05.05.2024
17:30

Osób online 948

Dwa gole Shaqiriego, występy Williamsa i Wilsona

Za nami kolejny dzień zmagań podczas tegorocznych mistrzostw Europy, a co za tym idzie, kolejne występy zawodników The Reds.

Walia w swoim ostatnim grupowym spotkaniu uległa Włochom 0:1. Neco Williams spędził na boisku 86 minut, wychodząc w pierwszej jedenastce po raz pierwszy na tym turnieju. Swój udział miał również Harry Wilson, który w 72 minucie zastąpił na placu gry Daniela Jamesa.

W drugim meczu kończącym zmagania w grupie A, Szwajcaria pokonała Turcję 3:1. Xherdan Shaqiri wyszedł w podstawowym składzie, opuszczając boisko w 74 minucie i był wyróżniającą się postacią w zespole Helwetów, zdobywając dwie bramki. Pierwsza z nich padła w 26 minucie, po pięknym uderzeniu wprost w okienko zza pola karnego. Następnie Shaq w 68 minucie ustalił wynik spotkania, kiedy wykończył ładną akcję swojego zespołu i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali.

Ozan Kabak cały mecz ze Szwajcarią przesiedział na ławce rezerwowych.

Walijczycy zajęli w grupie drugie miejsce za plecami Włochów. Szwajcaria uplasowała się na trzecim i czeka na ostateczne rozstrzygnięcia w pozostałych grupach, z nadzieją na znalezienie się w czwórce szczęśliwców, którzy awansują do 1/8 finału z trzeciego miejsca.