05.05.2024
17:30

Osób online 1035

Trzy punkty zostają na Anfield!

Liverpool zwycięża 2:0 w starciu z drużyną Lisów! Oba gole zdobył Diogo Jota, który otworzył wynik spotkania w 34. minucie, a zamknął w 87., po wcześniejszym, przytomnym podaniu Joëla Matipa.

Na pierwsze poważne zagrożenie pod bramką w meczu musieliśmy czekać do 19. minuty, gdy Trent Alexander-Arnold mocno kropnął w kierunku bramki Schmeichela. Duńczyk z niewielkimi trudnościami zdołal zatrzymać nieprzyjemny strzał Anglika. Liverpool długimi fragmentami okupował połowę przeciwnika, próbując wedrzeć się w pole karne, aby finalizować akcje groźnymi strzałami.

Podopiecznym Kloppa udało się otworzyć wynik spotkania za sprawą gola Diogo Joty w 34. minucie. Potężny strzał z główki przez Virgila van Dijka został sparowany przez Kaspera Schmeichela, ale przy dobitce Joty z bliskiej odległości golkiper Leicester nie miał żadnych szans. Tym samym Portugalczyk jest jedynym graczem w Premier League w tym sezonie, który strzelił ponad 3 gole lewą, prawą nogą i głową.

Liverpool wraz z początkiem drugiej połowy próbował zdusić rywala. Sytuacje m.in. Diogo Joty, czy Luisa Díaza i Andy'ego Robertsona, mimo że wydawały się bardzo groźne to wynik spotkania nie uległ zmianie.

W 75. minucie wprowadzony w drugiej połowie Mohamed Salah stanął przed znakomitą szansą, by podwyższyć prowadzenie. Egipcjanin urwał się obrońców Leicester, ale pojedynku z Schmeichelem nie udało się wygrać. Podcinka Salaha w gruncie rzeczy wydawała się bardzo dobrym pomysłem, ale bramkarz Lisów stanął na wysokości zadania. Chwilę później golkiper drużyny gości miał pełne ręce roboty, a obrona Leicester dwukrotnie drżała przed utratą gola. Najpierw uderzenie z dystansu Salaha trafiło w spojenie bramki, a następnie Luis Díaz huknął zza pola karnego. Strzał Kolumbijczyka sprawił mnóstwo trudności Duńczykowi. W 82. minucie ponownie Schmeichel musiał ratować swoich kolegów. Luis Díaz chciał zaskoczyć bramkarza Lisów strzałem między nogami, lecz zdążył skutecznie zainterweniować.

W 87. minucie spotkania Liverpool postawił kropkę nad "i". Podopieczni Kloppa dopięli swego i zamknęli mecz drugim trafieniem. Joël Matip zachował zimną krew w polu karnym i niczym rasowa 'dziesiątka' dograł do świetnie ustawionego Diogo Joty, któremu nie zostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce.

Bramki: Diogo Jota 34', 87'

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Thiago, Fabinho, Jones (60' Elliott) - Jota, Firmino (60' Salah), Díaz (89' Minamino)

Leicester: Schmeichel - Justin, Amartey, Ndidi, Thomas - Dewsbury-Hall, Soumaré (60' Tielemans) - Lookman (79' Barnes), Maddison, Albrighton - Daka (60' Iheanacho)

Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku!

Komentarze (134)

AGJanekYNWA 10.02.2022 21:34 #
Diaz to perła. Debiut w Premier League i świetna gra przez pierwsze 45 minut. Będzie z tego gościa ogromny pożytek!!!
mnk2 10.02.2022 21:34 #
Przyzwoity mecz, Jons dużo głupich strat.
Kijoraptor 10.02.2022 21:34 #
Jones dostaje kolejną szansę i kolejnej nie wykorzystuje. Do zmiany powinno dojść najpóźniej w 55-60 minucie. Firmino również słabo, za niego Salah i Jota na środek. Dowieziemy to zwycięstwo.
AquerdationLFC 10.02.2022 21:34 #
Thiago świetny. Widać jaki to jest grajek. Każda piłka przyspieszająca i rozdzieracjąca pomoc Leicester.

