05.05.2024
17:30

Osób online 954

Raport przed meczem z Cardiff City

Zapraszamy do przeczytania podsumowania statystyk z nadchodzącego meczu czwartej rundy Emirates FA Cup, który odbędzie się pomiędzy Liverpoolem i Cardiff w niedzielne popołudnie.

Jak się tam znaleźli…

Tak samo jak The Reds, Cardiff zaczęło trzecią rundę FA Cup w pojedynku przeciwku Preston North End.

The Bluebirds już wcześniej w meczu Championship zwyciężyli z Preston North End 2:1, by później powtórzyć ten sukces w FA Cup.

Isaak Davies wyprowadził gospodarzy na prowadzenie na 3 minuty przed przerwą, jednak Preston wyrównało dzięki bramce Daniela Johnsona wkrótce po rozpoczęciu drugiej połowy.

Aby wyłonić zwycięzcę, potrzebna była dogrywka, w której Mark Harris zdobył bramkę w 116. minucie i dzięki temu zapewnił Cardiff awans do czwartej rundy.

Poprzednie spotkania…

Liverpool i Cardiff stawali na przeciwko siebie 34 razy, jednak ostatnie spotkanie w FA Cup odbyło się pomiędzy tymi zespołami w 1930 roku, kiedy goście wygrali 2:1 na Anfield.

Ostatnie mecze rozegrane pomiędzy drużynami odbyły się w sezonie 2018/2019 w Premier League, gdzie Liverpool zaliczył dubel, wygrywając 4:1 na Anfield i 2:0 na wyjeździe.

Dokładnie 10 lat temu zmierzyli się ze sobą w finale Pucharu Ligi, w finale, który zapewnił napięcie do ostatniej minuty i ostatecznie wynik rozstrzygnął się w karnych.

Joe Mason pokonał Pepe Reinę w 19. minucie, a Martin Skrtel odpowiedział golem ze strony The Reds po około godzinie gry. Pozwoliło to drużynie Kenny’ego Dalglisha na dalszą walkę.

Wydawało się, że Liverpool zwycięży po bramce Dirka Kuyta w doliczonym czasie, jednak Ben Turner wyrównał na dwie minuty przed końcem, co doprowadziło do rzutów karnych, wygranych przez Liverpool 3:2.

Menadżer…

Steve Morison przejął Cardiff w październiku ubiegłego roku jako tymczasowy menadżer, jednak ostatecznie przedłużono jego umowę do końca sezonu.

W ciągu swojej 20 letniej kariery piłkarza reprezentował takie drużyny, jak Northampton Town, Millwall, Norwich City, Leeds United i Shrewsbury Town.

- To fantastyczne - stwierdził Morison o nadchodzącym meczu na Anfield. - Spełnia się jedno z moich marzeń jako piłkarza. Teraz wystąpię tam jednak w roli menadżera, będzie to zupełnie inne doświadczenie.

- Jeśli będzie okazja, aby zamienić słówko ze sztabem Liverpoolu, to nie wrócę tak szybko do domu!

Forma ligowa…

The Bluebirds zwyciężyli ostatnie dwa ligowe mecze z Nottingham Forest (2:1) i Barnsley (1:0).

Znajdują się aktualnie na 20. miejscu w tabeli Championship, mając 29 punktów zdobytych w 28 spotkaniach. Są 9 punktów nad strefą spadkową

Poprzednie występy w FA Cup…

Cardiff City jeden jedyny raz zwyciężyło w FA Cup, w sezonie 1926/1927. Pokonali wtedy Arsenal 1:0 w finale na Wembley i zostali pierwszą drużyną spoza Anglii, której udało się zdobyć ów puchar.

Walijczykom udało się również dwukrotnie zająć drugie miejsce, po raz pierwszy w 1925 roku, kiedy przegrali 1:0 z Sheffield United, a następnie 83 lata później, zostając pokonanym również 1:0 przez Portsmouth.