05.05.2024
17:30

Osób online 1089

Chorwacja pokonuje Rosję

Chorwacja pokonała w serii rzutów karnych Rosję, co oznacza, że Chorwaci zmierzą się z Synami Albionu. Będzie to okazja do spotkania się kolegów klubowych Liverpoolu, Hendersona, Trenta oraz Lovrena.

Rosjan na prowadzenie wyprowadził Cheryshev w 31. minucie spotkania po strzale z dystansu. Na odpowiedź Chorwatów nie trzeba było długo czekać. W dwójkowej akcji Kramarić wraz z Mario Mandžukiciem rozpracowali obronę rywali i napastnik Hoffenheim skierował głową piłkę do siatki. Na dalszy rozwój wydarzeń musieliśmy czekać aż do dogrywki, gdzie najpierw Vida w 101. minucie wyprowadził Chorwatów na prowadzenie, a na pięć minut przed końcem dogrywki Fernandes doprowadził do remisu.

W serii rzutów karnych ze strony Rosjan strzał Smolova został wybroniony, a Fernandes nie trafił w światło bramki. Z Chorwatów strzału na bramkę nie zamienił jedynie Kovavic. Strzał zawodnika Realu Madryt został wybroniony przez Akinfeeva.

Chorwaci zagrają z Anglikami 11 lipca.

Komentarze (8)

Juluz 07.07.2018 23:08 #
Rosjanie biegali, biegali i prawie wybiegali. Dla oka może i ogląda się to źle, antyfutbol, siedzenie w obronie, ale fakt faktem dwie bramki strzelili. Mam wrażenie, że piłka staje się strasznie fizyczna, tikitaka i tysiące podań odchodzą do lamusa, liczy się to jak bardzo gryziesz trawę, Ci mniejsi coraz częściej znajdują patent na tych "większych".

Według mnie piłkarsko lepsza drużyna dzisiaj awansowała, ale zaczynam się zastanawiać co oznacza to "piłkarsko", bardziej wybiegana? lepiej ustawiona taktycznie? bardziej agresywna? skuteczniejsza? Za czasów ery Hiszpanii i Barcelony w życiu bym nie pomyślał, że siedząc w obronie można coś osiągnąć, zazwyczaj było to tylko czekanie na wyrok. Piłka się zmienia i widać to nie tylko na tych Mistrzostwach, ale było to też do zauważenia w Lidze Mistrzów.
kwasddz 07.07.2018 23:12 #
Przynajmniej jednego vicemistrza świata będziemy mieć, jakby nie patrzeć, a samego półfinału Anglia - Chorwacja już się nie mogę doczekać, bo to po prostu musi być super mecz. Gdyby Urugwaj ograł Francję, czułbym się spełniony, bo o puchar grałyby wszystkie 4 drużyny, których obstawiałem w roli faworytów :) Liczę jednak, że to Anglicy go w końcu zdobędą za te wszystkie lata posuchy.
Klopp12 07.07.2018 23:15 #
Chorwacja - Anglia super mecz? aha... żeby to tylko gorzej nudny mecz nie był od Szwecja - Anglia.
RedforDead 07.07.2018 23:20 #
Kibicowalem Chorwacji ale boje sie o ich kondycje w polfinale, to byla masakra, Mandzukic nie mogl stac.

A Rosja mi zaimponowala. Tal, grala antyfutbol przez wiekszosc fazy pucharowej i pewnie sa na dopingu ale serca i charakteru pilkarzom odmowic nie mozna. Gol na 1:0 swietny.
GUNS 07.07.2018 23:32 #
Po ile ten Subasić? To jakie umiejętności pokazuje na tym turnieju to jest coś czego nam brakuje od dawna. Szkoda że nie kupimy takiego kota. Ps. Brawo dla Lovrena bo też gra dobry turniej.
kwasddz 08.07.2018 03:17 #
Klopp 12 -> tak, Chorwacja - Anglia super mecz, bo Chorwacja to nie Szwecja, obie drużyny lubią grać ofensywnie i spodziewam się prędzej czegoś w stylu Francja - Argentyna.
Scofield1111 08.07.2018 06:40 #
kwasddz
Co do tego stwierdzenia, że obie drużyny lubią grać ofensywnie to się nie zgodzę. Chorwacja-Dania, Anglia-Kolumbia to przykłady które pokazują, że obie ekipy grają zachowawczo ze szczególną uwagą na taktykę i bardziej zależy im na spokojnym prowadzeniu gry. 1:1 i dogrywka...
elninio26 08.07.2018 10:58 #
Czy tylko według mnie Lovren i Henderson do 11 mistrzostw ??

Van Dijk może nie zagać z Tottenhamem  (8)