05.05.2024
17:30

Osób online 1136

Liverpool wygrywa 2:0 po golach Hendo i Salaha

Liverpool wygrał z Crystal Palace 2:0 w meczu towarzyskim rozgrywanym w Singapurze.. The Reds wyszli na prowadzenie w 11 minucie za sprawą Jordana Hendersona, który popisał się ładnym uderzeniem z około 10 metrów. Asystą przy tym trafieniu popisał się Harvey Elliott, który inteligentnym podaniem umożliwił kapitanowie oddanie łatwego strzału.

W 44 minucie na boisku pojawił się Leighton Clarkson, który zastąpił Alexa Oxlade-Chamberlaina. Anglik doznał kontuzji mięśniowej i nie mógł kontynuować gry.

W drugiej odsłonie The Reds szybko rozpoczęli strzelanie, gdy w 47 minucie do siatki trafił Mohamed Salah. Egipcjanin oddał strzał z granicy pola karnego, a rykoszet uniemożliwił bramkarzowi Palace skuteczną interwencję.

The Reds mieli przewagę i stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji, ale nie potrafili zamienić ich na kolejne bramki.

Skład Liverpoolu w pierwszej połowie: Adrian - Milner, Konate, Matip, Tsimikas - Henderson, Jones, Elliott - Chamberlain (44' Clarkson), Firmino, Diaz.

Skład Liverpoolu od 45 minuty: Davies - Alexander-Arnold, Van Dijk, Van den Berg, Robertson - Fabinho, Keita, Thiago - Salah, Nunez, Carvalho.

Skład Liverpool od 78 minuty: Mrozek - Mabaya, Phillips, Williams, Chambers - Morton, Carvalho, Bajcetic - Salah, Clark, Norris.

Z powodu urazów poza kadrą znaleźli się: Alisson Becker, Diogo Jota, Tom Hill oraz Melkamu Frauendorf.