05.05.2024
17:30

Osób online 1024

Podsumowanie meczu

Liverpool po prawdziwym dreszczowcu na Anfield pokonał 1:0 Napoli, zapewniając sobie tym samym awans do 1/8 Ligi Mistrzów. Kluczowego gola dla gospodarzy strzelił Mo Salah.

The Reds rozpoczęli mecz o życie w Lidze Mistrzów.

W 7 minucie pierwsze poważne zagrożenie bramki gości. Robertson dośrodkował w pole karne wprost na nogę niekrytego Salaha, jednak ten nie opanował piłki i ta znalazła się w rękach Ospiny.

Minutę później odpowiedzieli gracze Napoli. Mertens podał ze skrzydła do wbiegającego przed pole karne Hamsika, ale ten minimalnie przestrzelił.

Po chwili znowu gospodarze. Aleksander-Arnold dośrodkował w pole karne. Milner wyprzedził Maksimovica, jednak jego strzał głową był niecelny.

W 13 minucie po niebezpiecznym wślizgu żółtą kartkę otrzymał Van Dijk.

21 minuta. Piękna szybka akcja Liverpoolu zakończona silnym dograniem Aleksandra-Arnolda w pole karne do Mane. Ten kieruje piłkę do bramki. Niestety w momencie podania jest na pozycji spalonej.

Liverpool wyraźnie przyspieszał, coraz bardziej zagrażając bramce Napoli, jednak brakowało strzałów na bramkę.

34 minuta i…GOOOOOOOOOLLLLLLL !!!

Prostopadłe podanie w pole karne od Milnera do Salaha. Ten mija Koulibaly'ego balansem ciała i oddaje strzał z ostrego kąta. Błąd Ospiny, który spodziewał się podania i źle interweniował.

Gracze Napoli kilkukrotnie próbowali odpowiedzieć jednak ich strzały nie dochodziły celu.

W 40 minucie nakładka Koulibaly'ego na stopie Salaha i żółta kartka dla gracza Napoli.

Sędzia doliczył 3 minuty do pierwszej połowy spotkania, ale wynik nie uległ zmianie.

Do przerwy 1:0 i Liverpool jedną nogą w fazie pucharowej.

Napoli wznowiło grę, ale to gospodarze jako pierwsi zagrozili bramce rywali. 5 minut po przerwie Salah wdarł się w pole karne, oddał strzał w krótki róg bramki Ospiny, ale minimalnie spudłował.

W 57 minucie po dośrodkowaniu z rożnego Albiol oddał strzał głową wprost w ręce Alissona. Chwilę później takie samo uderzenie Firmino. Ponownie prosto w bramkarza.

Szybkie tempo spotkania. Liverpool nie odpuszcza.

61 minuta. Dobry strzał z dystansu Hendersona z trudem obroniony przez Ospinę. Chwilę później próba Milnera, jednak niecelna.

Carlo Ancelotti reaguje na niekorzystny przebieg spotkania. W 62 minucie Zieliński za Ruiza, a 5 minut później Milik za Mertensa.

Chwilę później strzał z dystansu Aleksandra-Arnolda. Mimo rykoszetu Ospina broni to uderzenie.

Już w 70 minucie trzecia zmiana w zespole Napoli. Ghoulam za Ruia Mario.

4 minuty później Firmino świetnie prostopadle do Salaha. Ten jednak nie wykańcza sytuacji sam na sam z Ospiną.

Po chwili kolejna doskonała okazja Liverpoolu. Salah prostopadle do Robertsona, ten w poprzek pola karnego do Mane, jednak Senegalczyk trafia wprost w Ospinę.

Liverpool mimo prowadzenia nie odpuszcza. Jednak brakuje wykończenia.

79 minuta. Szansa dla gości. Świetne podanie Insigne do Callejona, z piłką mija się Robertson, jednak Hiszpan z bliska pudłuje. Po chwili pierwsza zmiana w Liverpoolu. Keita za Firmino.

Pięć minut później kolejne wzmocnienie środka pola. Fabinho za Milnera.

W 87 minucie wyborna sytuacja Liverpoolu. Salah wpada lewym skrzydłem w pole karne i zagrywa na piąty metr do niekrytego Mane. Wydawałoby się, że ten strzał to formalność i będzie druga bramka, jednak Senegalczyk fatalnie spudłował.

90 minuta. Ostatnia zmiana The Reds. Lovren za Aleksandra-Arnolda.

Sędzia dodaje 4 minuty do tego meczu.

Doliczony czas gry. Dośrodkowanie w pole karne Liverpoolu. Trochę przypadkowo piłka trafia do Milika, jednak ten z 5 metrów trafia wprost w Alissona.

Po chwili Salah fantastycznie prostopadle do Mane. Ten w sytuacji sam na sam...nie trafia w bramkę. Straszliwe pudła Senegalczyka w tym spotkaniu i niepotrzebna nerwówka na zakończenie spotkania.

Wynik nie ulega jednak zmianie. Koniec meczu. Liverpool w kolejnej rundzie.