05.05.2024
17:30

Osób online 793

Nietypowy rekord Milnera

James Milner podtrzymał dobrą formę w spotkaniu przeciwko Crystal Palace i przyczynił się do zwycięstwa the Reds 2:0. Anglik w pierwszej połowie zamienił karnego na bramkę, co pozwoliło mu na ustanowienie nowego nietypowego rekordu w Premier League.

Wicekapitan Liverpoolu w pierwszej połowie wyprowadził Liverpool na prowadzenie w niezwykle trudnym poniedziałkowym spotkaniu w ramach drugiej kolejki Premier League. Nietypowym rekordem jest seria bramek strzelonych w lidze z rzutów karnych, bowiem osiem ostatnich bramek strzelonych przez Milnera było wykorzystanymi jedenastkami.

To nie wszystko, James Milner zwiększył swoją serię spotkań bez porażki, w których zdobywał bramkę, na dzień dzisiejszy wynosi na 48 spotkań, co pozwoliło mu wyprzedzić Vassella o dwa takie spotkania. Co ciekawe, wszystko zaczęło się podczas jego debiutu w Leeds United w roku 2002. Seria liczy dokładnie 38 wygranych oraz 10 remisów.

Vassell zakończył karierę w 2012 roku i jedynym zawodnikiem nadal grającym, który zagraża Milnerowi jest Dele Alli, mający na swoim koncie 33 spotkania.