05.05.2024
17:30

Osób online 1176

Arsenal pokonany, 3 punkty zostają na Anfield!

Po trzech trafieniach z pierwszej połowy, w drugich 45 minutach zobaczyliśmy jedną bramkę, której autorem był debiutujący w barwach the Reds w rozgrywkach ligowych Diogo Jota. Liverpool pewnie pokonał rywali z Londynu, inkasując 3 punkty i meldując się na drugim miejscu w tabeli.

Po pierwszym kwadransie gry widoczniła się przewaga Liverpoolu, w 15. minucie z pierwszej piłki uderzył Mane, lecz Leno odbił uderzenie z siedmiu metrów.

Sześć minut później Trent Alexander-Arnold uderzył sprzed pola karnego, ale piłka odbiła się jeszcze od obrońcy, a następnie trafiła w poprzeczkę.

Liverpoolczycy grali, Arsenal strzelił. Kontra Arsenalu w 25. minucie przyniosła efekt pod postacią bramki dla Kanonierów. Ainsley Maitland-Niles dogrywał w pole karne, piłkę chciał wybić Robertson, jednak na tyle niefortunnie, że skiksował. Futbolówka spadła pod nogi Lacazette'a, który nieczysto uderzył, jednak udało mu się bramkę zdobyć.

Kanonierzy długo nie nacieszyli się prowadzeniem. Kilkadziesiąt sekund później Salah wpadł z piłką w pole karne a jego strzał odbił Leno. Dobitka z bliska Mane do pustej bramki była tylko formalnością.

Dośrodkowanie z prawej strony, do piłki nie doszedł Mane, ale przejął ją Robertson i z bliskiej odległości wykonał wyrok, kierując futbolówkę do siatki. Liverpool wyszedł na prowadzenie na 2:1 w 34. minucie.

Po pierwszych 45. minutach zawodnicy Liverpoolu prowadzili 2:1 po bramkach Mané i Robertsona oraz Lacazette'a dla przyjezdnych. The Reds cały czas dyktowali warunki gry.

W 59. minucie Alexandre Lacazette znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Francuz chciał uderzać podcinką, ale Alisson wyczekał go i piłkę złapał.

Kilka minut później szansę na podwyższenie prowadzenia miał najpierw van Dijk potężnym uderzeniem, a następnie Mane. Ze strzałem Holendra z trudem poradził sobie z Leno, natomiast Senegalczyk przestrzelił obok bramki.

Wprowadzony na dziesięć minut przed końcem Diogo Jota dwukrotnie mógł zakończyć akcję bramką. Pierwsze uderzenie z okolic pola karnego było niecelnie, a drugie wylądowało na bocznej siatce.

Co się odwlecze, to nie uciecze - tak mawia stare przysłowie. Po kiepskim wybiciu piłki przez obrońców Arsenalu, piłka znalazła się pod nogami Diogo Joty a ten przymierzył tuż przy słupku, nie dając żadnych szans na interwencję golkiperowi Kanonierów. W ten sposób Portugalczyk ustalił wynik spotkania na 3:1 dla the Reds!

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Wijnaldum, Fabinho, Keita (79' Milner) - Salah, Firmino (90+1' Minamino), Mane (79' Jota)

Rezerwowi: Adrian, Williams, Milner, Jones, Minamino, Jota, Origi.

Arsenal: Leno - Holding, Luiz, Tierney - Bellerin, Elneny, Xhaka (60' Ceballos), Mailtland-Niles - Willian (68' Pepe), Lacazette (74' Nketiah), Aubameyang.

Rezerwowi: Runarsson, Gabriel, Kolasinac, Ceballos, Pepe, Saka, Nketiah.

Komentarze (72)

