05.05.2024
17:30

Osób online 831

Analiza spotkania z Watford

Liverpool utrzymał fotel lidera w Premier League po tym jak rozbił Watford 5:0 podczas środowego spotkania na Anfield. Sadio Mané zapewnił the Reds dwubramkowe prowadzenie jeszcze przed przerwą.

Trzecią bramkę zdobył Divock Origi, a czwarte i piąte trafienie należało do Virgila Van Dijka. Podopieczni Jürgena Kloppa mają jeden punkt przewagi nad drugim Manchesterem City, a do końca ligowej kampanii pozostało jeszcze 10 spotkań.

Seria pięciu spotkań w wykonaniu Sadio...

Mané strzelił przynajmniej jedną bramkę w pięciu ostatnich ligowych spotkaniach przed własną publicznością. Przed Watford jego ofiarami padli Arsenal, Crystal Palace, Leicester City oraz Bournemouth.

Ostatnim zawodnikiem the Reds, któremu udało się osiągnąć przynajmniej taką serię był Mo Salah, która w jego przypadku trwała siedem spotkań.

Strzelenie dwóch bramek we wczorajszym spotkaniu oznacza także dla Sadio pobicie własnego rekordu strzeleckiego, który do tej pory wynosił 13 goli w sezonie Premier League. Aktualnie Senegalczyk ma na swoim koncie 14 trafień.

Trzy asysty Trenta...

Obie bramki Sadio Mané padły po doskonałych dośrodkowaniach młodego prawego obrońcy the Reds. Nie inaczej było w sytuacji, kiedy Virgil mocnym strzałem głową skierował piłkę do siatki. Był to pierwszy występ Alexandra-Arnolda w wyjściowym składzie w Premier League od 12 stycznia.

Zdobywając hat-trick asyst mając na karku 20 lat i 143 dni, Trent stał się najmłodszym zawodnikiem w historii Premier League, który dokonał tej sztuki.

Doskonały występ bocznych obrońców

Należy również zwrócić uwagę na występ Andy'ego Robertsona, który miał udział przy trzeciej i piątej bramce. Alexander-Arnold i Robertson biorą udział w koleżeńskiej rywalizacji o największą liczbę asyst w klubie. Szkot ma na swoim koncie 10 asyst (8 w Premier League i 2 w Lidze Mistrzów), natomiast Anglik ma ich 6, zdobywając wszystkie w Premier League.

Dobry występ Mo...

Mo Salah terroryzował swoimi rajdami obronę gości. W trzech ostatnich występach przeciwko Watford, Mo Salah zaliczył 6 trafień. Podczas wczorajszego spotkania nie udało mu się dołożyć bramki do swojego dorobku, jednak raz po raz próbował rozrywać szyki obronne rywali.

Miał 80 kontaktów z piłką, prawie za każdym razem obracając się od razu w kierunku bramki Watford.

Kolejne czyste konto...

Spotkanie z Watford było czwartym z rzędu bez straty bramki przez the Reds. Zespół gości był bliski trafienia w 40. minucie, jednak Joel Matip znalazł się w idealnym miejscu, w idealnym czasie. Minutę później w świetnej sytuacji znalazł się Deeney, jednak nie potrafił wykorzystać podania kolegi z zespołu.

W drugiej połowie Alisson Becker popisał się niesamowitą interwencją po strzale Andre Gray'a.

Różnica bramek Liverpoolu wynosi w tej chwili +49, tracąc do tej pory jedynie 15 bramek, co jest aktualnie najlepszym wynikiem w lidze.