player
LIV
Liverpool
FA Cup
06.02.2022
13:00
CAR
Cardiff City
 
Osób online 514

Klopp o szkole bramkarskiej w Liverpoolu


Jürgen Klopp z dużym entuzjazmem wypowiedział się na temat Claudio Taffarela, który dołączył do sztabu trenerskiego Liverpoolu.

Mistrz Świata z reprezentacją Brazylii z USA z 1994 roku będzie współpracował z Johnem Achterbergiem i Jackiem Robinsonem, jako szkoleniowiec bramkarzy w klubie.

- Myślę, że w klubie na wielu pozycjach mamy absolutnie topowych zawodników - rozpoczął niemiecki menadżer.

- Jeśli chodzi o bramkarzy, mamy Alissona Beckera, który jest w naszym odczuciu najlepszym golkiperem na świecie. Posiadamy w kadrze Caoimhina Kellehera i uważamy go za naprawdę wyjątkowego i utalentowanego zawodnika. Jest Adrian, który pokazał swoje możliwości od czasu pojawienia się w klubie. Mamy również Marcelo Pitalugę i Harveya Daviesa, więc pięciu bramkarzy w różnych grupach wiekowych, posiadających wysokie umiejętności. Naszym celem jest jednak posiadanie jeszcze więcej bardzo dobrych golkiperów, którzy będą wizytówką klubu.


- Pragniemy stworzyć własną filozofię szkoły bramkarskiej w Liverpoolu. Długo rozmawialiśmy z Alim, gdyż dwóch najlepszych golkiperów na świecie to właśnie Brazylijczycy, grający w Premier League. Wypracowaliśmy rozwiązanie w postaci Taffarela, który będzie interesującym wzmocnieniem naszego sztabu. Myślimy, że może dać nam świeże spojrzenie na wiele spraw i pozwoli poszerzyć horyzonty.

- Chcemy być rozpoznawalną szkołą bramkarską w europejskim futbolu. Właśnie dlatego zatrudniliśmy w sztabie trzeciego, bardzo doświadczonego trenera bramkarzy.

- John i Jack są bardzo otwartymi ludźmi. Poznali wcześniej Taffarela i byli entuzjastycznie nastawieni na współpracę. John jest prawdziwą encyklopedią wiedzy, jeśli mówimy o golkiperach. Wydaje mi się, że wie wszystko w tym temacie!

- Posiadanie w sztabie Taffarela będzie bardzo korzystne dla Jacka i Johna. Będą mieli okazje do wymiany opinii, pomysłów i rozmaitych analiz.

- Posiadanie różnych kultur na boisku treningowym jest słusznym krokiem. Mamy tutaj angielskie, niemieckie i holenderskie myśli szkoleniowiec. Teraz dodamy nieco brazylijskiej mieszanki! Z pewnością nie zaszkodzi to Liverpoolowi - podsumował Klopp.

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Senegal awansuje do ćwierćfinału AFCON  (0)
25.01.2022 20:26, Agamk05, liverpoolfc.com
Liverpool czeka na ruch Newcastle  (3)
25.01.2022 13:56, AirCanada, The Athletic
Elliott z miłą wizytą w Blackburn  (6)
25.01.2022 11:14, AirCanada, Liverpool Echo
Jota o swojej formie  (0)
25.01.2022 10:57, Redbeatle, liverpoolfc.com
Ronaldinho komplementuje Van Dijka  (2)
25.01.2022 10:49, AirCanada, Liverpool Echo
Kulisy meczu z Crystal Palace - wideo  (0)
25.01.2022 10:42, AirCanada, liverpoolfc.com
Występ Alissona z Orłami - wideo  (0)
25.01.2022 10:37, AirCanada, liverpoolfc.com