13.05.2024
21:00

Osób online 1461

Liverpool pokonuje skromnie Wilki

Podopieczni Jürgena Kloppa wygrali na Molineux Stadium z Wolverhampton 1:0. Spotkanie na obiekcie Wilków było żywym i szybkim widowiskiem.

Jedynego gola strzelił Diogo Jota w 45. minucie po szybkiej akcji the Reds.

Już w trzeciej minucie zrobiło się gorąco pod bramką Liverpoolu. Niepewnie interweniował Alisson po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, po czym staranował swojego rywala w polu bramkowym. Brazylijczyk miał dużo szczęścia, że Craig Pawson nie zdecydował się użyć gwizdka. Kilkadziesiąt sekund później szybka kontra gospodarzy powinna zamienić się na gola, ale Nelson Semedo uderzył na tyle dobrze dla Alissona, że golkiper Liverpoolu nie miał problemu z obroną uderzenia z bliskiej odległości.

W 13. minucie Sadio Mané otrzymał prostopadłe podanie w pole karne Wilków. Rui Patricio nie pozwolił Senegalczykowi na oddanie strzału z wygodnej pozycji. Poprawka Mané została skutecznie zablokowana przez obrońców.

Nic nie wskazywało na otwarcie wyniku jeszcze podczas pierwszej połowy, ale za to właśnie kochamy futbol. Zaskakuje w najmniej oczekiwanym momencie. Po szybkiej akcji ofensywnego trio the Reds piłka trafiła pod nogi Diogo Joty, który bez zastanowienia skierował piłkę do siatki. Nie popisał się w bramce Rui Patrício, który powinien lepiej się zachować między słupkami, a nawet sparować futbolówkę na rzut rożny. Uderzenie Portugalczyka prześlizgnęło się po rękach jego rodaka.

W 50. minucie Conor Coady mógł doprowadzić do remisu. Były zawodnik Liverpoolu znalazł się w polu karnym i główkował nieznacznie ponad poprzeczką po dośrodkowaniu z prawej strony Saïssa.

W kolejnych minutach oglądaliśmy mnóstwo walki o kontrolę przebiegu gry. Poza strzałami z dystansu wpierw Adamy Traoré w 70. minucie, a następnie w 78. minucie Sadio Mané nic szczególnie nie było warte odnotowania.

Jednak chwilę później, Liverpool ruszył z serią ataków na bramkę Wolves. Najpierw Salah, a następnie Diogo Jota próbowali zaskoczyć Rui Patrício, ale w obu sytuacjach Portugalczyk spisał się nienagannie.

W doliczonym czasie gry piłkarze Wolverhampton za wszelką cenę próbowali wyrównać, ale pomimo niezłych okazji nie udało mu się zdobyć gola na wagę jednego punktu.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Phillips, Kabak, Robertson - Wijnaldum (67' Wijnaldum), Fabinho, Thiago (67' Keïta) - Salah, Jota (82' Oxlade-Chamberlain), Mané

Wolverhampton: R. Patrício (90+11' Ruddy) - Boly, Coady, Saïss - Semedo (84' Gibbs-White), Neves (76' Dendoncker), Moutinho, Jonny - Neto, W. José (70' F. Silva), Traoré

Komentarze (100)

caharin7 15.03.2021 21:49 #
Diogo nasz talizmanie
użytkownik zablokowany 15.03.2021 21:49 #
AquerdationLFC 15.03.2021 21:52 #
Po co taki chamski i fobiczny komentarz? Serio, nie masz co komentować, że komentujesz wygląd?
użytkownik zablokowany 15.03.2021 22:02 #
caharin7 15.03.2021 22:05 #
Jak dla mnie facet po prostu ciężko pracuje na siłowni
Radbug 15.03.2021 21:49 #
Akcja bramkowa ładna, jak za najlepszych momentów w poprzednich 2 sezonach, ale ogólnie to tak średnio - ani źle, ani dobrze.
hanskloss 15.03.2021 21:49 #
Warto zaznaczyć, że piłkę przy golu odebrał Philips.
radoLFC 15.03.2021 21:50 #
To chyba cud, że grając taki piach prowadzimy!