Medicelander 28.09.2020 21:49 #
Sprytnie Arteta ich poustawiał, te zagrania między obrońcami przy własnym polu karnym mają swój cel- kontrataki.
Pabloitto 28.09.2020 21:50 #
Arsenal nawet nie pierdnął, tylko i wyłącznie wykorzystał prezent, nasz pressing super, obyśmy to wytrzymali i ich dobili.
Egalot 28.09.2020 21:50 #
Gdyby nie błąd Robertsona, to Arsenal nie oddałby nawet strzału. Totalna dominacja.
firo9 28.09.2020 21:50 #
Trzeba ich dobić bo mimo wszystko są groźni. Minamino w drugiej połówce i kończymy marzenia Arsenalu
erni9292 28.09.2020 21:50 #
Szkoda tego kiksa Robertsona, w sumie Laca również nieczysto ale Ali szybko się położył, bramka na 1-1 padła praktycznie od razu na nasze szczęście bo byłoby walenie głowa w mur, dobić na 3-1 w drugiej i kontrolować reszte spotkania.
Kijoraptor 28.09.2020 21:51 #
A teraz przyznać się ! Kto po kiksie Andy'ego otworzył szkocką whisky.
mrskee 28.09.2020 21:51 #
Jak przestaniemy im wręczać bramki, będzie łatwiej z nimi wygrać. Salah, Bobby i Trent na plus.
Kijoraptor 28.09.2020 21:52 #
Firmino na plus ? W mojej ocenie on i Gini najsłabsi.
Sherwood97 28.09.2020 21:56 #
@Kijoraptor Bo się nie znasz na piłce
Kijoraptor 28.09.2020 22:00 #
Aha, ok.
mrskee 28.09.2020 22:03 #
Ładnie przytrzymuje piłkę i to zgranie klatką do Salaha. Asystę zapewne zaliczy, a może nawet sam ukłuje, w końcu Arsenal leży mu jak nikt inny.
cezarkop 28.09.2020 21:52 #
Kuźwa żeby nie nasza elektryczna obrona to nie martwił bym się o wynik,a tak to obawiam się że znowu któremuś z naszych obrońców przydarzy się mały wylew.
ynwa19 28.09.2020 21:52 #
Moglibyśmy w końcu przestawać rozdawać Arsenalowi prezenty Bożonarodzeniowe!

Granie na jedną bramkę,więc trzeba to bardziej wykorzystywać.
Gini chłopie czy Ty mógłbyś w końcu pier....a nie podawać do bramkarza?

Po 3 punkty
Come on LFC-:)
Liverbird1979 28.09.2020 21:53 #
W meczu z Leads była jeszcze brawurowa jazda. Z Chelsea i dzisiaj wydlądaliśmy już i wyglądmy jak dobrze skonstuowana niemiecka maszyna. Nawet w ubiegłym sezonie na starcie tak nie wyglądaliśmy dopiero po kilku meczach.
elefce96 28.09.2020 21:53 #
Firmino musi zostać zmieniony. Mane, oprócz prawie wylotu z boiska za ten łokieć bardzo na plus-myślę, że jeszcze dołoży bramkę. Nasza obrona elektryczna, ale na razie wygląda to dobrze, Arsenal został zdominowany-zobaczymy co Arteta powie im w szatni. Obstawiam 2 połowę z kilkoma bramkami.
hakerinho 28.09.2020 22:00 #
Też chciałbym żeby Minamino dostał więcej minut, ale nie popadajmy w skrajność. Firmino gra dobry mecz. Miał udział przy bramce i bardzo dobrze rozprowadza piłki praktycznie w każdym naszym ataku.
elefce96 28.09.2020 22:06 #
Ledwo 75% celnych podań, 8 strat, 0 strzałów na bramkę. To nie są dobre wyniki przy dobrze funkcjonującej pomocy. Uważnie przypatruję się dzisiaj grze Firmino i nie wygląda to tak jak mogłoby wyglądać. On w końcu gra na środku ataku-ja wiem,że to fałszywa 9tka ale to zawodnik zdecydowanie ofensywny-powinniśmy oczekiwać od niego czegoś więcej.

