05.05.2024
17:30

Osób online 1159

Remis Brazylijczyków

Roberto Firmino pojawił się na boisku z ławki rezerwowych w dzisiejszym starciu Brazylii ze Szwajcarią. Podopieczni Tite rozpoczęli mundial w rozczarowujący sposób i zaledwie zremisowali 1:1.

Napastnik Liverpoolu zameldował się na murawie stadionu w Rostowie nad Donem 12 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, zmieniając Gabriela Jesusa. Brazylia dobrze rozpoczęła ten mecz, bo od szybkiego gola Philippe Coutinho, ale na początku drugiej odsłony dość niespodziewanie wyrównał Steven Zuber.

Firmino pierwszy strzał oddał już kilkadziesiąt sekund po wejściu, lecz w trudnej sytuacji skierował piłkę nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Yanna Sommera. W 90. minucie 26-latek uderzył futbolówkę głową po wrzutce Neymara, ale golkiper Szwajcarów popisał się świetną interwencję i uratował swoją drużynę.

Helweci z powodzeniem odpierali kolejne ataki Canarinhos i finalnie wywalczyli niezwykle cenny punkt. W drugim spotkaniu grupy E Serbia pokonała Kostarykę 1:0. Marko Grujić przesiedział to starcie na ławce.