Do poprawy .....yyy wszystko!
polo167 15.03.2021 21:50 #
Ta bramka zaciera obraz.
Przynajmniej mamy jak na razie szczęście.
cezarkop 15.03.2021 21:50 #
Z gry w ogóle się na to nie zanosiło ale płakać nie będę.
palkax 15.03.2021 21:51 #
Wreszcie ta klątwa bezbramkowych pierwszych połów przerwana
kuczq 15.03.2021 21:51 #
Jota gol, Mane asysta i żegnamy sympatycznego Firmino z pierwszego składu :D
AquerdationLFC 15.03.2021 21:51 #
Nie wyglądamy dobrze, ale wreszcie Mane zagrali z Salahem tak jak grali. Niby wszyscy negują ten konflikt ale coś tam nie gra.
Mane się nie przewraca przy pewnym karnym, chłopaki często się ignorują. No nie wyglada to tak jak powinno.
Gorol 15.03.2021 21:52 #
No nie,coś jest na rzeczy,nie wymieniają podań
hoster 15.03.2021 21:53 #
To prawda, te odpuszczanie karnych to już jest tak irytujące, że cisną się ciężkie słowa na usta...
Kijoraptor 15.03.2021 21:51 #
Brawo Diogo, brawo zespół. Próbowali, starali się i udało się. GrzegorzLFC - serio ?? nie ogląaj, szkoda zdrowia.
Sadio musi zacząć grać z zespołem, za dużo sam, za dużo strat. Gini spowalnia każdą akcje niestety. Fab - profeska w środku.
Futbolista Traore przy każdym kontakcie pada jak rażony piorunem, trochę to śmieszne.
ynwa19 15.03.2021 21:51 #
Ok Sadio stara się,walczy ale:
-dlaczego nie strzelał tylko mijał Patricio?
-a jeżeli już to robił to z jakiej racji się nie wywrócił zarabiając karnego?

Ale bramka/akcja miodzio i ta wymiana podań Mo z Sadio-:)

