05.05.2024
17:30

Osób online 1193

Salzburg górą w starciu z Liverpoolem

Liverpool przegrał dziś na Red Bull Arena z Salzburgiem 0:1, mimo totalnej dominacji w drugiej połowie, kiedy na placu gry pojawił się 'pierwszy garnitur' w 60. minucie pojedynku

Aktywny w ofensywie był Darwin Núñez, który w pierwszej połowie mógł przynajmniej dwukrotnie trafić do siatki mistrzów Austrii. Po jednej z akcji w 24 minucie Urugwajczyk ustrzelił poprzeczkę.

2 minuty później błąd popełnił Joe Gomez, a dogodną okazję na zdobycie bramki zmarnował Fernando, gdyż na posterunku był dobrze interweniujący Adrian.

W 36. minucie Harvey Elliott przed polem karnym przełożył sobie piłkę na lewą nogę, jednak uderzenie młodego Anglika poszybowało wysoko ponad poprzeczkę.

W drugiej połowie Liverpool przeszedł do śmielszych poczynań ofensywnych, spychając niejednokrotnie Salzburg do bardziej zmasowanej defensywny.

W 61. minucie Luis Díaz po zespołowej akcji, mając przed sobą jedynie golkipera mistrza Austrii, uderzył wprost w niego.

Kilka minut później fantastycznym crossowym podaniem popisuje się Alexander-Arnold, jednak Kolumbijczyk źle przyjął piłkę w polu karnym rywala.

W 72. minucie prawym skrzydłem urywa się Mo Salah, jednakże dobrze krótkiego słupka bramki pilnował Nico Mantl. Dosłownie po chwili po grze na małej przestrzeni na uderzenie zdecydował się Bobby Firmino, ale znów górą był golkiper Salzburga.

W 81. minucie w polu karnym gospodarzy po podaniu Salaha odnalazł się Fabinho, jednak uderzenie Flaco było zbyt lekkie, by zaskoczyć bramkarza przeciwnika.

82. minuta to gol Díaza, jednak arbiter zasygnalizował pozycję spaloną. 3 minuty później na bombę z dystansu decyduje się Alexander-Arnold, jednak piłkę nad poprzeczkę sparował Mantl. Chwilę potem po kornerze swego szczęścia próbował FIrmino, ale nie udało mu się pokonać dobrze rozgrzanego golkipera mistrza Austrii.

W doliczonym czasie gry strzelał jeszcze Andy Robertson, jednak tradycyjnie piłka nie znalazła drogi do siatki.

Liverpool był stroną, która totalnie zdominowała drugą odsłonę, ale wygląda na to, że the Reds wystrzelali się kilka dni wcześniej w Lipsku.

W sobotę mecz o Superpuchar Anglii z Manchesterem City.

Skład Liverpoolu od 1 do 60 minuty: Adrian; Mabaya, Konate, Gomez, Milner (Robertson 45′); Bajcetic, Keita (Morton 45′), Jones; Elliott, Carvalho, Nunez (Firmino 45′)

Skład od 60 do 90 minuty: Adrian, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk Robertson, Fabinho, Henderson, Thiago, Salah, Firmino, Diaz

Adrianeklfc 27.07.2022 20:52 #
Dajmy mu troszkę czasu, oczywiście pojawiają się jeszcze błędy,jest młody ale ma niesamowity ciąg na bramkę i nie boi się pojedynków na skrzydle. Będzie z niego Pan Piłkarz :)
omnia 27.07.2022 20:53 #
Carvalho nie wygrał chyba żadnego pojedynku.
Nunez nieskuteczny strasznie, a każdy gra na niego.
Mabaya fajnie biega, ale nie umie podać dokładnie.
Pierwsza połowa w naszym wykonaniu bardzo mierna, ale fajnie, że młodzi się ogrywają.
MG75 27.07.2022 23:15 #
Mabaya ma z 17 lat i gra chyba trzeci mecz w klubie, ciężko wymagać od niego więcej. Ma potencjał, brakuje zgrania i zimnej głowy w decydujących momentach.
John 27.07.2022 20:48 #
Bajcetic bajka, nunez bajka… fajnie tam przy środzie widzę mecz jest oglądany:)
użytkownik zablokowany 27.07.2022 20:48 #
Jak na drugą ekipę to miażdżymy rywala. Wynik absolutnie nie odzwierciedla przebiegu meczu.