05.05.2024
17:30

Osób online 1046

Porażka po thrillerze młodych Czerwonych

Zespół U-18 odpadł z rozgrywek FA Youth Cup po thrillerze zakończonym porażką 3-4 przeciwko Chelsea.

Młody zespół the Reds w piątej rundzie Młodzieżowego Pucharu Anglii objął prowadzenie 3-0 za sprawą Luke'a Chambersa, Kaide Gordona and Oakley'a Cannoniera.

Goście w drugiej połowie spotkania zdołali doprowadzić do wyrównania, a Tudor Mendel Idowu zameldował się na boisku pod koniec meczu, by w 94. minucie zdobyć zwycięską bramkę dającą the Blues awans do ćwierćfinału.

Obiecująca postawą od początku meczu w wykonaniu LFC U-18 została wynagrodzona pierwszym trafieniem już w 5. minucie spotkania. Melkamu Frauendorf zagrał futbolówkę między nogami rywala uruchamiając na lewym skrzydle Chambersa. Ten z kolei podciągnął akcję do pola karnego Chelsea i sam pokonał bramkarza gości.

Role odwróciły się w 18. minucie spotkania. Strzelec pierwszej bramki obsłużył podaniem asystenta, jednak strzał oddany przez Frauendorfa nieznacznie minął światło bramki.

Bramkarz Liverpoolu Harvey Davies dwukrotnie stanął na wysokości zadania i powstrzymał uderzenia Edwina Andersona oraz Jude Soonsup-Bella. Obie interwencje okazały się kluczowe dla losów pierwszej połowy i pozwoliły the Reds na siedem minut przed końcem na podwyższenie prowadzenia.

James Balagizi obrócił się z piłką na połowie Chelsea i posłał podanie wbiegającemu w pole karne Gordonowi. No. 10 wygrał pojedynek z obrońcą gości i strzałem przy ziemi pokonał Adegoke'a na 2-0.

W 58. minucie obrona Daviesa ponownie okazała się zwiastunem bramki the Reds. Obrona strzału z bliskiej odległości po rzucie różnym błyskawicznie przerodziła się w kontratak. Frauendorf wypuścił Cannoniera na sytuację jeden na jeden. Napastnik nie pomylił się i na tablicy wyników było już 3-0.

Chelsea nie zniechęciła się i w dalszym ciągu szukała trafienia kontaktowego. Davies kapitulował na 20 minut przed końcem spotkania, kiedy to zaskoczył go odbity strzał Webstera.

Wiara the Blues w korzystny wynik wzrosła jeszcze bardziej, kiedy Soonsup-Bell zamienił dośrodkowanie Lewisa Halla na drugą już bramkę dla gości.

Na cztery minuty przed upływem regulaminowych 90 minut goście z Londynu doprowadzili do wyrównania, co zwiastowało końcówkę meczu pełną emocji.

Obie strony dążyły do zwycięstwa, a większą skutecznością wykazała się Chelsea, która ostatecznie cieszy się z awansu do ćwierćfinału.

Liverpool U-18: Davies - Davidson, Miles, Jonas (75' McConnell), Chambers, Mabaya, Balagizi, Clark (90' Pilling), Gordon, Frauendorf, Cannonier (80' Blair).

Niewykorzystane zmiany: Hewitson, Lucky, Gyimah.