05.05.2024
17:30

Osób online 1349

Liverpool U-18 pokonany przez Manchester United

W sobotnie popołudnie drużyna Liverpoolu do lat 18 uległa na własnym obiekcie młodzieżówce Manchesteru United 0:1.

Bramka Charliego McNeila z 35. minuty meczu wystarczyła gościom do zwycięstwa.

Młodzi zawodnicy The Reds, w tym powracający po kontuzjach James Balagizi i Luca Stephenson, zaciekle walczyli o wyrównującą bramkę, jednak ta sztuka im się nie udała.

Piłkarze prowadzeni przez Marca Bridge-Wilkinsona przez pierwsze 20 minut spotkania wyglądali świetnie.

Po dograniu Melkamu Frauendorfa napastnik drużyny U-16 Ethan Ennis zdawał się być o krok od czystej sytuacji do strzelenia bramki, jednak zawodnik United Will Fish w ostatniej chwili mu w tym przeszkodził.

Po świetnym rajdzie z głębi pola Kaide Gordon nie był w stanie wykończyć akcji, ściął do środka z lewej strony, ale uderzył wprost w bramkarza United Radka Vitka.

Później to piłkarze United narzucili pressing, który ostatecznie doprowadził do przełamania, Jakub Ojrzyński nie zdołał skutecznie wybić piłki po dośrodkowaniu Alvaro Fernandeza, a McNeil wpakował piłkę do siatki.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy bliski doprowadzenia do wyrównania był Mateusz Musiałowski, jednak nie udało mu się pokonać Vitka.

Po przerwie zawodnicy United szukali okazji na podwyższenie prowadzenia. Joe Hugill chybił po uderzeniu piłki z lewej strony boiska, z kolei po strzale Dillona Hoogewerfa świetną interwencją popisał się Ojrzyński.

Liverpool prezentował się dobrze, jednak piłkarzom nie udało się znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza United.

Golkiper obronił strzał Musiałowskiego, który wdarł się w pole karne i uderzał na bliski słupek, dobrze interweniował też przy próbie wprowadzonego w drugiej połowie Maxa Woltmana, dzięki czemu goście odnieśli zwycięstwo.

Liverpool U18: Ojrzyński, Mabaya, Quansah, Jonas, Norris, Corness, Balagizi (Stephenson, 60), Frauendorf, Gordon, Ennis (Woltman, 73), Musiałowski.