05.05.2024
17:30

Osób online 958

Statystyki przedmeczowe

Liverpool może dokonać rzadkiego wyczynu, pokonując Crystal Palace w niedzielnym meczu Premier League.

The Reds udadzą się na Selhurst Park z szansą na 10. z rzędu ligowe zwycięstwo nad Orłami, co byłoby dopiero czwartym takim osiągnięciem przeciwko innemu zespołowi w historii klubu.

Poprzednio było to 12 zwycięstw z rzędu z West Bromwich Albion (pomiędzy 1985 a 2012 roku), 10 zwycięstw z Notes County (od 1920 do 1955 roku) i Bolton Wanderers (od 1988 do 1998 roku).

Poniżej więcej statystyk o nadchodzącym spotkaniu, które rozpocznie się 15:00 czasu polskiego…

Wygrana Liverpoolu 7:0 w analogicznym meczu zeszłego sezonu była ich największym zwycięstwem na wyjeździe w najwyższej klasie rozrywkowej. Dodatkowo było to pierwsze spotkanie w Premier League, w którym siedem bramek zostało zdobytych dzięki asystom siedmiu różnych zawodników.

W 25 starciach Premier League pomiędzy tymi drużynami padło 91 goli - to średnio 3,64 bramki na mecz. The Reds strzelali we wszystkich spotkaniach za wyjątkiem dwóch.

Podopiecznym Jürgena Kloppa brakuje trzech goli do zdobycia 50 bramek w meczach wyjazdowych w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach. Od początku sezonu rozegrali 17 spotkań na wyjeździe.

Klopp zwyciężył we wszystkich swoich 6. spotkaniach na Selhurst Park. Wszystko to były mecze ligowe.

Diogo Jota zdobył sześć bramek dla The Reds podczas 6 występów na meczach rozgrywanych w Londynie. Dodatkowo, w 22 spotkaniach, w których zdobywał bramki, Liverpool nigdy nie przegrał.

Jedyny hat-trick zawodnika z Liverpoolu przeciwko Palace został zdobyty w 2004 roku w Listopadzie przez Milana Barosa w spotkaniu wygranym 3:2.

The Reds ostatnio zachowali czyste konto trzy razy z rzędu, a od ostatniej straty bramki minęły 333 minuty (ze Shrewsbury Town w Pucharze Angli).

Dwadzieścia z trzydziestu bramek ligowych Crystal Palace w aktualnym sezonie zostało przez nich zdobyte po 50. minucie, a siedem z nich zostało strzelonych po 83. minucie.