05.05.2024
17:30

Osób online 1237

Alisson i Bobby z kolejnym trofeum

Po zwycięstwie w Lidze Mistrzów, Alisson Becker i Roberto Firmino sięgnęli po zwycięstwo w Copa America. W przed momentem zakończonym finale, Canarinhos pokonali 3:1 reprezentację Peru.

Brazylia wyszła na prowadzenie w 15. minucie, kiedy wynik rywalizacji otworzył Everton. Tuż przed przerwą swojego pierwszego gola w turnieju wpuścił bramkarz Liverpoolu, który przy rzucie karnym nie powstrzymał Jose Paolo Guerrero.

Gospodarze odpowiedzieli natychmiastowo za sprawą Gabriela Jesusa i do szatni schodzili, prowadząc 2:1. Napastnik Manchesteru City w 70. minucie z powodu drugiej żółtej kartki przedwcześnie musiał udać się pod prysznic.

Zwycięstwo Canarinhos zapewnił Richarlison, trafiając w samej końcówce spotkania z rzutu karnego.

Roberto Firmino przebywał na placu gry 75 minut i został zmieniony przez strzelca ostatniego gola w meczu.