13.05.2024
21:00

Osób online 1256

Porażka Lipska z Dortmundem

W sobotnim, niezwykle interesującym spotkaniu Bundesligi, rywal Liverpoolu w 1/8 Ligi Mistrzów - RB Lipsk rywalizował na własnym stadionie z Borussią Dortmund.

Pierwszą połowę zdominowali podopieczni Juliana Nagelsmanna, jednak żaden z zespołów nie zdołał na tym etapie spotkania trafić do siatki.

Po przerwie do głosu doszli zawodnicy BVB. Bramki dla gości zdobyli Jadon Sancho, a także dwukrotnie Erling Håland. Honorowego gola dla Lipska strzelił w końcówce meczu Alexander Sørloth. Spotkanie zakończyło się wygraną Dortmundu 3:1.

Po tym meczu RB Lipsk jest wciąż wiceliderem Bundesligi ze stratą 2 punktów do prowadzącego Bayernu Monachium.