05.05.2024
17:30

Osób online 1219

Pięć głównych tematów po meczu z Crystal Palace

Liverpool trzymał się dzielnie, by sięgnąć po ciężko wywalczone trzy punkty w niedzielnym meczu, ostatecznie wygranym na wyjeździe z Crystal Palace 3:1.

Gole Virgila van Dijka i Aleksa Oxlade'a-Chamberlaina były ukoronowaniem pokazu dominacji zespołu gości na Selhurst Park przez pierwsze 35 minut, jednak Orły rozkręcały się wraz z upływem meczu i zasłużenie strzeliły gola kontaktowego krótko po przerwie za sprawą Odsonne'a Edouarda.

Ostatecznie The Reds zdołali dowieźć ważne zwycięstwo do ostatniego gwizdka, głównie dzięki jedenastce wykorzystanej przez Fabinho w 89. minucie.

Oto pięć głównych tematów, jakie przewijają się po meczu w południowym Londynie...

Zmniejszenie straty

Zwycięstwo The Reds w połączeniu z sobotnim remisem Manchesteru City z Southampton oznacza, że Liverpool zmniejszył swoją stratę do lidera tabeli Premier League do dziewięciu punktów.

Podopieczni Jürgena Kloppa mają także do rozegrania o mecz więcej od zespołu Obywateli, z którymi zmierzą się na Etihad Stadium w kwietniu.

- Jedyne, co możemy zrobić, to wygrywać mecze. Po prostu wygrywać tyle, ile się da - mówił przed meczem Jürgen Klopp.

Kolejne zwycięstwa nad Brentford i Crystal Palace to dobry początek realizacji tego zadania. W następnym spotkaniu Premier League The Reds zmierzą się u siebie z Leicester City.

Ox trafia w kolejnym meczu

To było jak déjà vu - podobnie jak w meczu z Brentford Andy Robertson obsłużył Oxlade'a-Chamberlaina, który zdobył drugą bramkę w meczu.

Pomocnik Liverpoolu zdążył wykurować się po urazie kostki, którego nabawił się we wspomnianym spotkaniu z Pszczołami, by odzyskać swoje miejsce po prawej stronie ofensywnego trio.

W ciągu godziny, którą spędził na boisku, trzykrotnie strzelał na bramkę Guaity i spośród zawodników The Reds zaliczył najwięcej kontaktów z piłką w polu karnym rywali - sześć. Cztery razy odzyskiwał też piłkę w okolicach pola karnego przeciwników.

Oxlade-Chamberlain może pochwalić się także strzeleniem trzech goli w ostatnich czterech spotkaniach, w których wybiegał w pierwszym składzie The Reds.

Niezwykły Robbo

Robertson posłał dwa mierzone dośrodkowania, które otworzyły drogę do bramki przed Virgilem van Dijkiem oraz Aleksem Oxlade'em-Chamberlainem i tym samym powiększył swój niezwykły dorobek asyst.

Lewy obrońca Liverpoolu wykreował osiem goli w 16 spotkaniach Premier League w sezonie 2021/22, co plasuje go na trzecim miejscu w klasyfikacji najlepszych asystentów ligi.

Kto w tej klasyfikacji wyprzedza Szkota?

Trent Alexander-Arnold (10 asyst) oraz Mohamed Salah (dziewięć).

Bezcenny Alisson

- Niezależnie od tego, jak dobry jest teraz Caoimhin, nie było żadnych wątpliwości, że Ali wróci między słupki.

Takie słowa przed meczem wypowiedział Jürgen Klopp i już któryś raz z kolei, jego numer jeden odegrał rolę nie do przecenienia w zdobyciu kompletu punktów przez Liverpool.

Gol Edouarda był po prostu nagrodą dla Palace za okres przed i po przerwie, kiedy to Orły wywierały ciągłą presję na rywalach.

Alisson nie mógł zrobić nic, aby pokrzyżować plany Edouardowi - napastnik posłał piłkę niemal do pustej bramki po bezinteresownym podaniu Jeana-Philippe’a Matety, któremu Alli wcześniej uniemożliwił oddanie strzału - jednak Brazylijczyk już wcześniej zatrzymywał strzały Michaela Olise i Edouarda, pomagając swojej drużynie utrzymać przewagę.

Później odbił jeszcze piłkę w bok po sprytnym lobie Olise, aby utrzymać wynik 2:1 dla Liverpoolu, a chwilę po tym rzut karny na bramkę zamienił Fabinho.

The Reds nie zdołali wprawdzie zanotować czwartego z rzędu czystego konta, ale odniesienie tego jakże ważnego zwycięstwa było w dużej mierze zasługą jakości i mocy bijącej od ich bramkarza.

Crystal Palace 1:7 Liverpool

Zrządzenie losu sprawiło, że zarówno męska jak i kobieca drużyna Liverpoolu grały na wyjeździe z Crystal Palace tego samego dnia, do tego obydwa mecze rozpoczynały się w tym samym czasie.

Okazało się, że był to idealny dzień dla Liverpoolu w południowym Londynie, ponieważ drużyna Matta Bearda wygrywając, poszła w ślad za męskim zespołem.

Kobietom z LFC udało się nawet wygrać w jeszcze bardziej przekonujący sposób. Po dublecie Yany Daniels i golach Katie Stengel oraz Rachel Furness, zawodniczki The Reds wygrały 4:0, co oznacza, że nadal prowadzą w tabeli FA Women's Championship, mając siedem punktów przewagi nad resztą stawki.