Wiemy jak on potrafi grać, ale jeśli cieniuje od roku to dlaczego nie zmotywować go do większego wysiłku wreszcie, kiedy mamy zamiennika? Nie rozumiem tego.
reason 28.09.2020 21:54 #
Gdzie czerwo dla Mane?
firo9 28.09.2020 21:57 #
We dupie
JareckiYNWA 28.09.2020 22:01 #
Jakie czerwo? armatka nie może wystrzelić:)
Fanlive94 28.09.2020 22:04 #
Bez przesady, to było przypadkowe, żółta w pełni zasłużona.
reason 28.09.2020 22:37 #
Widzę swój swojego broni xD
jędras09 28.09.2020 22:38 #
Ciężko się wypowiedzieć o tej sytuacji bo była trudna w ocenie, z jednej strony dość mocne uderzenie w twarz, jednak warunki łagodzące w tej sytuacji dla Mane są takie, że był to początek meczu, gdzie wszyscy piłkarze często tryskają energią, aż zanadto, a po drugie to Mane nawet nie patrzył w kierunku przeciwnika.
19SG90 28.09.2020 21:54 #
Ale skuteczny ten Arsenal. Raz w naszym polu karnym i brama:-)
JareckiYNWA 28.09.2020 21:59 #
Pełna kontrola miałem to napisac:) dominacja nie z tej ziem, gramy jak seniorzy z juniorami, poza błędem robertsona Arsenał nie istnieje. Ale to jest piłka i wszystko jest możliwe. Strzelić na 3-1 i niech to zwycięstwo da takiego kopa jak w tamtym sezonie:)
DrKukarioo 28.09.2020 22:08 #
jestem poza zasięgiem swojej TV czy ma ktos jakie link do jakiej transmisji online?
jędras09 28.09.2020 22:35 #
Jest mega dobrze, ale oby Arsenalowi się nie przyfarciło:)
Pabloitto 28.09.2020 22:53 #
Najlepszy Mane moim zdaniem - gol, dzik w pressingu i kartkował rywali, brawo Jota piękny debiut, brawo Ali za obronę sam na sam. Piękny początek sezonu.
19SG90 28.09.2020 22:53 #
I tak powinno byc! Trzech muszkieterów zaczyna mecz a czwarty wchodzi świeży i dobija przeciwnika w drugiej połowie! Ogólnie świetny mecz The reds. Dla mnie największe uznanie dla Fabsa. W czwartek powtórka. YNWA
cezarkop 28.09.2020 22:54 #
Jest wręcz niemożliwe,przy takiej przewadze wygrać mecz w takim stosunku. A my tego dokonaliśmy no i kluczowa zmiana Kloppa w 91 minucie meczu.
ynwa19 28.09.2020 22:56 #
Wejście smoka" Joty ale....ten gol nie powinien być uznany!
Sami sobie długo robiliśmy "kuku" nie strzelając na 3:1
Ktoś coś jeszcze o Alim,że nie ratuje???

I pięknie-start miodzio-:)
Edamskiser 28.09.2020 22:57 #
Przeciez nie zagral reka tylko zebrami
Liverbird1979 28.09.2020 23:02 #
Raczej ręka ale przy ciele. Piszę to objektywnie z duchem gry.
Duda 29.09.2020 09:46 #
Na szczęście nie było ręki, przynajmniej ja się nie dopatrzyłem oglądając ją z jakiś 10 różnych kamer (Na instagramie Liverpoolu jest).
Z głównych kamer można było mówić o ręce, jednak z bocznych już widać, że było udo, brzuch i strzał.
Kijoraptor 28.09.2020 22:57 #
Sporo pozytywów. Fab nadal świetna forma, czy to obrona czy druga linia. Gomez zapłacił rachunek za prąd i dzisiaj bardzo dobry występ. Salah i Mane dobrze z przodu, wspierani przez Keite. No i Jota super wejście i dobicie przeciwnika. O negatywach nie będę pisał, cieszę się zwycięstwem. Brawo !!
jędras09 28.09.2020 22:57 #
Mega, mega, mega!! ;) Jota bramka marzenie w debiucie:3
greggie 28.09.2020 22:58 #
Minamino sobie pograł-2 minuty.Moim zdaniem jego kariera się uwstecznia zważywszy na to że w Salzburgu grał prawie wszystko od dechy do dechy a latek już ma 25.Szkoda chłopa.
Liverbird1979 28.09.2020 23:03 #
Nie możemy wyjść w 12. Jeko czas prxyjdzie jeszcze w tym sezonie.
greggie 28.09.2020 23:06 #
Niedługo minie rok bez regularnych występów,końcówki lub jakiś puchar w otoczeniu juniorów raz na miesiąc-trochę kiepska perspektywa dla zawodowego piłkarza.
firo9 28.09.2020 22:58 #
Cudownie. Szkoda tylko, że Minamino nie dłużej. Cieszy aktywny Jota. Łagodnie mówiąc z jest dobrze panowie ;);
hoster 28.09.2020 22:58 #
Sadio dzisiaj był nabuzowany jak Suarez w swoim prime za czasów gry dla nas.
Bengaloe 28.09.2020 22:58 #
Zagraliśmy zdecydowanie najlepszy mecz w tym sezonie, Kanonierzy kompletnie zdominowani, mieli tak naprawdę jedną wykreowaną przez siebie sytuację (Lacazette w drugiej połowie). Bardzo cieszy aktywny debiut Joty z golem, ja tam co prawda widziałem rękę, ale kłócić się nie zamierzam. ;) Będzie z niego bardzo dużo pociechy.
Jeden jedyny minus, trochę szkoda Takiego. Ale z drugiej strony dostanie zapewne 90 minut w pucharze, więc będzie mógł pokazać po raz kolejny na co go stać.

