17:30

Osób online 1198

Statystyki przed meczem ze Świętymi

Podejmując Southampton na Anfield w sobotnie popołudnie, Liverpool może dokonać wyjątkowego wyczynu.

W każdym z ostatnich 16 meczów we wszystkich rozgrywkach The Reds zdobyli przynajmniej dwa gole. Tym samym są pierwszym angielskim zespołem od 1939 roku, który tego dokonał. Wtedy udało się to Wolverhampton Wanderers.

Jeśli zrobią to ponownie w sobotę o 16:00, podopieczni Jürgena Kloppa staną się pierwszym zespołem w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej, który zdobędzie 17 dubletów z rzędu od czasu Sunderlandu w 1927 roku.

Poniżej przedstawiamy więcej faktów i liczb przed meczem ze Świętymi...

Liverpoolowi brakuje dwóch goli do osiągnięcia 700 od czasu objęcia drużyny przez Kloppa.

Virgil van Dijk nie przegrał w żadnym z 53 meczów Premier League na Anfield, w których występował jako zawodnik Liverpoolu.

Mo Salah zaliczył siedem ligowych bramek w ośmiu występach w Liverpoolu przeciwko Southampton, co średnio daje bramkę co 99 minut. Tylko Robbie Fowler (8) zdobył więcej bramek dla klubu przeciwko Świętym w erze Premier League.

Salah zdobył 11 ligowych bramek w tym sezonie – to czwarty raz, kiedy zdobył więcej niż dziesięć goli przed świętami Bożego Narodzenia. 15 bramek z 19 występów w sezonie 2017/18 to jego najwyższy wynik przed okresem świątecznym.

Salah i Van Dijk do tej pory rozegrali każdą minutę w tym sezonie w Premier League.

Fowler jest jedynym graczem The Reds, który zdobył hat-tricki w lidze przeciwko Southampton, dokonując tego w październiku 1993 i styczniu 1999 roku.

W meczu przeciwko Arsenalowi, Takumi Minamino zdobył swoją pierwszą bramkę na Anfield dla The Reds i tym samym stał się 14. zmiennikiem w historii klubu, który strzelił gola w ciągu minuty od wejścia na boisko.

Liverpool jest niepokonany w siedmiu ostatnich spotkaniach ligowych z Southampton, wygrał pięć z nich, a zremisował dwa.