Thiago znów słabo niestety
poprzerwie2 15.03.2021 21:56 #
Ale na forum widzą to tak, dobrze ze Sadio zeszła piłka a Diogo nie czysto uderzył hahaha
madman99 15.03.2021 21:58 #
dodam tylko że Sadio już 4 albo nawet 5x w tym sezonie mogl wywalczyc karnego ale na sile chcial grac dalej, bo jest pazerny na gole i wie ze karnego i tak nie bedzie strzelal, taka prawda.
Mike1077 15.03.2021 21:51 #
Znów zachowawczo ale widać, że baaardzo pomału się coś zmienia. Szarpiemy w negatywnym i pozytywnym tego słowa znaczeniu.
poprzerwie2 15.03.2021 21:52 #
Wcale nie gramy tak źle, jak dla mnie jest poprawa, zaczyna coś się dziać, widać zaangażowanie i chęci co mnie cieszy, a wyniki i sytuacje przyjdą, zreszta dzisiaj już były tylko braknie znowu skuteczności.
Nie płakać dzieciaki, nikt tu stylu nie szuka a wyników, to one dają punkty.
YNWA!
użytkownik zablokowany 15.03.2021 21:53 #
Najlepiej nie było, ale brameczka do szatni to jest to , dzisiaj bardzo aktywny Mane miał swoją okazję którą powinien wykorzystać ,ale ogólnie wszędzie go pełno, dziś bardzo pozytywnie dla mnie do zmiany Robertson niewiele celnych podań, niech zagra tsimikas, no i Keita za Thiago, który dziś z przodu niewiele wnosi, a z tyłu to tykającą bomba, jak tak dalej to będzie czerwień.
Gorol 15.03.2021 21:55 #
Tuż prawda,keita niech wchodzi i niech odpocznie Robertson
radoLFC 15.03.2021 21:59 #
Prawda, Robertson do zmiany, ale z pomocników zmieniłbym Giniego - gość nie istnieje.
madman99 15.03.2021 21:53 #
rok temu śpiewaliśmy we are gonna win the league a ostatnio trzeba było we are gonna win the match, i czuje że wreszcie się uda :)
Owen89 15.03.2021 21:53 #
Ja tam widzę progres :)
Klika1892 15.03.2021 21:54 #
Nie jest źle, może to nie nasz optymalny poziom, ale jest coraz lepiej.
Poprawić grę bocznych obrońców, szczególnie Robertsona. Dużo niedokładności dzisiaj u Szkota.
Thiago do zmiany. Ciekawe co by dał w ofensywie Keita, kiedy gramy taką trójką z przodu.
Kontrolować mecz i po 3 pkt!
Pabloitto 15.03.2021 21:54 #
Jedna piękna akcja daje prowadzenie, z Wilkami nawet w najlepszej formie miewaliśmy problemy więc cieszę się z wyniku.
madman99 15.03.2021 21:55 #
Thiago dzis koszmarnie, Ali niepewnie, Sadio nieskutecznie, za to środek obrony gra znakomicie, czysci parktycznie wszystko wespol z Fabinho. W drugiej jeszcze dolozymy dwa gole.
ynwa19 15.03.2021 21:56 #
Naby na boisko za Thiago.
Nat "król przestworzy"!
Diogo znowu trafia jak przed kontuzją-:)
Strzelić na 2:0 i kontrolować.
Zalewsky 15.03.2021 22:01 #
Przyda się powrót szczęścia po dość mizernej grze.
cider 15.03.2021 22:01 #
Wstarczyła jedna kombinacyjna akcja rozgrywana po ziemi a nie tysiące wrzutek na króla przestworzy Salaha, którego pilnuje mikrus Boly.
MaksiuLFCSanok 15.03.2021 22:09 #
od połowy połowy graliśmy niemrawo ale wpadło kiedy trzeba
KaLik 15.03.2021 22:47 #
chyba dowieziemy te 1:0, zostało jeszcze 10 minut, więc raczej nic już się nie wydarzy. u buków już po meczu w zasadzie. z tego, co widzę na live właśnie zeszło poniżej 1.10 na nas w superbet. 3 punkciki się przydadzą, choć i tak LM jest najważniejsza.
MaksiuLFCSanok 15.03.2021 22:53 #
co Rui sie stało bo nie zauważyłem ?
Jotun 15.03.2021 22:59 #
Zderzył się z Connorem Coadym, z tego co Steve Hunter mówi to został uderzony kolanem w bok głowy
cezarkop 15.03.2021 22:59 #
Coady zdzielił go kolanem.
paranormalnY 15.03.2021 23:08 #
Madara 15.03.2021 23:00 #
Wilki to mają dopiero pecha w tym sezonie.
Zalewsky 15.03.2021 23:00 #
Zderzenie z niezłym impetem. Kolano Coadyego wylądowało na głowie Patricio po spalonej bramce Salaha
Szkoda tej bramki Mo bo akcja naprawdę ładna i asysta Oxa, a tak lipa.
Radbug 15.03.2021 23:06 #
Cały następny miesiąc wolne, to sobie chłopaki dzisiaj trochę więcej pograli...
Madara 15.03.2021 23:07 #
Mamy to panowie!
użytkownik zablokowany 15.03.2021 23:07 #
Druga połowa do zapomnienia, pozytywnie Ox, najważniejsze 3punkty, teraz odpoczynek i same zwycięstwa do końca.
19SG90 15.03.2021 23:07 #
Jesteśmy w takim miejscu że nie ma co narzekać na grę tylko trzeba cieszyć się z punktów!! Zdrówka Patricio!!! Pozdrawiam
radoLFC 15.03.2021 23:08 #
Uff, gra do zapomnienia, ale punkty aż trzy!
Owen89 15.03.2021 23:08 #
Cieszą 3 pkt, czyste konto. Ciekawe, że nowa para stoperów w trzecim meczu na zero z tyłu. Oby nic poważnego z Rui
cider 15.03.2021 23:08 #
Nat, Ozan, Fab, Diogo na plus dobrą zmianę dał też Naby i Ox.
LoveFC 15.03.2021 23:09 #
Powodzenia i dużo zdrowia dla Rui Patricio.
Redzik90 15.03.2021 23:09 #
Niesłychanie ważne 3 punkty. To cieszy. Ale wpuszczanie Milnera i Ox'a kosztem Jones'a i Xerdana to jest po prostu SABOTAŻ w wykonaniu Kloppa.
AquerdationLFC 15.03.2021 23:10 #
Bez przesady. Tak jak jestem wielkim antyfanem Oxa, tak dzisiaj bardzo dobra zmiana i nie ma co narzekać.
ynwa19 15.03.2021 23:10 #
Wynik oczywiście ważny ale ważniejsze jest zdrowie Rui Patricio.
unnamed 15.03.2021 23:10 #
Ale zabolało...
