13.05.2024
21:00

Osób online 1277

Liverpool w półfinale Pucharu Anglii!

Liverpool po bramce Diogo Joty wygrywa na wyjeździe z Nottingham Forest 1:0 i melduje się w półfinale Pucharu Anglii, gdzie czeka na nich drużyna Manchesteru City.

Mecz już od pierwszych minut mógł się podobać każdemu postronnemu kibicowi. Drużyna gospodarzy na fali dobrych występów i przy wsparciu miejscowych kibiców grała z Liverpoolem jak równy z równym. W dziewiątej minucie spotkania koronkowa akcja drużyny Forest mogła wyprowadzić ich na prowadzenie, ale skuteczny powrót we własne pole karne Naby'ego Keïty zapobiegł uderzeniu na bramkę Alissona.

W 19. minucie meczu znakomitą okazję zaprzepaścił niecelnym strzałem Fabinho. Piłka nieznacznie minęła słupek po uderzeniu Brazylijczyka. Dziesięć minut później jego kolega z reprezentacji, Roberto Firmino zmarnował jeszcze lepszą szansę. Popularny "Bobby" nie dojrzał swojego kolegi z zespołu, który mógł skierować futbolówkę do pustej bramki. Zamiast tego Brazylijczyk próbował lobować bramkarza Nottingham.

Szybka kombinacyjna akcja Liverpoolu w 53. minucie meczu mogła zakonczyć się trafieniem do siatki. Uderzenie Diogo Joty skutecznie zatrzymał golkiper Forest, Ethan Horvath. Liverpool z każdą upływającą minutą pierwszego kwadransu drugiej połowy naciskał rywala i zdawało się, że jest bliski zdobyczy bramkowej.

W 76. minucie po wyśmienitej kontrze gospodarzy napastnik Forest, Philip Zinckernagel w najgorszy możliwy sposób wykończył akcję, która powinna im dać prowadzenie. Strzał Duńczyka był minimalnie niecelny. Po tym poważnym ostrzeżeniu odpowiedź Liverpoolu była natychmiastowa. Wspaniałe dośrodkowanie w pole karne Kostasa Tsimikasa zamienił na gola Diogo Jota, idealnie mieszcząc się w linii ofsajdu.

Ekipa gospodarzy nie załamała się w ostatnich minutach i usilnie próbowała w końcówce zdobyć wyrównującego gola. Pomimo licznych turbulencji pod bramką Liverpool dowiózł jednobramkowe prowadzenie do końca i zameldował się w półfinale Pucharu Anglii.

Liverpool: Alisson - Gomez, Konaté, van Dijk, Tsimikas - Oxlade-Chamberlain (64' Minamino), Fabinho (64' Thiago), Keita (64' Henderson) - Elliott (64' Díaza), Firmino, Jota

Nottingham Forest: Horvath - Spence, Worall, Figureido, Worall, Colback (90+1' Silva) - Yates, Garner - Lolley (65' Cafu), Zinckernagel (78' Mighten), Johnson - Davies (77' Surridge)

Komentarze (87)

cider 20.03.2022 19:47 #
Rozumiem tryb ekonomiczny, ale, że aż tak
RedFan1892 20.03.2022 19:47 #
Nie poznaję naszej drużyny w pierwszych 45min. Masakra, oby druga była lepsza!!!
Elnino6786 20.03.2022 19:48 #
Za taką zabawe w polu karnym(Boby) powinien zrobić zjazd do boksu
Kijoraptor 20.03.2022 19:48 #
Mocny, intensywny mecz. Nie jest lekko, szkoda zmarnowanej okazji Firo, bo trzeba wykorzystać co się da. Ciężko o składną akcje, mało widoczny Keita, Fab z błędami w środku. Może Diaz w drugiej połowie i Origi. Damy radę.
użytkownik zablokowany 20.03.2022 19:48 #
Z tą akcją Firmino i tak nie byłbym pewny gola. Podanie poszłoby do Joty, a on lubi pudłować do pustej bramki.
kuczq 20.03.2022 19:49 #
Firmino ty kasztanie… Możesz uderzyć po ziemi, szukać podania na pustą, dlaczego podcinasz?
remekiusz 20.03.2022 19:49 #
Oprócz bramki z Arsenalem, to Jota bardzo słabo ostatnio wygląda
ynwa19 20.03.2022 19:49 #
Wrzutki z różnych Kostasa oraz Oxa to jakaś parodia!
A Bobby to się po prostu wygłupił w tej sytuacji sam na sam.

