13.05.2024
21:00

Osób online 1402

Napoli przegrywa hit w Italii

Napoli przed środowym pojedynkiem z Liverpoolem w Lidze Mistrzów na Stadio San Paolo zanotowało drugą porażkę w sezonie. W sobotnim hicie Serie A, Juventus zwyciężył w starciu z zespołem Carlo Ancelottiego 3:1.

Neapolitańczycy prowadzili po golu Driesa Mertensa w 10. minucie rywalizacji, lecz później bramki strzelali wyłącznie zawodnicy Starej Damy.

Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Mario Mandzukić, a także Leonardo Bonucci. W 58. minucie czerwoną kartką, w konsekwencji dwóch żółtych został ukarany Mario Rui.

Przed porażką w Turynie, Napoli zwyciężało w Seria A w starciach z Parmą (3:0) i Torino (3:1).

Napoli i Liverpool rywalizowały ze sobą kilka lat temu w fazie grupowej Ligi Europy w sezonie 2010/2011. Liverpool zwyciężył wówczas 3:1 na Anfield i zremisował bezbramkowo we Włoszech.

W sierpniu drużyna Jürgena Kloppa wygrała w Dublinie mecz towarzyski z Napoli 5:0.