player
MUN
Manchester United
Premier League
24.10.2021
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 361

Klopp: Mo jest prawdziwym łowcą goli


Jürgen Klopp powiedział, że Mo Salah jest jednym z najlepszych snajperów, jakiego widział, podczas swojej pracy przy futbolu.

Egipcjanin ostatnio strzelił swojego setnego gola w Premier League. Teraz Salah potrzebuje jednej bramki, by znaleźć się w TOP 10 klasyfikacji wszech czasów najskuteczniejszych zawodników the Reds.

W tym tygodniu w jednym nagraniu Jürgen Klopp gratulował swojemu byłemu podopiecznemu - Robertowi Lewandowskiemu, który zdobył Złotego Buta dla najskuteczniejszego piłkarza Lig Europejskich w poprzednim sezonie.

Poproszony o porównanie Salaha do Lewego, boss Liverpoolu odpowiedział: - Mo znajduje się razem z nim na samym szczycie. Nie mam co do tego wątpliwości.

- Mo jest maszyną do zdobywania bramek. Jego profesjonalizm nie ma sobie równych. Robi absolutnie wszystko, by zawsze być w formie i możliwie najlepiej przygotowany do gry. Pierwszy wchodzi na trening, ostatni wychodzi i takie tam. Cały Salah!

- Poza umiejętnościami technicznymi, szybkością i nieszablonowością w zagraniach jest gościem, który jest niezwykle zdeterminowany, by strzelać bramki. Ma taką samą cechę jak Lewandowski, co jest bardzo pomocne podczas gry.

- Jest zdecydowanie jednym z najlepszych snajperów, którego mogłem oglądać na przestrzeni ostatnich lat. Jego statystyki są fenomenalne.

Salah, który trafił do Liverpoolu z Romy w 2017 roku, strzelił dotychczas 130 bramek dla Liverpoolu w 209 występach we wszystkich rozgrywkach.

Na temat statystyk Króla Egiptu, Klopp powiedział: - Cóż mogę powiedzieć? Czy Mo spodziewał się, że będzie notował takie liczby, gdy przychodził do Liverpoolu? Być może tak!

- Czy na to liczyłem? Prawdę powiedziawszy nie i nie chciałem nawet tego robić, żeby nie wywierać niepotrzebnej presji na piłkarzu.

- Poczynił ogromne postępy, odkąd do Nas dołączył. Graliśmy świetną piłkę, co oczywiście pomaga ofensywnym piłkarzom w trafianiu do siatki.

- Zespół ewoluował i rozwijał się w odpowiednim kierunku, a Mo miał w tym swój niemały udział.

- Był w dobrej formie, unikał urazów, wszystko szło w odpowiednim kierunku, a za tym poszły wspaniałe statystyki strzeleckie.

- Jest w dobrym momencie swojej kariery, jest cały czas głodny sukcesów, co pomaga jemu i Nam.

- Jestem szczęśliwy, że mogę z nim pracować. Jak mówiłem dużo już osiągnął, ale wcale nie zamierza się zatrzymywać - podsumował Klopp.

Komentarze (3)

BigAnfield 25.09.2021 15:31 #
United znowu w pupke ha ha.
Szkoda, że drugi Manchester wygrał. Spodziewałem się więcej po Chelsea. Autostrada do lidera. Nic tylko dziś wygrać.
szymon___ 25.09.2021 16:12 #
Ja tam wolę zabrać głos po naszym meczu XD
Aklerua 25.09.2021 16:03 #
Gdy Ci smutno gdy Ci źle, włącz Manchester U T D

Pozostałe aktualności

Neville reprezentuje to, czego Ferguson nie znosił  (0)
23.10.2021 05:52, Cyryl, Liverpool Echo
Trening przed United - zdjęcia  (3)
23.10.2021 00:35, AirCanada, liverpoolfc.com
Merson: Nie skreślajcie Manchesteru  (2)
22.10.2021 21:38, TPK, Sky Sports
Konferencja prasowa: Jürgen Klopp  (0)
22.10.2021 18:34, Poommaster, liverpoolfc.com
Solskjær o sytuacji kadrowej Diabłów  (0)
22.10.2021 16:03, AirCanada, Liverpool Echo