05.05.2024
17:30

Osób online 1193

Wygrywamy z Leeds 4:3!

Hat-trick Mohameda Salaha zapewnił Liverpoolowi zwycięstwo 4:3 na starcie nowego sezonu Premier League. The Reds stoczyli emocjonującą batalię na Anfield z beniaminkiem, Leeds United.

Aktualni mistrzowie Anglii, drużyna Liverpoolu rozpoczęła z przytupem, mecz trwał zaledwie dwie minuty, kiedy Keita stworzył groźną okazję do zdobycia gola. Po przeniesieniu piłki na skraj pola karnego Leeds, Gwinejczyk podał z ominięciem Pascala Struijka do Roberto Firmino, który próbował odegrać piłkę z powrotem do środka, ale pozwolił drużynie gości na zażegnanie sytuacji.

Minęło zaledwie kilka chwil, a piłkarze The Reds mogli cieszyć się z wywalczonego rzutu karnego. Piłka po uderzeniu Salaha w polu karnym uderzyła w ramię Robina Kocha, a sędzia natychmiastowo podjął decyzję o rzucie karnym, który Egipcjanin pewnie wykorzystał uderzając w środek bramki, czym wyprowadził the Reds na prowadzenie.

Kilka minut później Harrison znalazł się między Alexandrem-Arnoldem a dobiegającym do niego Joe Gomezem, po czym precyzyjnie umieścił piłkę do siatki w krótki róg w pobliżu słupka bramki Alissona i tym sposobem w 12. minucie spotkania było już 1:1.

To było przedsmakiem tego, co działo się później, mecz przybierał coraz bardziej szalony charakter. Liverpool po raz drugi wyszedł na prowadzenie w 20. minucie.  Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Andy'ego Robertsona z lewej strony, do piłki wyskoczył Virgil van Dijk, który uderzył na tyle mocno, że golkiper Leeds, Illan Meslier nie był w stanie zatrzymać tego strzału.

W 30. minucie katastrofalny błąd van Dijka w przyjęciu piłki bezlitośnie wykorzystał Patrick Bamford, który posłał piłkę obok zaskoczonego Alissona i znowu goście doprowadzili do remisu.

Ekipa Leeds długo nie cieszyła się z wyrównania, bowiem podopieczni Kloppa trzy minuty później ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą gola Mohameda Salaha. Struijk kiepsko wybił futbolówkę po dośrodkowaniu Robertsona, a ta trafiła prosto pod nogi Salaha. Egipcjanin przyjął, popatrzył i kropnął jak z armaty w samo okienko.

W drugiej połowie kontynuowany był rollercoaster na Anfield. W 67. minucie Leeds oddał trzeci celny strzał w meczu, który przyniósł kolejną bramkę. Gola na stan 3:3 zdobył Mateusz Klich. Polak do zagrał do Heldera Costy, ten poczekał, aż Klich wbiegnie w pole karne i po podaniu oddał szybki strzał z powietrza. Obrona Liverpoolu była zaskoczona, tak samo Alisson,

The Reds od tego momentu wyglądał jak rozwścieczony byk i za wszelką cenę próbowali zdobyć bramkę, która zapewni im komplet punktów. I tak też się stało, w 88. minucie za sprawą Mohameda Salaha, który wykorzystał drugi rzut karny w tym spotkaniu. Minutę wcześniej faulowany był w polu karnym Fabinho przez Rodrigo. Te bezmyślne zachowanie nowego nabytku ekipy Marcelo Bielsy, nie uszło uwadze arbitrowi i podjął natychmiastową decyzję o podyktowaniu jedenastki dla Liverpoolczyków.

Mimo dodatkowych czterech minut gościom nie udało się doprowadzić do wyrównania i mecz zakończył się zwycięstwem Liverpoolu 4:3.

