05.05.2024
17:30

Osób online 1177

Dyrektor Villarrealu zawiedziony sędziowaniem

Dyrektor generalny Villarrealu skrytykował sędziego za decyzję podjętą podczas porażki z Liverpoolem w półfinale Ligi Mistrzów.

The Reds zwyciężyli 3:2 w drugim meczu półfinałowym, dzięki czemu będą mogli zameldować się w finale w Paryżu pod koniec maja.

Liverpool po pierwszej połowie przegrywał 2:0, a bramki dla Villarrealu strzelali Boulaye Dia i Francis Coquelin. Liverpool odpowiedział w drugiej połowie golami Fabinho, Luisa Diaza i Sadio Mané.

Jednak zanim Coquelin zdobył drugą bramkę dla Villarrealu, nastąpiła stykowa sytuacja w polu karnym Liverpoolu po zderzeniu Alissona Beckera z Giovanim Lo Celso. Sędzia Danny Makkelie nie brał pod uwagę apeli graczy Villarrealu o przyznanie rzutu karnego, a VAR nie stwierdził takiej konieczności.

Decyzja ta nie spodobała się dyrektorowi generalnemu Villarrealu, Fernando Roigowi Neguerolesowi, który skrytykował Makkelie, twierdząc, że sędzie nie stanął na wysokości zadania.

- Nie ma tu żadnej możliwej interpretacji. Sędziowanie było okropne, zawsze na korzyść Liverpoolu.

- Nie jest to wymówka, gdyż Liverpool był o wiele lepszy i mógł zdobyć więcej bramek, mimo to takie sędziowanie w 2022 roku to pomyłka.

- Wiele niejasnych mniej ważnych sytuacji było rozstrzyganych na korzyść Liverpoolu.

- W pierwszej połowie było kilka fauli niedaleko pola karnego. Taki stały fragment gry jest bardzo ważny, a mimo to sędzia ani razu go nie przyznał.

- Nie jestem zirytowany, ale dumny, że udało nam się tak daleko dotrzeć. Szkoda, że sędziowanie było po prostu słabe.

Komentarze (21)

użytkownik zablokowany 04.05.2022 19:07 #
karny się należał. Ogólnie jednak sędzie dobrze prowadził spotkanie.
Smuggler7 04.05.2022 19:27 #
Chyba karna żółta kartka za nadmierne symulowanie. Obejrzyj sobie powtórkę i jeszcze raz tę sytuację przeanalizuj.
użytkownik zablokowany 04.05.2022 19:42 #
Mi się wydaje że LO Celso chciał wymusić bo już tracił kontrolę nad pilka. Z reszta Ali zatrzymał pilke tak jakby. Żelazna zasada jest taka: zawodnik może przejść, piłka nie.
Snatchi 04.05.2022 19:17 #
Ja tak szczerze widziałem tę powtórkę z 20 razy i dalej nie wiem jak to interpretować
Magerlfc 04.05.2022 19:28 #
Hahaha. Byli lepsi... Pechowo odpadli. Sędziowie ich przewieźli jak nikt nigdy nikogo... Ja sam widziałem ze 3 karne dla żółtych, 2 czerwone kartki dla piłkarzy lfc za faule na Lo Celso... Tragiczne sędziowanie...
użytkownik zablokowany 04.05.2022 19:41 #
Przeciez jak wół jest napisane że Liverpool byl znacznie lepszy, tu się rozchodzi jedynie o uczciwe sędziowanie a nie o to że Villa mialoby wieksze szanse gdyby ten karny odgwizdano.
Magerlfc 04.05.2022 22:05 #
A co było nieuczciwego w tym dwumeczu?. Chyba tylko te rzucanie się piłkarzy villarreal w każdej stykowej sytuacji... Lo celso i ten Fjut czy jak tam sie go pisze... A inni nie lepsi.
Clashman 04.05.2022 19:29 #
No, a co ma chłop powiedzieć? Nie było tam karnego absolutnie, a Alisson w pierwszej kolejności dotknął piłki, mimo, że niektóre z powtórek mogą poddawać to w wątpliwość. Ogólnie rzecz biorąc, w tym meczu wyszła z Villarreal głupota w rozporządzaniu własnymi siłami i brak doświadczenia na tym etapie rozgrywek. Napadli na nas w pierwszej połowie jak dziki, a w drugiej oddychali rękawami i dostali trójkę. Co do wypowiedzi dyrektora Villarreal, mogę skwitować to krótko: "złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy". Tyle w temacie.
użytkownik zablokowany 04.05.2022 19:40 #
Tez mam wrażenie że Alisson zatrzymał wpierw pilke a Lo Celso celowo się rzucił bo już tracił kontrolę nad pilka i tak.
użytkownik zablokowany 04.05.2022 19:56 #