Spokój w środku, Leicester praktycznie bezzębne i niemogące wyjść ze swojej połowy. Kiepsko Curtis. Imo pierwszy do zmiany.
radoLFC 10.02.2022 21:34 #
Diazowi brakuje zgrania, ale jego gra cieszy oko.
Diogo Jota, ten to ma nosa!
użytkownik zablokowany 10.02.2022 21:43 #
Mikus95 10.02.2022 21:34 #
Nie jest to nasz najlepszy mecz, trzeba strzelić koniecznie druga bramkę.
Salah i eliott in!
Diaz super debiut!
Hawken17 10.02.2022 21:34 #
Wcisnąć drugą bramkę i kontrolować grę. Fajnie Diaz szarpie i Jota jak zawsze znajduje się w dobrym miejscu w dobrym czasie.
B9K 10.02.2022 21:35 #
Jones dramat, Firmino średnio, Fabs trochę niepewnie czasem. Ogólnie pełna kontrola poza głupimi stratami tej trójki.
jestemkuba2 11.02.2022 08:44 #
Akurat Fabs to był kotem wczoraj.
Shelby666 10.02.2022 21:36 #
Dobra połowa. Strzelić drugiego i uważać na kontry. Z Diaza faktycznie będzie Pan Piłkarz.
AGJanekYNWA 10.02.2022 21:36 #
Pamiętacie jaki Origi był chudziutki zanim Klopp przyszedł? Diaz też się ogarnie na niezłego dzika, dzięki odpowiedniej diecie, a wtedy mamy gracza na lata :)
użytkownik zablokowany 10.02.2022 21:46 #
ynwa04 10.02.2022 21:36 #
Nie podoba mi się dzisiejsza gra Firmino. W kilku sytuacjach zamiast holować piłkę mógł grać do innych, wychodzących 1 na 1 z gk lisów.
firo9 10.02.2022 21:36 #
Mówcie co chcecie, ale mi się dziś bardzo podoba Firmino. Diaz potrzebuje czasu, Fabinho i Thiago dziś niefrasobliwi, Ali trzyma formę, Virgil po cichu wskakuje na najwyższe obroty, Matip to profesor, Taa jakby nieobecny, podobnie Jones, natomiast TAA to Robbokop :) Na drugą Salah za Diaza, 2:0 i pełna kontrola.
Fanlive94 10.02.2022 21:42 #
Jak masz takiego nicka to zawsze będziesz go bronić ;). Firmino średnio, Jones do zmiany, najbardziej podoba mi się Thiago i VVD. Jota ma niesamowity instynkt, Diaz fajny debiut.
krzycho765 10.02.2022 21:37 #
Kopanina ale dobrze że prowadzenie
kuczq 10.02.2022 21:37 #
Znowu Jota>Firmino, żal się robi Brazylijczyka :)

Widać, że Diaz pasuje do koncepcji Kloppa. Już pewne schematy w miarę ogarnia. Będzie z niego pożytek
cider 10.02.2022 21:43 #
Jota musi grać na 9 a Firmino na 10
caharin7 10.02.2022 21:38 #
Jota timing idealny, niestety Jones bardzo słabo dziś. Diaz będzie mega kozakiem. Czekam na Eliotta.
kuczq 10.02.2022 21:38 #
Thiago znowu wyjaśnia pseudo ekspertów z LFC.pl. Gdzie jest ten koleś, który przed meczem pisał, że zaliczy conajmniej 5 strat?
Klika1892 10.02.2022 21:43 #
Widać że dzięki niemu nasza gra jest o wiele płynniejsza. Brakuje mu tylko rytmu meczowego, spokojnie panowie ;)
Kijoraptor 10.02.2022 21:47 #
Pseudo znafcow nie ma co wyjaśniać. Taki seb widzi tylko dwie straty Thiago, a nie widzi 10 Jonesa. Dla niektórych Thiago jest po prostu kozłem ofiarnym i nawet gol z przewrotki z granicy pola karnego tego nie zmieni. Oni po prostu tacy są.
użytkownik zablokowany 10.02.2022 21:39 #
mnk2 10.02.2022 21:40 #
Zastanawia mnie czemu w meczu przeciwko nam Tielemans znów na ławie
cider 10.02.2022 21:41 #
Słabo grał przeciwko Forest może dlatego
cider 10.02.2022 21:40 #
Salaha to lepiej oszczędzajmy, pierwsza zmiana tak koło 60minuty Elliott za Jonsa
ynwa19 10.02.2022 21:40 #
Bobby dzisiaj multum niecelnych podań.
Luis jak narazie dużo wiatru ale brak precyzji.

