PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1792

Copa América za rok


CONMEBOL czyli południowoamerykański związek piłki nożnej przełożył Copa América 2020 na czerwiec 2021 roku. Oficjele z Ameryki Południowej poszli w ślad za UEFA, która także przełożyła Euro 2020 o 12 miesięcy w obawie przed koronawirusem.

Ta zmiana będzie miała wpływ na piłkarzy Liverpoolu, którzy będą brani pod uwagę przy powołaniach na turniej. W kadrze Liverpoolu znajduje się trzech Brazylijczyków - Alisson, Fabinho i Roberto Firmino.

Turniej miał odbyć się w Argentynie i Kolumbii. Rozpoczęcie zaplanowano na 12 czerwca, a finał na 12 lipca.

Z obawy przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, CONMEBOL postanowił nie anulować rozgrywek tylko przełożyć je w czasie.

Roberto Firmino i Alisson Becker byli częścią zwycięskiego składu z zeszłego roku, kiedy to Mistrzostwa Ameryki Południowej odbywały się w ich ojczyźnie. Poprzednie Copa América Canarinhos wygrali w 2007 roku.

Kiedy zarówno Copa América jak i Euro zostały przeniesione na przyszły rok, kluby zyskały dodatkowy czas na dokończenie rozgrywek ligowych, przerwanych również z powodu rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

Nie oznacza to jednak, że Liverpool będzie mógł korzystać w czerwcu ze swoich wszystkich piłkarzy. Na chwilę obecną na czerwiec zaplanowane są eliminacje do Pucharu Narodów Afryki, w których udział mogą wziąć Mohamed Salah, Naby Keita i Sadio Mané.

Liverpool jako lider tabeli z 25-punktową przewagą czeka na wznowienie rozgrywek Premier League. Tylko 2 zwycięstwa dzielą ich w tym momencie od pierwszego od 30 lat mistrzostwa Anglii.

Doceniasz naszÄ… pracÄ™? Postaw nam kawÄ™! Postaw kawÄ™ LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności