05.05.2024
17:30

Osób online 1310

Podsumowanie meczu

Zawodnicy Liverpoolu wrócili z 3 punktami z Vicarage Road, aplikując gospodarzom trzy bramki, których autorami byli Salah, Alexander-Arnold i Firmino. Tym samym The Reds nadal w tym sezonie pozostają niepokonani.

Mecz rozpoczęli gospodarze. I już w 4 minucie mogli prowadzić. Deulofeu urwał się linii obronnej Liverpoolu i posłał piłkę obok Alissona. Jednak w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej i sędzia bramki nie uznał.

6 minuta i pierwsze zagrożenie ze strony The Reds, Shaqiri posłał prostopadłe podanie w kierunku atakującego trio, jednak Firmino został uprzedzony przez Fostera.

W 19 minucie Shaqiri posłał do Salaha dośrodkowanie w pole karne, jednak w ostatniej chwili Foster końcami palców sparował piłkę na rzut rożny.

Pięć minut później ponownie Szwajcar. Centra z rzutu wolnego w pole karne, jednak żaden z graczy Liverpoolu nie dochodzi do piłki.

W 39 minucie Firmino przechwycił piłkę rozgrywaną między obrońcami Szerszeni i po przebiegnięciu kilku metrów oddał strzał na bramkę Watfordu. Jednak to uderzenia bez problemu obronił Foster.

Chwilę później niewiele brakowało by gola strzelili gospodarze, ale na szczęście strzał Pereiry na rzut rożny sparował Alisson.

41 minuta i po raz kolejny w roli głównej Shaqiri. Podanie w pole karne do Mane, jednakże ten przegrywa pojedynek sam na sam z Fosterem. Bramkarz Watfordu paruje piłkę na rzut rożny. Do piłki podchodzi Szwajcar i dośrodkowuje ją wprost na głowę Salaha, który oddaje strzał w dolny róg bramki. Wspaniała parada bramkarza Szerszeni po raz kolejny ratuje ich zespół przed stratą bramki.

Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała strzelić bramki i do szatni piłkarze zeszli przy wyniku 0:0.

Drugą połowę rozpoczęli gracze Kloppa i od razu przeszli do ofensywy.

Już w 50 minucie mogli objąć prowadzenie, ale Mane po akcji z Robertsonem i Firmino oddał strzał w słupek. Jednak Senegalczyk był na spalonym, więc nawet gdyby bramka wpadła to by nie była uznana.

Po godzinie gry żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Henderson.

64 minuta. Świetne prostopadłe podanie od Mane do Salaha i kolejne pudło oraz kolejny...spalony.

Trzy minuty później świetne prostopadłe podanie do Mane posłał Firmino. Senegalczyk zagrał mocno w pole karne do Salaha, który w końcu pokonuje Fostera. 1:0 dla The Reds.

W 73 minucie bardzo aktywnego dziś Shaqiri'ego zmienił James Milner.

Po kolejnych trzech minutach drugie uderzenie graczy Liverpoolu. Do rzutu wolnego ustawili się Mo Salah i Trent Alexander-Arnold. Piękny podkręcony strzał w krótki róg oddał Anglik i było 2:0.

W 82 minucie niepotrzebny faul Hendersona skutkuje drugą żółtą kartką i wykluczeniem go z gry.

Cztery minuty później Fabinho zmienia Salaha.

W 89 minucie świetny rajd Robertsona kończy się podaniem Szkota na pole karne Szerszeni wprost do nabiegającego Mane. Niestety jego strzał sparował Foster, jednak zrobił to tak niefortunnie, że spadła wprost na głowę Firmino i...GOOOOOL !!! 3:0 dla The Reds.

Mimo tego, że sędzia doliczył 4 minuty wynik meczu nie uległ zmianie. Liverpool w pewnym stylu pokonał drużynę Watfordu.