Bardzo udany wieczór, dobre widowisko, 3 punkty na Anfield. Czegóż więcej chcieć. YNWA!
navyblue 28.09.2020 22:58 #
Panowie wrócił wielki JOSEPH GOMEZ!!!
Juluz 28.09.2020 22:58 #
Dobrze, że Arsenal składa się z chłopców bez woli walki, bo inaczej mogło to wyglądać dużo gorzej. Parę razy rzucili nam piłki za plecy. A poza tym to totalna dominacja :)
paranormalnY 28.09.2020 22:59 #
Podobno w okolicach Anfield trwają poszukiwania Aubameyanga, nikt go od 90 minut nie widział
Jaquar 28.09.2020 22:59 #
Arsenal wyglądał jak jakiś Bolton. Nie wiem czy to my tak odjechaliśmy wszystkim czy po prostu byli dziś słabi. Bo całkowicie zła energia na twarzach Kanonierów, opuszczone głowy, brak sposobu na grę. Świetnie pressowaliśmy, biegaliśmy, zabiliśmy ich. Zarąbiście, kocham taki futbol w wykonaniu The Reds. Dobrej nocy!
navyblue 28.09.2020 23:01 #
A na czwartek skład taki: adrian, neco. gomez, ?, tsimikas, fabinho, jones, milner, jota, taku, shaq
greggie 28.09.2020 23:12 #
Fabinho stoperek :)
Scofield1111 28.09.2020 23:02 #
Mr wembley jak mawiał pewien komentator eleven nie dojechał na Anfield ;)
madman99 28.09.2020 23:02 #
kapitalny, wysoki i agresywny pressing przez cały mecz, gdy tylko Leno miał piłkę od razu ruszał na niego któryś z naszych graczy a czasem nawet dwóch, totalnie stłamszony Arsenal mimo to ciągle uporczywie rozgrywał piłkę od bramki i co chwilę ją tracił, dostali najniższy wymiar kary. Trzeba przyznać że fizycznie wyglądamy znakomicie ale taka była taktyka na mecz pewnie kolejny mecz takim pressingiem zagramy dopiero z City.
sebix129 28.09.2020 23:03 #
Cieszy wygrana ale równie dobrze to mogło się skończyć remisem ... Arsenal niby nic nie grał ale swoje sytuacje mieli i szczęście że ich nie wykorzystali. Teraz dawać rezerwy w czwartek i kolejny ważny mecz w sobotę.
madman99 28.09.2020 23:06 #
predzej mogło się skończyc 6:1 niż remisem jak już, z resztą w wielu sytuacjach piłkarze arsenalu byli na spalonym, w zasadzie chyba 1 sytuację miał Laca gdy mógł zdobyć gola.
Zalewsky 28.09.2020 23:06 #
Komplet punktów. Kolejny dzień w biurze. Arsenal niespecjalnie się postawił.
JareckiYNWA 28.09.2020 23:08 #
Mistrz może być tylko jeden:) Tak zdominować rywala potrafi tylko Liverpool.
Liverbird1979 28.09.2020 23:09 #
Ruszyła maszyna... 103 pkt. Zapowiada się piękny sezon. City na start przyćmione niepowodzeniem w LM. Chelsea i Arsenal zostali już postawieni w swoim szeregu. Długa seria po 3 pkt i kontrola ligi.
BigAnfield 28.09.2020 23:09 #
Pelna dominacja. Spokojnie moglo paść ogolnie z 10 bramek. Pomijając chwilowe odcięcia koncentracji to meczyk pierwsza klasa. Nie wiem jak Wam, ale ja mam wrazenie ze wygrane w tym sezonie przychodzą łatwiej. Nie ma męczarni i wyszarpane 1:0 w koncowce. Nawet jak stracimy bramke pierwsi to maszyna załączy drugi bieg i jedziemy po swoje jak dzis.
MOTM dla mnie jednoglosnie senegalski kocur.
RedFan1892 28.09.2020 23:10 #
Ja ogólnie jestem z meczu bardzo zadowolony, Jota z golem miał 3 sytuację. Troszkę boli kiks Robertsona ale w piękny sposób się zrehabilitował. Najważniejsze 3pkt i jedziemy dalej. YNWA!!!
użytkownik zablokowany 28.09.2020 23:12 #