Liverpool: (4-3-3)
Alisson - Alexander-Arnold (89' Matip), Gomez, van Dijk, Robertson - Wijnaldum, Henderson (66' Jones), Keita (59' Fabinho) - Salah, Firmino, Mane

Leeds: (4-1-4-1)
Meslier - Ayling, Koch, Struijk, Dallas - Phillips - H. Costa, Pablo H. (62' Roberts), Klich (81' Shackleton), Harrison - Bamford (62' Rodrigo)

Komentarze (61)

Isengrim 12.09.2020 19:19 #
Fatalny mecz i niech Klopp dalej mydli oczy że nie potrzeba transferów. Gramy tym samym składem trzeci sezon i raczej daleko nie zajedziemy
poprzerwie2 12.09.2020 19:20 #
Druga linia nie istnieje, znowu te bez sensowne przerzuty bo nie ma przez kogo przegrać, na gwałt kreatora, Keita dno, nic z niego nie będzie, nie ma co sie łudzić, ogolem słaba koncentracja i gdyby nie faraon bylo by gorąco
cezarkop 12.09.2020 19:20 #
Brak konkurencji w zespole powoduje to co dzieje się w naszej defensywie,a Van Dijk to powinien grać w ataku kosztem Firmino stwarza tam większe zagrożenie.
ynwa19 12.09.2020 19:20 #
Ktoś coś jeszcze o Mo?
Trent obudź się chłopie!
Wracamy do czasów spotkań w stylu 5:3?
Deadlock1 12.09.2020 19:21 #
Głupie błędy w obronie spowodowane brakiem koncentracji i zbytnią pewnością siebie - powtórka z końcówki poprzedniego sezonu. Na plus przełamanie Salaha.
użytkownik zablokowany 12.09.2020 19:21 #
MaximusLFC 12.09.2020 19:22 #
Nasi za pewni siebie podeszli do tego spotkania. Takie bledy w obronie juz w pierwszym meczu... Tragedia. Obysmy wygrali ten mecz.
Mikus95 12.09.2020 19:23 #
Nie kontrolujemy meczu z beniaminkiem na Anfield ... nasza obrona rozdaje prezenty... firmino kuleje dalej. Czas pokaże, gdzie 3 rok z rzędu tym składałem zajedziemy
Pabloitto 12.09.2020 19:23 #
Nie najlepszy dzień defensywy, prezenty z naszej strony, w ataku tworzymy zagrożenie, strzelamy bramki, szalony mecz.
użytkownik zablokowany 12.09.2020 19:24 #
To jak oddajemy Mane i sprzedajemy Salaha? Haha :?
krzycho765 12.09.2020 19:29 #
Manę nigdy, Salah a takiego chcemy oglądać zawsze, ale nie pazernego
JareckiYNWA 12.09.2020 19:25 #
Moim zdaniem fajnie gramy, miło się to ogląda. Szkoda tylko pojedynczych błędów. To jest właśnie premier league
Merkuryyy 12.09.2020 19:27 #
Fajne to Leeds, spotkały się dwie drużyny które grają podobnie i wygląda to jak wygląda
BigAnfield 12.09.2020 19:28 #
Festiwal błędów. Przynajmniej dobre widowisko dla bezstronnego kibica. Mnostwo bramek i akcja za akcje. Szacun dla Leeds ze sie nie cofnęli, ale wymiana ciosow z nami nie skonczy sie dla nich dobrze.
Druga bramka Mo poezja, ale do karnego sie przyczepie. Pamietam tylko jednego karnego w jego wykonaniu, ktory byl strzelony do slupka. Reszta zawsze w srodek. Bylem pewien ze dzis tez bedzie mocno i w srodek. Niech zmieni repertuar, bo w koncu ktorys bramkarz zostanie na linni i będzie ździwko.
Kijoraptor 12.09.2020 19:28 #
Gomez swoim poziomem obniża poziom kolegów z obrony, dobrze, że Andy robi swoje. Gdyby Mane nie spowalniał akcji byłoby lepiej. Salah z głodem gry, a Firmino chyba woli wakacje. Tak na szybko po pierwszej połowie.
VII 12.09.2020 19:28 #
Pierwszej połowy nie oglądałem, ale odpalając wynik na fleshu widzę że gramy radosny futbol.
JareckiYNWA 12.09.2020 19:32 #
Dokładnie tak jest
aroLFC 12.09.2020 19:29 #
Firmino słabo? Czy wy widzicie kto nam kreuje grę i rozgrywa piłkę? Bez niego bardzo trudno byłoby coś dzisiaj stworzyć pod bramką przeciwnika. Keita też dobrze. Słabo to gra Trent, Gomez i Gini
olgierd73 12.09.2020 20:42 #
Hej,nie było źle,na początku sezonu nigdy nie jest się w szczycie formy,on przychodzi później,a i tak wygraliśmy,fajny mecz,przyjemnie się oglądało,nie było "autobusu"jak to się zdarza niektórym drużynom,mimo wszystko uważam,że dobrze wróży.
Zalewsky 12.09.2020 20:37 #
Ależ dramaturgia
LiveTom 12.09.2020 20:39 #
Uciekli spod topora.
elefce96 12.09.2020 20:39 #
Dobry mecz względem widowiska-bardzo słaby w naszym wykonaniu…

