteke odszedł z Anfield latem 2016 roku po rozegraniu 42 spotkań dla Liverpoolu, w których udało mu się zdobyć 10 goli. Kelly zgromadził na swoim koncie 62 występy w koszulce the Reds. Na Selhurst Park przeniósł się cztery lata temu.

Sakho podczas swojego pobytu w klubie, który rozpoczął się w 2013 roku, rozegrał 80 meczów. Francuz do Crystal Palace trafił w sierpniu zeszłego roku.

Hodgson niedawno wzmocnił swój zespół, podpisując kontrakt z Cavalierim, który był zawodnikiem Liverpoolu w latach 2008-2010. Ani razu w tym czasie nie wystąpił jednak w meczu ligowym.

Cytat

"Jego forma w bieżącym sezonie pokazuje, że jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. Nigdy z nim nie pracowałem w jednym klubie, ale śledziłem jego poczynania już w przeszłości. Świetnie odnalazł się w Liverpoolu i z miejsca stał jednym z najważniejszych graczy dla tego zespołu. Jedynym sposobem na zneutralizowanie zawodnika o takich umiejętnościach jest ciężka praca całego zespołu. To mamy zamiar zaprezentować w sobotnim meczu."

Wypowiedź Hodgsona na temat Mohameda Salaha.