ynwa19 15.03.2021 23:12 #
Mówcie co chcecie ale Nat z Ozanem wyglądali bardzo solidnie moim zdaniem.
Madara 15.03.2021 23:13 #
Coraz pewniej się chłopaki czują w defensywie, myślę że głównie dlatego poprawili grę.
Magerlfc 15.03.2021 23:18 #
Phillips różni się od Lovrena tym, że jego błędy nie kosztują nas bramek... Jego gra długimi podaniami jest koszmarna. Ale jeśli coś jest głupie ale działa, to znaczy, że nie jest głupie... Niech te czyste konta sie utrzymają. Reszta jest do przemilczenia
Kijoraptor 15.03.2021 23:13 #
Wygrywamy i to się liczy.
Zalewsky 15.03.2021 23:14 #
Wybór na najbardziej irytującego zawodnika meczu? Mané? Thiago? Ciężki wybór, ale dzisiaj nagroda trafia do Sadio. Bardzo dużo złych decyzji. Chwała mu, że podał w odpowiednim momencie do Joty.
everlast 15.03.2021 23:22 #
on źle przyjął :P
jedrek6times 16.03.2021 10:21 #
Mane sabotuje nasze ataki. Jakby ktoś mi powiedział latem że tak będzie to bym go wyśmiał.
Magerlfc 15.03.2021 23:14 #
Mane to jest sabotażysta w tej chwili... Nie gra nic dla zespołu. Akcja w ostatnich sekundach meczu woła o pomstę. Zamiast podać na skrzydło to nie wiem co chciał zrobić... Chyba nigdy mnie tak nie zirytował jak dziś... Jak w zeszłych latach kładł się przy dotknięciu muchy, tak teraz potrącany przez samochód próbowałby ustać i grać dalej. To nie jest gra dla dobra zespołu... Tam się coś zepsuło. Owen faktycznie miał racje w tym co mówił o Mane.
Na moje życie, grał przeciwko nam.
adamne 15.03.2021 23:15 #
Dobry wynik ale słaby mecz, całą drugą połowę głównie broniliśmy wyniku i z lepszym przeciwnikiem taki minimalizm mógłby sie skończyć źle.
Ale grunt że w końcu komplet punktów, jeszcze 9 takich kolejek i będziemy mieli to TOP4 ;)
Rui trzymaj się, zdrowie ważniejsze od wszystkich meczów świata.
AquerdationLFC 15.03.2021 23:15 #
Warto odnotować jednak dyspozycję Mane, bo dzisiaj fajnie szarpał, próbował tych swoich wejść w pole karne, aczkolwiek podejmowane decyzję oceniłbym nisko. Ta ostatnia nasza akcja to się prosiła o klasyczne wykończenie sprzed roku. Salah do Mane a ten z pierwszej piłki gra do Salaha, który na pełnej szybkości zgarnia piłkę z wolnej przestrzeni i jest akcja sam na sam. Tutaj niestety dziwna decyzja o holowaniu piłki i stracie. Finalnie Wilki poszły z mega niebezpieczną kontrą i mogło się skończyć tragedią.
Madara 15.03.2021 23:15 #
Zwycięstwo cieszy ale taka postawa na Arsenal może nie wystarczyć, dobrze że jest ta przerwa teraz.
RedFan1892 15.03.2021 23:15 #
Jest wymęczone zwycięstwo. Nie ważny styl, ważne 3pkt. jedziemy dalej! YNWA!!!
jedrek6times 16.03.2021 10:19 #
Niby tak, ale ja wole żebyśmy przegrali po super grze niż do końca sezonu się męczyli. Ten sezon jest stracony, chcę, żebyśmy wygrywali ale też chce żebyśmy grali ładnie bo nie jesteśmy Penaltychesterem United. Barykadowanie sie na własnej połowie to nie styl Liverpoolu Kloppa.
RedFan1892 16.03.2021 18:53 #
jedrek6times
Wiem ale jest to spowodowane brakiem pleców, więc dlatego całe trio gra bliżej środka i się wraca żeby pomóc. Co za tym idzie nie tworzymy za wiele sytuacji, albo sytuacje są tylko mało strzałów celnych na bramkę lub goli. Musimy to przeboleć.
kuczq 15.03.2021 23:16 #
Kabak dzisiaj jak w lidze mistrzów. Graj tak dalej, to może w drugiej lidze niemieckiej nie pograsz
jedrek6times 16.03.2021 10:17 #
powinniśmy go wykupić i tak żeby mieć 4 dobrych obrońców na za rok
LFC333 15.03.2021 23:18 #
Podoba mi się nasza gra w obronie. Philips to jest konkretny kocur. Jakby klop stawiał na obrońców rezerwowych od początku kontuzji a nie zmieniał pozycję piłkarzom to dziś byśmy się bili o mistrza a nie o top 4. Mega ciężki to był mecz i bardzo cieszy wygrana. Współczuję Patricio
Radbug 15.03.2021 23:53 #
Nie no, nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Ten Phillips który dziś jest dla was bohaterem to na początku naszej przygody z kontuzjami przegrywał rywalizację nawet z Rhysem Williamsem. O czymś to świadczy. Dopiero niedawno zagrał 3 dobre mecze z rzędu i od razu go określiliście mianem zbawcy. Ja jeszcze poczekam.
LFC333 16.03.2021 09:41 #
Przegrywał na treningu a to jest jedna coś innego. Bo co grał to zawsze grał na dobrym poziomie. Miedzy innymi West ham Tottenham
caharin7 15.03.2021 23:18 #
Obrona na plus, zwłaszcza Nat, ważne 3 pkt. Dużo zdrowia Rui, mam nadzieję że to nic poważnego
navyblue 15.03.2021 23:38 #
A ja bym powiedział, że obrona bardzo dobrze a dziś zwłaszcza Kabak. Ale Nat niewiele gorzej. Cieszy to, że się rozumieją coraz lepiej.
navyblue 15.03.2021 23:24 #
Ważne wywalczone 3 pkt. Widać, że chłopcy dali z siebie wszystko. Znów bardzo na plus Kabak i Phillips, coraz lepiej się rozumieją, bardzo dobrze bronili, do tego Kabak widać, że jest bardzo dobry z piłką przy nodze, bardzo dokładne podania czasami przeszywające do przodu, przeczytałem, że Kabak w Akademii Galaty grał na pozycjach ofensywnych, widać, że coś mu z tego zostało.