Obrona – każdy widział, co się tutaj działo. TAA nie przypominał dzisiaj siebie, bardzo głupie błędy, mam nadzieję, że wynika to z powodu braku ogrania po pauzie. Virgil po przerwie covidowej też nie przypomina siebie, o Gomezie nic już nie mówię, dramatycznie.

Środek pola to toporne próby wybicia czegoś do przodu – Keita niestety zawiódł, Henderson niezdolny do gry na pełnych obrotach…Ktoś taki jak Thiago jest nam niezbędny, mam wielką nadzieję na jego transfer.

Ofensywne trio – co z tego, że Firmino pomaga przy rozgrywaniu skoro jak przyjdzie mu uderzyć piłkę do siatki to kopie się po czole. Powinien grać na 10tce, to miałoby wtedy jakiś sens. Mane spowalnia grę, kompletnie nie przypomina siebie, Salah odwalił dziś kawał dobrej roboty bo inaczej byłby dramat. Choć szkoda, że 2 z tych bramek to karne. Taka wygrana nie świadczy o nas dobrze.

Wniosek: nie zaskakujemy już niczym. Klopp powinien włączyć od kolejnego meczu Minamino na 10tkę albo napastnika, by wymieniali się Firmino z pozycjami. Nasza gra musi iść środkiem, nie tylko skrzydłami bo jak widzimy – jedno skrzydło nie działa. Szczerze dziwię się, że Japończyk będący ostatnio w gazie, nie wyszedł nawet na chwilę. Musimy zacząć grać coraz częściej 4-2-3-1 bo nasz cudowny system ma rozpracowany nawet beniaminek. Nie możemy sobie pozwolić na takie rzeczy w kolejnym meczu bo szybko zapomnimy o walce o PL.
cezarkop 12.09.2020 20:39 #
Jurgen z dużą flachą powinien pójść do Rodrigo w podzięce a z pretensjami do zarządu a nie sędziego technicznego.
Mikus95 12.09.2020 20:39 #
Potrzebujemy 9 z prawdziwego zdarzenia!
Radbug 12.09.2020 20:43 #
Szczęśliwego nowego 2016 roku! Następny sezon, będzie nasz ;)
ynwa19 12.09.2020 20:43 #
Mo najlepszym graczem na boisku i to nie tylko ze względu na gole.
Gra defensywna fatalna.
Ale to co wyprawia Bobby to jest jakaś parodia!Jürgen wyślij go na pewien czas na ławkę a daj pograć Divockowi albo Mino.

