05.05.2024
17:30

Osób online 984

Belgia pokonuje Canarinhos

Belgia pokonała reprezentację Brazylii w ćwierćfinale Mistrzostw Świata i to Czerwone Diabły meldują się w półfinale, w którym zmierzą się z Francją. 45 minut rozegrał napastnik Liverpoolu - Roberto Firmino.

Selekcjoner Canarinhos zdecydował się wprowadzić na boisko piłkarza Liverpoolu dopiero na drugą połowę, ponieważ do przerwy Belgowie prowadzili 2:0. Firmino brał udział w zmasowanych atakach na bramkę Thibaut Courtois, ale bramkarz Chelsea był dzisiaj w wyśmienitej formie i Brazylijczycy zdołali odrobić tylko jedną bramkę.

Były zawodnik the Reds, Philippe Coutinho zaliczył asystę przy jedynym golu Canarinhos, którego strzelił Renato Augusto. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Inny zawodnik Liverpoolu, Simon Mignolet przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Komentarze (11)

przemkins 06.07.2018 22:21 #
I bardzo dobrze widać że Brazylia też ma swojego Smudę :)
hoster 06.07.2018 22:25 #
Może gdyby wyszli od początku składem z drugiej połowy to coś by powalczyli ale jak trzeba na silę zrobić z Jesusa drugiego Ronaldo to się wraca do domu. Belgowie dzisiaj pokazali kawał dobrego footballu w formacji 3 z tyłu, Anglicy powinni sobie to przestudiować.
kacciq 06.07.2018 22:28 #
Duuużo farta Belgii ale dobrze że Brazylia odpadła. Wszyscy z pierwszego składu poza Coutinho zasłużyli na to żeby odpaść, od parodysty Fernandinho zaczynając, przez pieprzonego nurka i bezmózga Neymara, na upartym jak osioł Tite kończąc. Brazylia była obok Chorwacji moim faworytem przed startem tego turnieju, ale naprawdę nie jest mi ich szkoda.
Nie zmienia to faktu że Belgowie awans zawdzięczają w większej mierze nieskuteczności Brazylijczyków i szczęściu, niż własnej dobrej grze. Chociaż tego oczywiście też nie można im odbierać, szacunek dla Hazarda za końcówkę.
Sithious 06.07.2018 22:28 #
Hoster
Belgowie dziś po raz pierwszy na tym mundialu grali właśnie czwórką obrońców z tyłu. I od razu wyglądało to lepiej i m.in tym zaskoczyli Brazylie ;)
hoster 06.07.2018 22:31 #
Sithious- a to nie było 3 z tyłu plus dwóch wahadłowych? W pierwszej połowie takie miałem wrażenie bo później to wiadomo obrona Częstochowy.
Sithious 06.07.2018 22:32 #
Na moje oko tak to nie wyglądało ale zaraz postaram sie to zweryfikować .
kubaburza 06.07.2018 22:33 #
Bardzo dobrze. Bobby wróci do klubu szybciej :)
Tite to baran jeśli stawia Jesusa nad Firmino ale to już jego problem i nie zdziwie się jak przez to straci stołek. OBY!
Sithious 06.07.2018 22:33 #

Takie bardziej 4-3-3 ;)
consigliere 06.07.2018 23:20 #
Sithious

system się przecież wcale nie zmienił, Chadli wszedł bezpośrednio w miejsce Carrasco, rolę Martensa przejął de Bruyne, a w środku Witselowi partnerował Fellaini.

Wojteklfc92 06.07.2018 23:47 #
Odpadła jedyna drużyna grająca ładnie...
Bobby od razu po wejściu więcej dał niż Jesus przez cały mecz, chociaż karny na nim należał się jak psu buda. Dwie nogi w piszczele w polu karnym, nie wiem jak to inaczej interpretować.
Costa z ławki to kolejny błąd- za późno.
W pierwszej połowie Belgia rozczytała Brazylię jak elementarz.
radoLFC 07.07.2018 08:54 #
Wczoraj w wyjściowych składach było 12 zawodników z ligi angielskiej z czego 9 w Belgii, niech grają jak najdłużej, może w sezonie ligowym będą w słabszej formie.