05.05.2024
17:30

Osób online 1066

Kolejne zwycięstwo Chorwatów

Chorwacja wygrała swój ostatni mecz fazy grupowej Mistrzostw Świata przeciwko Islandii 2:1. Dejan Lovren pojawił się na murawie stadionu w Rostowie nad Donem w drugiej połowie spotkania.

Obrońca Liverpoolu wszedł na boisko w 69. minucie, zmieniając Marko Pjace. Wówczas jego reprezentacja prowadziła 1:0 po bramce Milana Badelja, ale kilka minut później Lovren sprokurował rzut karny, nieodpowiedzialne obijając piłkę ręką. Jedenastkę pewnie wykorzystał Gylfi Sigurdsson.

Chorwatów było jednak jeszcze stać na odpowiedź. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Ivan Perisić umieścił futbolówkę w siatce po podaniu Badelja.

Lovren i spółka awansowali do 1/8 finału z pierwszego miejsca w grupie. Teraz czeka ich starcie z reprezentacją Danii na stadionie w Niżnym Nowogrodzie. Ten mecz odbędzie się w niedzielę.