05.05.2024
17:30

Osób online 984

Gol Salaha zapewnia wygraną The Reds

Bramka Mohameda Salaha zdobyta z rzutu karnego w 67. minucie zapewniła Liverpoolowi cenne 3 punkty w rywalizacji z Aston Villą na Anfield.

Czerwoni zmarnowali dziś kilka dogodnych okazji, ale na szczęście potrafili skutecznie wykonać jedenastkę, co w połączeniu z kolejnym w tym sezonie czystym kontem Alissona zapewniło ekipie Kloppa wygraną.

W przeciągu pierwszych dwudziestu minut Liverpool miał dwie dobre okazje na zdobycie gola. Na myśl przychodzi dośrodkowanie Trenta Alexandra-Arnolda, które celnym strzałem z główki akcję zakończył Andrew Robertson, a kilka minut później swoich sił uderzeniem z dystansu próbował Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik niewiele się pomylił, ponieważ piłka po jego strzale przeleciała tuż nad bramką Emiliano Martineza.

Jeszcze przed przerwą Mohamed Salah postraszył groźnym strzałem w krótki róg bramkarza gości, ale to nie wystarczyło, żeby w trakcie pierwszej połowy zmienić bezbramkowy rezultat.

Liverpool kilkukrotnie próbował poważnie zagrozić bramce Aston Villi i długo się męczył, aby zdobyć bramkę na 1:0. W 65. minucie spotkania Tyrone Mings pozwolił przedrzeć się w pole karne Mohamedowi Salahowi i aby go zatrzymać musiał powalić Egipcjanina w polu karnym. Arbiter spotkania, Stuart Attwell bez zawahania podjął decyzję o podyktowaniu rzutu karnego dla the Reds. Do karnego podszedł sam poszkodowany i pewnie zamienił jedenastkę na gola.

Aston Villa z każdą upływającą minutą naciskała na graczy Liverpoolu, próbując odrobić jednobramkową stratę przed końcowym gwizdkiem. Czujność, opanowanie i doświadczenie w tych słowach można opisać ostatnie minuty podopiecznych Jürgena Kloppa w grze obronnej. Poza jednym "małym" wylewem Alissona na cztery minuty przed końcem, gdzie zadrżały serca fanów the Reds.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Thiago (83' Milner) - Salah Oxlade-Chamberlain (58' Jota), Mané (88' Minamino)

Aston Villa: Martínez - Cash, Konsa, Mings, Targett - McGinn, Nakamba (57' Sanson), Luiz - Ramsey (74' Ings), Watkins, Young (69' Buendia)

Pilkarskie prezenty czekają na Was w sklepie naszego partnera - PodStadionem.pl.

Jedi13 11.12.2021 16:50 #
Robo pierdzielnij na bramkę jak masz okazję. Nie jest źle tylko trzeba coś trafić. Ciężki mecz.
Sędziowska pała nie daje pograć. Zmiany Panie Klopp. W środku na wykończenie nikogo nie ma, Origi czy Jota juz by mieli jakieś bramki na koncie.
użytkownik zablokowany 11.12.2021 16:51 #
Kijoraptor 11.12.2021 16:51 #
Villa czuje krople deszczu i od razu pada rażona piorunem. Trzeba wcisnąć gola bo będzie nerwówka niepotrzebna. Sytuację nawet są, trzeba precyzji. Robbo musi nauczyć się strzelać, a nie tylko wrzucać.
Juluz 11.12.2021 16:52 #
Kompletnie chybiony pomysł z Ox'em na fałszywej 9, nie pierwszy raz z resztą. W efekcie mamy dodatkowego pomocnika na "10" i wyrwę w ataku, bo Mane i Salah grają na skrzydłach.
radoLFC 11.12.2021 17:01 #
Ox nie potrafi grać tyłem do bramki, niestety .
Juluz 11.12.2021 17:02 #
Ja momentami mam wrażenie, że on nawet przodem do bramki grać nie umie.
kuczq 11.12.2021 16:52 #
Jota jeżeli jest zdrowy to musi wejść. Brakuje napastnika w polu karnym. Ox gra sobie w pomocy
Shelby666 11.12.2021 16:53 #
Poprawić skuteczność bo przy tej murarce AV i śliskiej murawie śmierdzi bezbramkowym remisem.
ynwa19 11.12.2021 16:54 #
Andy "mnie strzelać w polu karnym zakazano" Robertson!
Czy my na treningach ćwiczymy rzuty rożne?
Trzeba wpuścić Diogo o ile da radę grać ale już tak w 60 minucie.

Do boju The Reds-wygramy to!🔴
Zalewsky 11.12.2021 16:54 #
Van Dijk niech już uważa przy walce w powietrzu. Watkins będzie polował na jego łokcie i czerwo dla Holendra.
radoLFC 11.12.2021 17:02 #
Young już poluje
Zalewsky 11.12.2021 16:55 #
Jota na boisko! Bez zgranej ofensywnej trójki brakuje nam polotu.
radoLFC 11.12.2021 16:56 #
Wilki wyznaczyły taktykę tym niemal remisem i dopóki Liverpool nie rozniesie w pył drużyny przeciwnej, to będą tak grać
użytkownik zablokowany 11.12.2021 17:09 #