05.05.2024
17:30

Osób online 1097

Przekonujące zwycięstwo The Reds!

Liverpool pokonał Burnley na Turf Moor 3:0! Bramki Roberto Firmino, Nata Phillipsa i Aleksa Oxlade'a-Chamberlaina pozwoliły wskoczyć Liverpoolowi na czwarte miejsce w ligowej tabeli premiowanej awansem do przyszłorocznej Champions League. The Reds po raz pierwszy od końcówki lutego meldują się w czołowej czwórce. Zespół z Anfield wyprzedza Leicester dzięki lepszemu stosunkowi bramek. Do zapewnienia sobie pewnego udziału w następnej edycji Ligi Mistrzów potrzeba zwycięstwa w najbliższą niedzielę z Crystal Palace.

The Reds mieli o co walczyć, ponieważ zwycięstwo pozwoliłoby im zrównać się punktami z czwartym w tabeli Leicester i przeskoczyć ich ze względu na lepszy stosunek bramek.

Już w trzeciej minucie spotkania zrobiło się gorąco pod bramką gospodarzy. Trent Alexander-Arnold dośrodkował w pole karne do Sadio Mané i gdyby Senegalczyk lepiej przymierzył mielibyśmy gola dla Liverpoolu.

W 26. minucie Lowton posłał piłkę w pole karne do Chrisa Wooda, a ten uderzył obok tuż obok bramki Alissona.

Liverpoolczycy przez lwią część pierwszych trzydziestu minut nabijali liczbę podań, lecz niewiele z tego wynikało.

Koronkowa akcja ofensywnych zawodników the Reds w 29. minucie, gdzie Salah dograł do Thiago, a ten natychmiast posłał płaski strzał, który przeleciał kilka centymetrów obok słupka. Kilka chwil później Egipcjanin wpadł w pole karne i zmarnował doskonałą sytuację, uderzając piłkę wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Norrisa.

W 39. minucie Alisson fenomenalnie wybronił piekielne uderzenie sprzed pola karnego McNeila. Strzał skrzydłowego Burnley zmierzał wprost w okienko bramki the Reds.

Niecałe pięć minut później podopiecznym Jürgena Kloppa udało się objąć prowadzenie po trafieniu Roberto Firmino. Brazylijczyk wykorzystał świetne podanie Robertsona i zaskoczył pilnującego go Jacka Corka wejściem z drugiej linii i wykończył akcję niczym rasowy napastnik.

W 50. minucie spotkania Mohamed Salah pokusił się o uderzenie przy bliższym słupku i ostatecznie trafił tylko w boczną siatkę. Chwilę poźniej zawodnicy Liverpoolu mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia. Nat Phillips po podaniu Sadio Mané fantastycznym trafieniem z główki pokonał Willa Norrisa, czym świętował swojego pierwszego zdobytego gola w profesjonalnej karierze w ramionach swoich kolegów z zespołu.

Drugi raz w ciągu tygodnia Nat Phillips wybił piłkę z linii bramkowej. Tym razem uratował tyłek Liverpoolowi w 68. minucie po strzale z główki Bena Mee i do tego czasu wyrastał na bohatera meczu.

W kolejnych minutach ekipa Burnley zasypywała licznymi wrzutkami w polę karnę drużynę Liverpoolu, jednak defensorzy the Reds znakomicie oddalali zagrożenie.

Na dwie minuty przed końcem Liverpool podwyższył prowadzenie na 3:0. Oxlade-Chamberlain pięknie przedryblował Charliego Taylora, a następnie potężnie uderzył lewą nogą w krótki róg bramki, czym zaskoczył Norrisa. Bramka Anglika przypieczętowała pewne zwycięstwo the Reds i jest na dobrej drodze, by zapewnić sobie udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Walka o TOP4 przed ostatnią kolejką Premier League:

3Chelsea+2367
4Liverpool+2466
5Leicester+2066

W niedzielę Liverpool podejmuje Crystal Palace na Anfield. Chelsea zagra na wyjeździe z Aston Villą, a Leicester u siebie z Tottenhamem.