Potrzeba więcej dokładności.
Do boju The Reds🔴 oczywiście nasi🤣
Radbug 20.03.2022 19:49 #
Parę rzeczy po tej 1 połowie już wiemy.

1. Firminio już znacznie odstaje od naszych pozostałych napastników. Niestety nie jest już piłkarzem do wychodzenia w podstawowym składzie. Aktualnie 5 do gry. Jako zmiennik jeszcze ujdzie, co pokazał niedawno w lidze.

2. Módlmy się, zeby Trent wrócił na mecz z City. Bez niego nasza prawa strona nie istnieje.

3. Elliott chyba rzeczywiście lepiej radzi sobie w środku niż na jego "nominalnej" pozycji skrzydłowego.
P1LSH1 20.03.2022 19:56 #
Jeżeli w punkcie pierwszym oceniasz to na podstawie 45minut gry w meczu pucharowym to pzdr Panie expert, pewnie jak strzelił na 2:0 z Kanonierami to mu buta czyściłes przez matryce
Kijoraptor 20.03.2022 19:56 #
Prawa strona wygląda słabo, bo Ox i Elliott dzisiaj nie grają za dobrze. Gomez jako alternatywa na prawej stronie bardziej cofnięty, ale podłącza się do akcji szybkim rajdem. Małe zmiany by sie przydały.
KJanoo 20.03.2022 19:51 #
W pomocy jest taka bieda jeśli chodzi o rezerwy, poza naszą podstawową trójką Hendo, Flaco, Thiago nie mamy za bardzo alternatyw. Dziś to zero kreatywności, Ox i Keita notoryczne straty. Jedynym światełkiem w tunelu to może Elliott pamietając jego fajne występy sprzed kontuzji. Osobiście uważam że kupno porządnego pomocnika musi być priorytetem na najbliższe okienko. Przy kontuzji Thiago czy Hedno ogromnie tracimy na jakości. Nie chcę myśleć co by było gdyby Fabinho wypadł na dłuższy okres..
radoLFC 20.03.2022 19:52 #
Szkoda że Joemu nie siadło, ale byłoby fajnie.
adamne 20.03.2022 19:57 #
Joe jeszcze nigdy w całej swojej karierze nie strzelił bramki w seniorskiej piłce, gdyby mu dzisiaj siadło to byłby cud.
everlast 20.03.2022 20:10 #
Coady tez nei strzelal, a w tym sezonie ma juz chyba 5
adamne 20.03.2022 19:55 #
Nadzieję daje nasza ławka bo jest tam kilka nazwisk które mogą coś wnieść do gry oraz umiejętności mobilizacyjne Jurgena. Bo ta pierwsza połowa to nie jest coś co chciałbym nadal oglądać.
kuczq 20.03.2022 19:57 #
Ile można zmian FA cup?
Kijoraptor 20.03.2022 19:58 #
Jest 5.
Gracze z Sherwood wyszli bardzo nabuzowani i bez kompleksu wobec rywala. Mocna fizyczna gra, dobre ustawienie w obronie i mamy kłopoty. trzeba trochę ostudzić zapał młodziaków strzelając jakąś bramkę lub najlepiej dwie.
cezarkop 20.03.2022 19:59 #
Na razie nie widzę nikogo kto miałby nas pociągnąć do tego półfinału.
użytkownik zablokowany 20.03.2022 19:59 #