Świtas 10.02.2022 21:43 #
Thiago dzisiaj klasa. Jones ma problemy z grą, gdy jest zwrócony w stronę naszej bramki. Tak jakby tracił orientację, że ktoś może czyhać za jego plecami.
Radbug 10.02.2022 21:43 #
Jones właśnie niekoniecznie słabo tylko tak dziwnie i niefrasobliwie gra. Niby się fajnie pokazuje do gry kombinacyjnej, niby sie wraca i walczy w obronie, niby coś tam podaje nawet do przodu, a potem traci piłkę w najgłupszy możliwy sposób podczas prostego podania na 5 metrów. Nawet ciężko mi to określić jednym słowem.
użytkownik zablokowany 10.02.2022 22:03 #
Ja tu widzę stagnacje w jego rozwoju od paru miesięcy. Wypozyczenie moze dobrze by mu zrobilo. Inaczej straci miejsce bo Elliott się już gotuje do gry.
Radbug 10.02.2022 22:45 #
Zgadzam się, w swoich poważnych początkach w Liverpoolu był bardziej przebojowy.
użytkownik zablokowany 10.02.2022 23:27 #
Mike9692 10.02.2022 21:44 #
Diogo trochę męczy się na prawym skrzydle. Proponuję Harvey za Curisa na skrzydło i cofnięcie lekko Bobiego.
kindofmagic27 10.02.2022 21:48 #
Jaki jest największy plus że C+ stracił prawa do Premier League? Taki, że ta **** Nahorny już nie będzie komentować meczów Liverpoolu. Thanks God.
wrona 10.02.2022 22:06 #
Zastanów się co mówisz, ci komentarzy z viaplay to poziom TVP jeszcze zatęskni za profesjonalizmem Canal Plus
cider 10.02.2022 22:09 #
Ale Nahornego to nie da się sluchać :)
MG75 10.02.2022 22:23 #
No tak, bo komentator meczów Liverpoolu powinien przez 90 minut chwalić naszych graczy...
Majac w pamięci PNA boję się pomyśleć o transmisjach PL w viaplay. Chyba, że rozgrywki ligowe (BL) komentują lepiej niż PNA.
cider 10.02.2022 22:24 #
No tak powinien co mecz wspominać 3:3 z Crystal Palace :)
kindofmagic27 10.02.2022 23:01 #
Zastanowiłem się. Komentator powinien mówić o meczu, a nie bez przerwy przypominać wpadki JEDNEJ drużyny nawet z przed wielu lat. Zero obiektywizmu. Nawet na koniec meczu, gdy już musi przyznać że Liverpool był lepszy, przechodzi mu to przez gardło jakby miał w nim drewniany klocek? Czewu np. Twarowski, który jest kibicem Liverpoolu, lub nawet taki Rudzki są obiektywni? I nie chodzi mi o poziom komentarzy na Viaplay, ponieważ nie zwykłem oceniać czegoś, co jeszcze nie miało miejsca.
adamne 10.02.2022 23:08 #
A skąd wiesz że Nahorny nie przejdzie do Viaplay po sezonie?
Tomasz 10.02.2022 22:11 #
Mam dziwne wrażenie, że dziś stracimy punkty...
Kijoraptor 10.02.2022 22:43 #
Rzeczywiście dziwne wrażenie 😁
użytkownik zablokowany 10.02.2022 22:14 #
Elliott zjada Curtisa. Zjada we wszystkim.
caharin7 10.02.2022 22:15 #
Zdecydowanie
użytkownik zablokowany 10.02.2022 22:17 #
O i siateczkę zalozyl. Ma zmysł skubany do gry. Talent czystej wody. Jaram się jego talentem i cieszę się że będę go ogladal przez lata i obserwował jego rozwój, tak samo jak ogladan Arnolda. Klasa.
Gerrard32 10.02.2022 22:21 #
Czyli jak oddasz strzał i obrońca wjedzie Ci w nogi od tyłu... kosząc Cię równo z murawą, to faulu już nie ma? Ok.... To proszę to powiedzieć EA, bo nie wiem czym się kierowali robiąc każdą odsłonę FIFY :)
użytkownik zablokowany 10.02.2022 22:27 #