05.05.2024
17:30

Osób online 1314

Mané strzela, Senegal awansuje

Senegal pokonał wczoraj Ugandę 1:0, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki. Jedynego gola w meczu rozgrywanym na stadionie narodowym w Kairze zdobył Sadio Mané.

Zawodnik Liverpoolu trafił do siatki już w 15. minucie, wykorzystując podanie M'Baye Nianga. To trzecie trafienie 27-latek na tym turnieju. Wcześniej udało mu się dwukrotnie pokonać golkipera Kenii w ostatnim starciu fazy grupowej.

Warto również odnotować, że Mane w drugiej połowie nie potrafił wykorzystać rzutu karnego, jednak finalnie Uganda nie doprowadziła do wyrównania.

Senegal w ćwierćfinale zmierzy się z Beninem, który wyeliminował Maroko po emocjonującym meczu i serii rzutów karnych. To spotkanie zaplanowano na środę 10 lipca.