13.05.2024
21:00

Osób online 1075

Jak bardzo kadry wyeksploatowały Naszych graczy?

Kilkunastu zawodników Liverpoolu opuściło w drugiej połowie marca klub i udało się w najrozmaitszych kierunkach świata w celu reprezentowania barw narodowych.

Poniżej przedstawimy Państwu raport, jak mocno eksploatowani byli piłkarze Kloppa w swoich reprezentacjach.

Divock Origi (12 minut) - Napastnik Liverpoolu zagrał niepełny kwadrans wchodząc z ławki rezerwowych w towarzyskim starciu z Burkina Faso. Belgia wygrała 3:0.

Andy Robertson (58 minut) - Boczny obrońca także nie przeforsował się w kadrze Szkocji i bardzo dobrze! W pierwszym sparingu z Polską nie zagrał jeszcze z powodu choroby, z kolei w meczu z Austrią zszedł z boiska po niespełna godzinie rywalizacji. Miał udział przy drugim golu Szkocji.

Jordan Henderson (90 minut) - Kapitan Liverpoolu zagrał tylko w pierwszym meczu ze Szwajcarią. Drugą, towarzyską konfrontację z Wybrzeżem Kości Słoniowej Hendo obserwował z perspektywy ławki rezerwowych.

Harvey Elliott (90 minut) - Nastolatek zaliczył debiut w reprezentacji U-21 w starciu z Andorą. Młodzi Anglicy wygrali ten mecz 4:1.

Fabinho (98 minut) - Flaco w pierwszym meczu z Chile wszedł z ławki rezerwowych na ostatnie 8 minut. Z kolei w kolejnym spotkaniu z Boliwią, Tite postawił na pomocnika Liverpoolu od pierwszej do ostatniej minuty.

Takumi Minamino (113 minut) - Taki miał okazję zagrać z Australią i Wietnamem. Drużyna Japonii wywalczyła sobie awans do mundialu już w pierwszym meczu, w którym piłkarz Liverpoolu miał swoje szanse, by trafić do siatki.

Curtis Jones (118 minut) - Pomocnik ma za sobą pracowity czas w młodzieżowej kadrze Trzech Lwów. Wystąpił w spotkaniach z Andorą i Albanią, wygranych przez Anglię, co zbliżyło kadrę do awansu na Mistrzostwa Europy U-21.

Diogo Jota (148 minut) - Zapisał na swoim koncie asystę i gola w potyczkach z Turcją i Macedonią. Portugalia wywalczyła sobie awans na mundial w Katarze.

Luis Díaz (174 minuty) - Kolumbia zanotowała 2 zwycięstwa, a zawodnik Liverpoolu strzelił gola w rywalizacji z Boliwią. Nie wystarczyło to jednak jego reprezentacji, która mundial obejrzy przed telewizorem.

Kostas Tsimikas (180 minut) - 2 pełne występy greckiego Scousera. Drużyna z Hellady najpierw wygrała na wyjeździe 1:0 z Rumunią, a potem przegrała 0:1 z Czarnogórą.

Virgil van Dijk (180 minut) - Holenderski kolos zagrał dwukrotnie od deski do deski. Oranje pokonali Danię i zremisowali z Niemcami.

Caoimhin Kelleher (180 minut) - Bramkarz Liverpoolu zaliczył 2 pełne występy i zachował czyste konto w pojedynku z Litwą.

Alisson (180 minut) - Alli nie wpuścił bramki w meczach z Chile i Boliwią. Tite zdecydował, że to właśnie golkiper Liverpoolu zagra w marcowych meczach eliminacyjnych w strefie południowoamerykańskiej.

Mohamed Salah (210 minut) - Egipcjanin rozegrał dwumecz z Senegalem. W rewanżu potrzebna była dogrywka i rzuty karne, więc Mo ponownie nie mógł liczyć na taryfę ulgową podczas meczów reprezentacji.

Sadio Mané (210 minut) - Podobnie jak Salah. Nagrał się w ostatnich dniach, strzelił decydującego karnego w serii jedenastek i mógł świętować kwalifikację do MŚ.