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Phillips, R. Williams, Robertson – Thiago, Fabinho, Wijnaldum (87' Milner) – Salah, Firmino (81' Oxlade-Chamberlain), Mané (90+2' Tsimikas)

Burnley: Norris – Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor – Brownhill, Westwood, Cork (76' Vydra), Guðmundsson – McNeil – Wood

Komentarze (120)

Jedi13 19.05.2021 22:03 #
Dobrze, że strzelili bo nie wytrzymałbym więcej płaczków na tej stronie ;)
Kosak 19.05.2021 22:05 #
Chyba nie skomentujesz dzisiejszej gry liverpoolu jako udana? Zmarnowaliśmy 4 setki a drużyna z dołu tabeli momentami zakładala taki pressing, że klepaliśmy przez 2 minuty po obronie i mogli nam już władować Gola.
cezarkop 19.05.2021 22:08 #
Jedi daj na wstrzymanie bo powtarzasz się po raz enty
Jedi13 19.05.2021 22:25 #
A Wy wciąż płaczecie. Nie gramy najlepiej, ale przestańcie narzekać.
Redzik90 19.05.2021 22:03 #
Z Williamsem na obronie większym sukcesem niż wygrana będzie zachowanie czystego konta. Tragedia co prezentuje ten chłopak.
użytkownik zablokowany 19.05.2021 22:04 #
poprzerwie2 19.05.2021 22:04 #
Szykuje się kolejny horror, dobrze że mamy tę bramkę do przerwy.
Mecz z gatunku bardzo ciężkich, a publiczność nam nie ułatwia sytuacji ponieważ mocno motywuje Burnley.
Williams do zmiany, problem że nie ma za kogo
adamne 19.05.2021 22:07 #
Pewnie będzie jak ostatnio, wchodzi pomocnik a Flaco na obronę.
radoLFC 19.05.2021 22:15 #
Flaco który dwa razy dał sobie odebrać piłkę i zrobiło się groźnie. Bez lepszej ofensywy ciężko będzie zachować czyste konto
burmanek8 19.05.2021 22:05 #
Ok, czyli okazuje się, że bramki zdobywa się zdecydowanie łatwiej kiedy strzały są celne! Mam nadzieję, że na drugą połowę zapamiętamy tą lekcję
madman99 19.05.2021 22:05 #
wreszcie wpadlo bo juz sami zaczynalismy sie prosic o klopoty, 5 setek.. Thiago dzisiaj znakomity az szkoda ze nie strzelil, kilka powaznych baboli naszych srodkowych obroncow na szczescie bez konsekwencji
ynwa19 19.05.2021 22:05 #
Typowy LFC w tym sezonie!
6 szans=....1 gol
Ale lepszy rydz niż nic-:)

Strzelić jeszcze ze dwie nic nie tracąc-marzenie.
Radbug 19.05.2021 22:06 #
Więcej szczęścia niż rozumu.
AquerdationLFC 19.05.2021 22:06 #
Nie pamiętam kiedy ostatni raz zagraliśmy na tyle pewnie, że nie było nerwówki.

Każdy mecz to horror i męczarnia :] No nic, po 3 pkt. Udaje się nam dochodzić do super sytuacji, tylko je wykorzystać.

A to co Rhys zrobił w tej jeden sytuacji too dajcie spokój.
użytkownik zablokowany 19.05.2021 22:06 #
cezarkop 19.05.2021 22:06 #
Po naprawdę kiepskiej grze.
Pabloitto 19.05.2021 22:06 #
Burnley bardzo niebezpieczne, te długie lagi grożne dla nas, najważniejsze że strzelamy bramkę, teraz podwyższyć, żeby się do końca nie denerwować.
roman2007 19.05.2021 22:09 #
Gramy tak nudną piłkę ze nie da się tego oglądać.Na stojąco bez woli walki, jak by już wszystko było rozstrzygnięte.
Mam nadzieję że dokulamy się do LM.
MaksiuLFCSanok 19.05.2021 22:09 #
W sumie to nikt się nikt nie dobrze że było moc w tym strzale bo nie było by gola
madman99 19.05.2021 22:14 #
hehe kiedys w przedszkolu tez takie zdania ukladalem
MaksiuLFCSanok 20.05.2021 08:06 #
Haha nie wiem co to mi wyszło :D szok może już zmęczony byłem hah dzięki za zwrócenie uwagi jestem w szoku
cider 19.05.2021 22:10 #
Nat i Rhys to gracze na poziomie championship, więc nie oczekujcie cudów. Jak dla mnie słabo wygląda środek pola, a Trent wcale w defensywie lepiej nie wygląda.
RedKoks 19.05.2021 22:10 #
Jeszcze 1 mecz Ali z tymi drewniakami przed tobą, wytrzymaj.
kuczq 19.05.2021 22:12 #
Nie ma z czego się cieszyć. Większość bezpańskich piłek w drugiej lini pada łupem burnley. Tak grać nie można. Wijnaldum do zmiany jak najszybciej. Gol dla Burnley wisi w powietrzu cały czas.
Gorol 19.05.2021 22:13 #
Kupa nerwów,mam nadzieję że dotrzymamy do końca i nie stracimy frajerskiej bramki i wygranej
mayro78 19.05.2021 22:16 #