Ważne 3 pkt bo wygrana inauguracja to zawsze coś-:)
Owen89 12.09.2020 20:43 #
Pierwsze 3 pkt, to może być ciekawy sezon. Wierzę że świetny dla nas
cezarkop 12.09.2020 20:44 #
Ktoś mądry powiedział kiedyś że mistrzostwo zdobywa się obroną my z taką grą z tyłu nie mamy prawa o tym marzyć. Arnold zagrał chyba najgorszy mecz w karierze środek pola nic nie pokazał atak kuleje bez typowej 9.
RedFan1892 12.09.2020 20:55 #
Ale Arnold wraca po kontuzji, ogarnijcie się trochę
cezarkop 12.09.2020 22:33 #
Po co więc wracający po kontuzji Arnold grał ,nie ma solidnego zmiennika i powinien zejść już w przerwie ale co poradzisz skoro lada pusta.
alkoholik_lfc 12.09.2020 20:44 #
Bez sensu, ze sa te komentarze z pierwszej polowy
jay7575 12.09.2020 20:45 #
Mam prośbę skończmy się wszczyscy robić trenerami i niech Kloop robi swoje. Cieszmy się nowym sezonem każdą wygraną :) Ja mam taki zamiar... Widziałem błędy widziałem nie wykorzystane sytuacje ale wygraliśmy mamy trzy punkty i widziałem uśmiech na twarzach chłopaków. Kurcze ludzie zacznijmy się cieszyć wygraną a nie tylko pisać o błędach i brakach w kadrze. Do wszystkich pozytywnych ludzi YNWA!!!! NIECH TEN SEZON BĘDZIE LEPSZY NIŻ POPRZEDNI :) :) :)
krzycho765 12.09.2020 20:48 #
Po to jest to forum aby dyskutować, mieliśmy szczęscie że wygrywamy bo błędzie przeciwników który z faulował, nie wiadomo czy udało by się wbić gola z akcji w końcówce, krytykujemy bo to jest jakieś Leeds, przyjdzie Chelsea i Arsenal i co z taką grą będzie?
cezarkop 12.09.2020 20:48 #
Jay, każdy ma prawo do swojej opinii,widzisz błędy ale piszesz, tak jakbyś ich nie widział pewnie że wynik cieszy ale okoliczności tego zwycięstwa mówią co innego.
ynwa19 12.09.2020 20:49 #
Mnie wygrana cieszy ale obok "wyczynów" defensywy i kopania sie po czole Firmino nie można przejść obojętnie.
cider 12.09.2020 20:48 #
Jeśli wygramy 38 razy po 4:3, to tylko dwie reczy są pewne Alisson nie zdobędzie złotej rękawicy i obronimy mistrzostwo :)
YNWA
kluskow 12.09.2020 20:49 #
Jak by wnioskować po komentarzach to 6 miejsce to maks co możemy osiągnąć w tym sezonie a poprzednie 2 na prawie 100 pkt to się po prostu nam przypadkiem przytrafiło. A co do meczu to Curtis na plus i nadzieja że Matip będzie już zdrowy
redartur76 12.09.2020 20:51 #
Każdy mecz otwarcia nowego sezonu pod wodzą Jurka mnie nigdy nie zawodł. Ten także.
RedFan1892 12.09.2020 20:53 #
Powiem wam że pawie mnie zaskoczyły formą. Najważniejsze 3pkt. Mo wskoczył na swoje tory. YNWA
Pabloitto 12.09.2020 20:54 #
Mecz bez obrony z obu stron, całkiem fajnie się oglądało, bo zazwyczaj to murarze na Anfield przyjeżdżają, mogło paść jeszcze więcej bramek, trzeba zobaczyć jak grają inni żeby ocenić siłę rywali no i poczekać co będzie po kilku kolejkach i czy takie sprawy w naszym wykonaniu będą się powtarzać.
burmanek8 12.09.2020 20:57 #
Cieszą 3 punkty ale jeśli chcemy się liczyć w tym sezonie to musimy być po prostu lepsi
AndreBontemps 12.09.2020 20:59 #
Chyba najsłabszy mecz TAA w karierze
Kuj 12.09.2020 20:59 #
Długie za linie naszej defensywy i obrona kompletnie pogubiona. Chciałbym zobaczyć Matipa zamiast Gomeza.
