27.04.2024
13:30

Osób online 979

Raport z meczów eliminacyjnych

Georginio Wijnaldum i Dejan Lovren wpisali się na listę strzelców w meczach swoich reprezentacji. Oprócz nich barwy narodowe reprezentowali wczoraj także Virgil van Dijk, Divock Origi, Rhian Brewster, Caoimhin Kelleher i Andy Robertson.

Gini Wijnaldum, mający już asystę na swoim koncie, rozpoczął i wykończył czwartą akcję bramkową Holendrów w emocjonującym starciu z Niemcami, wygranym przez Oranje 4:2 w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w 2020 roku. Virgil van Dijk, podobnie jak Wijnaldum, rozegrał całe 90 minut meczu w Hamburgu.

W tym samym czasie, w spotkaniu grupy E eliminacji do mistrzostw Europy, czwartą bramkę dla reprezentacji Chorwacji zdobył Dejan Lovren po strzale szczupakiem. Chorwaci pokonali Słowację 4:0.

W meczu eliminacyjnym do EURO wystąpił wczoraj również Divock Origi. Belg spędził na boisku 55 minut, a jego rodacy gładko pokonali San Marino 4:0.

Swój debiut w reprezentacji Anglii do lat 21 zaliczył z kolei Rhian Brewster, który w meczu z reprezentacją Turcji pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkania. Młodzi Anglicy, mimo że przegrywali, odwrócili losy meczu i wygrali 3:2 w eliminacjach do najbliższych młodzieżowych mistrzostw Europy.

W innym meczu reprezentacji młodzieżowych czyste konto zachował Caoimhin Kelleher, a jego Irlandia U21 pokonała Armenię 1:0.

Po wczorajszych meczach reprezentacji rozczarowany może być natomiast Andy Robertson - jego reprezentacja Szkocji uległa na Hampden Park Rosji w stosunku 1:2. Wynik ten oznacza, że oddala się nadzieja na automatyczny awans Szkotów do turnieju finałowego.