05.05.2024
17:30

Osób online 1082

Chorwacja wygrywa po karnych

Reprezentacja Dejana Lovrena wywalczyła dzisiaj awans do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Chorwaci pokonali Danię po serii jedenastek i w najbliższą sobotę zmierzą z Rosją.

Mathias Jørgensen otworzył wynik spotkania w Niżnym Nowogrodzie już po niecałej minucie gry, gdy wykorzystał zamieszanie w polu karnym Chorwacji po wrzucie z autu. Chwilę później był już jednak remis. Tym razem bezlitosny dla defensywy rywala okazał się Mario Mandžukić.

Obrońca Liverpoolu miał swoją szansę na zdobycia bramki po wrzutce Luki Modricia z rzutu wolnego, ale posłał piłkę obok prawego słupka. Wynik z początku meczu się już nie zmienił i ostatecznie doszło do dogrywki.

W 116. minucie Kasper Schmeichel obronił rzut karny wykonywany przez Modrica, tym samym przedłużając szanse Duńczyków na awans do kolejnej rundy. Ale to drużyna Lovrena wygrała emocjonującą serię jedenastek 3:2. Teraz w Soczi zagrają z gospodarzem mundialu, Rosją, która w 1/8 finału wyeliminowała Hiszpanów.