Słaby mecz Trenta, Joe i nawet Virgil sie dzisiaj nie popisał. Ciezko wyroznic kogos poza Mo. Braki widać w każdej formacji i bez transferow obronienie mistrzostwa bedzie niewiarygodnie trudne.
Liverbird1979 12.09.2020 21:03 #
Początki szczegulnie z beniaminkiem są szczególne. Przypomina mi to mecz LFC-Norwitch na start w ubiegłym sezonie. 111 pkt.
Filipino77 12.09.2020 21:12 #
No co po tym meczu mozna mowic? Kicha totalna, srodek pola o dziwo keita najbardziej mi sie podobal, Hendo gral jak 3/4 sezony temu bez zadnych przemyslanych zagran, Gomez to naprawde ja nie wiem co on robi, albo co robi Matip ze gra Gomez bo naprawde przebija Lovrena z najgorszych meczów, Firmino bardzo dobry mecz, ale zagrania niektóre sa jakies cyrkowe, to nie jest napastnik, on nie moze grac na 9 bo zabiera miejsce normalnemu napastnikowi, wskazcie mi napastnika ktory tak by sie zachował w tej sytuacji, no chyba zaden o ile sie nie myle. Bardzo przyjemnie Mo, naprawde jak w pierwszym sezonie, Alisson bardzo cienko mogl wybronic 2 z 3 bramek, Mane, Gini, VVD nijak, Robbo bardzo dobry mecz, TAA cienizna. Uwazam ze powinnismy sciagnac stopera bo naprawde na tym wozeczku daleko nie ma opcji dojechac, thiago wg mnie must have, a napastnik wolałbym ogrywac brewstera z firmino nizej. Tyle
Mikus95 12.09.2020 21:20 #
Jak można pisać ze firmino zagrał dobry mecz 🤦🏼‍♂️
Filipino77 12.09.2020 21:22 #
Kazda akcja ktora byla pod bramka leeds zaczynala sie od niego albo Mo, to ze nie umie kopnac pilki kiedy ma na to szanse to nie znaczy ze slabo zagral
BigAnfield 12.09.2020 21:26 #
Beniaminek zawsze sie spina na pierwsze kilka kolejek, wiec mozna bylo sie tego spodziewac. Najwazniejsze 3pkt. Reszta formy przyjdzie po kilku kolejkach. A jesli faktycznie w tym sezonie będziemy grać happy footbol to niem mam nic przeciwko. Dzieki takim wynikom wyplynelismy na wielkie wody kilka sezonow temu. Czekamy na Chelsea, oby z 3-ma punktami nawet po gradzie bramek.
Esz 12.09.2020 21:28 #
Cieszy zwycięstwo sporo szczęścia mieliśmy z tym błędem Rodrigo generalnie Leeds wyszło na ten mecz w bardzo dobrej dyspozycji i zrobiło więcej problemów niż można było się spodziewać obrona dość nie pewna ale to pierwszy mecz więc stres chęć dobrego wejścia w sezon robi swoje mimo wszystko myślę że jak złapiemy rytm meczowy i oswoimy się już z tym że gramy o punkty to wszystko ruszy :)
Lawrence 12.09.2020 21:56 #
Brak transferów bokiem wyjdzie, a gra obronna była żałosna
JareckiYNWA 12.09.2020 21:57 #
Mi tam się mecz podobał, poza błędami Van daijka i przy drugiej bramce gdzie zawalili arnold z Gomezem, gdzie dali się ograć jak dzieci. Chciało by się powiedzieć mecz pod kontrolą, ale jednak z błędami taki nie byl. A statystyka posiadania piłki na korzyść leeds to jedynie wynik z klepania w dziada na swojej połowie po stracie gole, bo tak ogolnie to miazga. Także wg mnie mecz na +
RedforDead 12.09.2020 22:36 #
Niestety z powodu roboty nie dałem rady obejrzeć nawet pierwszej połowy meczu do końca ale to co się działo w obronie wg powtórek to jakaś masakra.. na szczescie pamiętam początek poprzedniego sezonu i mecz z Norwich więc jeszcze nie panikuje :)
caharin7 12.09.2020 22:50 #
