BUR
Burnley
Premier League
14.09.2025
15:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1284

TAA o swoim występie i rekordzie


Trent Alexander-Arnold zapisał się na kartach historii Premier League podczas środowego spotkania, gdy Anglik zyskał miano najmłodszego zawodnika, który zanotował trzy asysty na najwyższym poziomie rozgrywek w Anglii.

20-latek dwukrotnie dogrywał do Sadio Mane, a trzecią asystę zaliczył dośrodkowując z rzutu wolnego, wprost na głowę Virgila van Dijka.

Nie mniej gorszy był Andy Robertson, który zanotował dwie asysty – raz do Divocka Origiego, a drugi raz dośrodkowując do Virgila.

- Oczywiście marzeniem każdego obrońcy jest notować asysty, a zainkasowanie trzech w jednym spotkaniu jest czymś, czym będę się szczycił bardzo często – powiedział Arnold.

- Cieszę się, że pomogłem drużynie w zdobyciu punktów oraz z dogrania na głowę van Dijka, który udowodnił jak niebezpieczny jest w powietrzu.

- W pierwszej połowie mieliśmy dużo miejsce po bokach, co staraliśmy się wykorzystać i dośrodkować jak najwięcej piłek w pole karne.

- Mamy zawodników, którzy potrafią wykorzystać dośrodkowanie takich jak Sadio czy Origi.

- Wszyscy, którzy widzieli mecz z Manchesterem United wiedzą, że nie było to najlepsze spotkanie i byliśmy zawiedzeni swoją grą oraz wynikiem. Dzisiaj chcieliśmy udowodnić więcej – dodał Arnold.

- Chcemy zaprezentować się jak najlepiej w ostatnich kolejkach sezonu, dobrze ze sobą współpracować i zapewnić sobie jak najlepszą szansę na sprowadzenie pucharu na Anfield. Z Watfordem zagraliśmy dobry futbol, wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i to jest najważniejsze.

- To kluczowe, abyśmy odnosili takie wyniki, prezentowali solidne występy i to jest to co właśnie zrobiliśmy.

- Chcemy nieustannie podążać tą drogą, osiągać dobre wyniki kiedy tylko to możliwe. Chcemy po prostu cieszyć się grą i kontynuować naszą formę.

- To było dla nas najważniejsze, aby powrócić do rytmu i to właśnie zrobiliśmy.

- Jesteśmy teraz na pierwszym miejscu w lidze, z czego możemy być dumni i niewielu graczy może tak o sobie powiedzieć w tym momencie sezonu.

- Zostało 10 spotkań i myślę, że kibice wiedzą, że potrzebujemy jak największego wsparcia i mamy nadzieję, że uda nam się zaprezentować najlepsze występy takie jak dziś.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Rozmowy Liverpoolu z kadrą Szwecji o Isaku (0)
03.09.2025 22:13, Wiktoria18, thisisanfield.com
Gyökeres solidaryzuje się z Isakiem (1)
03.09.2025 19:10, Mdk66, thisisanfield.com
Salah staje w obronie Díaza i Núñeza (4)
03.09.2025 18:42, Bartolino, Sky Sports
Luiz Fernando Iubel dołącza do klubu (1)
03.09.2025 17:37, Matt_ityahu1892, liverpoolfc.com
Szoboszlai wybrany 'piłkarzem kolejki' (1)
03.09.2025 17:13, AirCanada, liverpoolfc.com
Ngumoha zadebiutował w kadrze Anglii U-19 (0)
03.09.2025 17:07, AirCanada, liverpoolfc.com