Super akcja bramkowa, piłka przeszła przez każdego z ofensywnego trio.

Jestem dumny i całym sercem z The Reda
ynwa19 15.03.2021 23:33 #
Rui Patricio przytomny,odpowiada na pytania-:)
Kijoraptor 15.03.2021 23:41 #
Najsmutniejsze jest to, że wygrywamy, a na forum skaczemy sobie do gardeł o pierdoły.
roblogin 15.03.2021 23:42 #
Wynik bardzo cieszy...ale na tym koniec radości. Obrona niezła - może, ale za łatwo dochodzili do groźnych sytuacji (patrz główki) Thiago - cały czas twierdzę, że więcej w jego grze minusów niż plusów. Absolutnie największą tragedią jest MO i podejście Kloppa...po jaką cholerę trzyma go przez 90 min. chyba tylko Boss wie...to jest masakra i rozpacz jak się patrzy na grę Salaha !!!
WAJ. poza meczem, powolny, celnych podań niewiele. TAA czasami chyba sam się dziwił, że takie głupoty robi...
Ogólnie - RADOŚĆ ale...wciąż to nie piłka nożna tylko kopanina.
everlast 15.03.2021 23:44 #
jak Mo jest powolny,to co powiesz o Mane?
Radbug 15.03.2021 23:49 #
Kto za niego w takim razie? Milner, który 10 lat temu był skrzydłowym? Czy jeździec bez głowy i formy Ox?
roblogin 16.03.2021 00:00 #
Mo robi wiatraki, nie że jest taki szybki - tylko dlatego, że ręce na bok idą, jak strach na wróble ;) Maniaczek jakiś trudnych do przewrócenia w tym roku, ale cholera wie dlaczego, bo tylko na polu karnym przeciwnika ;)
kuczq 15.03.2021 23:46 #
Jak wygramy 90% meczy do końca w lidze to raczej będzie top 4. Mnie ten wynik bardzo cieszy, bo przypomnieli sobie jak wygrać mecze, które normalnie się remisuje
użytkownik zablokowany 15.03.2021 23:54 #