Mecz ważny, dlaczego bo są 3 pkt, tylko to mnie interesuje. Błędy było ich dużo nie będę ich opisywał bo zrobiono to już wcześniej wiele razy. Pamiętajmy z tego meczu tylko to że są 3 pkt i że seria trwa. YNWA. PS szacun dla Leeds
madman99 13.09.2020 00:22 #
widać było że dzisiaj dobrze wyglądaliśmy fizycznie, nasza trójka z przodu bardzo dobrze rozprowadzała ataki, mocno ofensywna gra obydwu zespołów, niestety w obronie nie ustrzegliśmy się poważnych błędów i co gorsza cięzko powiedzieć z czego to wynika, o ile w poprzednim sezonie winę można było zrzucić na dekoncentrację i rozluźnienie po niemal pewnym mistrzostwie o tyle teraz mocno to może niepokoić, może Matip wprowadziłby tam nieco spokoju i pewnosci Gomez od kilkunastu meczy robi mnóstwo błędów niemal każdym meczu, TAA widać też nie doszedł jeszcze do formy podobnie jak Hendo, ale są 3 pkt i z tego trzeba się cieszyć. No i brawo dla Leeds za ich fajny ofensywny styl, na pewno to będzie jedna z ulubionych drużyntzw. kibiców niezrzeszonych, przed meczem stawiałem 4:2 dla naszych, w przerwie 6:2 ale bylo jednak dużo bardziej nerwowo do końca.
VII 13.09.2020 00:27 #
Czyli teraz tradycyjnie będziemy się ślizgali przez następne 6 do 8 meczów po jednobramkowym prowadzeniu lub karnych. Pierwszej połowy niestety nie obejrzałem. Za to co do drugiej to wiem, że Firmino miał patelnię w ostatnich minutach. I gdyby nie nagły wylew obrońcy rywali to już dzisiaj na wejściu byłby podział punktów. Kolejny rok gramy bez rozgrywającego z krwi i kości. Skoro jest do wyciągnięcia prawdziwy rzemieślnik na miarę Jamesa za grosze z którego może wyjść tylko pożytek, to dlaczego klub obstaje przy swoim jak ten nieprzejednany wół na trakcie. Czy kibice sami muszą użądzić zbiórkę na niego żeby wreszcie KdB miał konkurencję w lidze?
VII 13.09.2020 00:52 #
Tylko błagam... Nie powielajcie już tych artykułów o naszych błyskotliwych transferach sprzed 2-3 lat i o nowej filozofii LFC, bo to już za chu** nie rusza. Mi wystarczy że jestem zmuszony oglądać Wiadomości TVP. Po co tworzyć jakieś nieziemskie wizje skoro myślę że co najmniej połowa użytkowników tego portalu widzi jak jest.
everlast 13.09.2020 03:46 #
smerf maruda, naczelny strony.
VII 13.09.2020 09:24 #
Może i maruda. Ale nie jestem koneserem propagandy i zaklinania rzeczywistości.
mrskee 13.09.2020 04:29 #
Jeśli takiego Salaha będziemy oglądać częściej, to jestem spokojny o wynik końcowy sezonu.
użytkownik zablokowany 13.09.2020 05:58 #
Trzeba wpuścić świeża krew na boisko...a sory jest jedynie Grek z bezobjawową chorobą...
navyblue 13.09.2020 07:15 #
W tym pierwszysz meczu liczyły się przede wszystkim 3 pkt, żeby dobrze wejść w sezon. Pamiętam w tamtym sezonie, że Norwich w pierwszym meczu też miało bardzo dużo okazji pod naszą bramką. Myślę również, że Leeds będzie dużo lepsze niż Norwich w swoim deboucie jako beniaminek.
kombajn 13.09.2020 13:02 #
Firmino bardzo slaby mecz, a Brewstera nie ma nawet na lawce. Skoro nie ma transferow, bo rzekomo nie ma na nie pieniedzy, to chyba czas dac szanse mlodym. Dziwne funkcjonowanie klubu, w MU mlodziki szanse dostali i Greenwood prezentuje sie swietnie, mozna powiedziec darmowy transfer, tego mi u nas brakuje.