05.05.2024
17:30

Osób online 865

Raport z wypożyczeń

Marko Grujić był wyróżniającym się zawodnikiem Herthy w piątkowym meczu Bundesligi. Drużyna z Berlina wygrała 3:1 z Fortuną Düsseldorf. Weekend był udany również dla Sheyiego Ojo, który przez 73 minuty przebywał na boisku w wygranym 5:0 meczu Rangers z Hamilton.

Grujić zagrał pełne 90 minut, a jego drużyna odrobiła stratę jednej bramki i zdobyła trzy punkty. Pomocnik zebrał pochwały za występ, w którym wykonał 61 podań, wygrał 10 pojedynków i oraz wszystkie pięć dryblingów.

Rangersi Stevena Gerrarda dzięki ostatniej wygranej objęli posadę lidera Szkockiej Premiership z dwoma punktami przewagi nad Celticiem.

Zostając w Szkocji warto odnotować występ od pierwszej minuty Liama Millara w barwach Kilmarnock. Jego drużyna pokonała w sobotę 1:0 ekipę Hearts.

Trzech bramkarzy, Kamil Grabara, Loris Karius i Shamal George, zachowało czyste konta w meczach swoich drużyn. Huddersfield Town Grabary wygrało 3:0 z Hull City w Championship, Alanyaspor musiał uznać wyższość Beşiktaş Kariusa przegrywając 2:0, a George wystąpił w wygranym 6:0 meczu Marine FC z Mossley.

Smaku porażki doznali natomiast Harry Wilson i Ovie Ejaria. Wilson zagrał 79 minut w przegranym 1:0 meczu Bournemouth z Arsenalem, a Reading Ejarii tym samym stosunkiem bramkowym uległo Bristol City.

Ben Woodburn doznał kontuzji kostki na wczesnym etapie meczu Oxford United z Accrington Stanley, zakończonego remisem 2:2.

- Lewa kostka jest dosyć opuchnięta - przyznał po meczu menedżer Karl Robinson. - Mamy nadzieję, że to nic poważnego, nic rzędu trzech czy czterech tygodni. Tego się teraz obawiam.

Stuttgart Nathaniela Philipsa przegrał u siebie 2:1 z Wehen Wiesbaden, a Allan Rodrigues de Souz zagrał całe spotkanie w barwach Fluminense, które wygrało 1:0 z Botofago.