FOR
Nottingham Forest
Premier League
22.02.2026
15:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1205

Matip: Dobrze, że Darwin do Nas trafił!


Joël Matip jest szczęśliwy, że może rywalizować z Darwinem Núñezem jedynie na treningach, a nie w meczach o punkty, jak miało to miejsce w minionej edycji Ligi Mistrzów.

Urugwajski napastnik znalazł sposób na defensywę Liverpool w dwóch meczach ćwierćfinałowych Champions League, kiedy Benfica starała się uprzykrzyć życie podopiecznym Jürgena Kloppa.

Matip miał okazję bezpośrednio pojedynkować się z Darwinem w rewanżowym starciu na Anfield, w którym padł remis 3:3.

- Naprawdę mocno utrudnił mi wtedy życie - powiedział stoper Liverpoolu.

- Jestem szczęśliwy, że od tego sezonu może występować w naszym zespole.

- Dysponuje niesamowitym pakietem umiejętności i już nie mogę się doczekać, kiedy zacznie strzelać dla nas bramki.

- Nie mieliśmy wcześniej w swoich szeregach takiego napastnika. Dysponuje siłą, atletyzmem i dużą szybkością. Jestem więcej niż pewny, że strzeli dla nas mnóstwo goli.

- Zagwarantuje drużynie dodatkowe opcje w ofensywie i wierzę, że cały zespół na tym skorzysta.

Matip wyraził również swoja radość z powodu podpisania nowej umowy przez Joe Gomeza.

- Przez ostatnie lata wykonywał tutaj bardzo dobrą robotę. Jest świetnym gościem i cieszę się, że będzie kontynuował swoją grę na Anfield. Oczywiście to Liverpool, więc rywalizacja o miejsce w składzie jest ogromna. Przed nami jednak mnóstwo spotkań na wielu frontach, zatem każdy otrzyma swoje szanse - podsumował. 

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

kuczq 13.07.2022 22:27 #
Nie masz racji Joel. Kolegium niezależnych ekspertów z lfc.pl już wydało werdykt: Nunez będzie flopem.

Pozostałe aktualności

Sherwood: Salah latem opuści Liverpool (3)
17.02.2026 12:20, AirCanada, liverpool.com
Holenderski ekspert o przyszłości Gakpo (4)
17.02.2026 11:28, Redbeatle, Liverpool Echo
Historia starć z Wilkami w FA Cup (0)
17.02.2026 11:14, Gall1892, liverpoolfc.com
Szobo następcą Gerrarda? (0)
17.02.2026 00:13, Armani87, liverpool.com
Slot na temat transferu Luisa Diaza (0)
16.02.2026 23:45, Klika1892, Liverpool Echo
John Heitinga odszedł z Tottenhamu (2)
16.02.2026 21:27, Wiktoria18, thisisanfield.com