05.05.2024
17:30

Osób online 860

Szwajcaria pokonała Francję po rzutach karnych

Na początku drogi fazy pucharowej Euro 2020 Szwajcaria z Xherdanem Shaqirim w składzie wyeliminowała z turnieju reprezentację Francji po konkursie rzutów karnych. Helweci w ćwierćfinale zmierzą się z Hiszpanią.

Xherdan Shaqiri spędził na boisku 73 minuty i schodził z placu przy stanie 2:1 dla ekipy Trójkolorowych.

Podopieczni Vladimira Petkovicia wyszli na prowadzenie w 15. minucie za sprawą Harisa Seferovicia. Na wyrównanie musieliśmy czekać do 57. minuty, a bramkę zdobył Karim Benzema. Ricardo Rodriguez zmarnował 120 sekund wcześniej rzut karny, gdzie gol w tej sytuacji dałby Szwajcarom dwubramkowe prowadzenie.

Chwilę po bramce na 1:1, padła druga bramka dla Francuzów i ponownie na liście strzelców zameldował się Karim Benzema. Paul Pogba podwyższył prowadzenie na 3:1 na piętnaście minut przed końcem. Wówczas wydawało się, że to będzie gwóźdź do trumny dla reprezentacji Szwajcarii.

Kontaktowy gol Harisa Seferovicia w 81. minucie wlał nadzieje Szwajcarom na doprowadzenie do wyrównania. I tak właśnie się stało. W 90. minucie Mario Gavranović przyczynił się do stanu 3:3. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs jedenastek, gdzie decydującego karnego nie trafił Kylian Mbappé. W ćwierćfinale Xherdan Shaqiri i jego koledzy zagrają z reprezentacją Hiszpanii z Thiago Alcântarą w składzie.