05.05.2024
17:30

Osób online 1366

90 minut Hendo, Anglia wygrywa

Jordan Henderson rozegrał całe spotkanie dla reprezentacji Anglii, która rozpoczęła dzisiaj swój udział w Mistrzostwach Świata. Podopieczni Garetha Southgate'a pokonali Tunezję 2:1 po bramce w doliczonym czasie gry.

Anglicy wyszli na prowadzenie już w 11. minucie, gdy do siatki z bliskiej odległości trafił Harry Kane. Napastnik Tottenhamu świetnie odnalazł się w polu karnym po interwencji tunezyjskiego bramkarza. Drużyna z Afryki wyrównała stan meczu krótko przed przerwą. Jordana Pickforda pokonał Ferjani Sassi, strzelając gola z rzutu karnego. Jedenastkę sprokurował obrońca Manchesteru City, Kyle Walker.

Synowie Albionu w drugiej połowie mieli spore problemy z wykreowaniem klarownych sytuacji i wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się remis, ale w doliczonym czasie gry dublet skompletował Kane, tym razem uderzając piłkę głową.

Trent Alexander-Arnold przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

We wcześniejszym meczu grupy G, który rozpoczął się o godz. 15:00, Belgowie pokonali 3:0 Panamę. Simon Mignolet również nie pojawił się na boisku.

Już jutro w akcji najprawdopodobniej obejrzymy Mohameda Salaha, ponieważ Egipt czeka potyczka z gospodarzami turnieju, Rosją. Sadio Mane w barwach Senegalu zmierzy się za to z reprezentacją Polski.