MAR
Olympique Marsylia
Champions League
21.01.2026
21:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1392

Boss o urazach Oxa i Kellehera


Alex Oxlade – Chamberlain odniósł poważną kontuzję mięśnia dwugłowego uda podczas przedsezonowego tournée w Azji. Zawodnik grający z numerem 15 nie wymaga co prawda operacji, ale powrót do pełni zdrowia będzie dla niego dość czasochłonny. Klopp zapytany o stan zdrowia Anglika skomentował:

- Z Oxladem zajmie to trochę więcej czasu. Jest to poważna kontuzja mięśnia dwugłowego. Wszyscy nienawidzimy tego rodzaju urazów, ale mimo to zdarzają się one od czasu do czasu i tym razem trafiło na Oxa.

Warto przypomnieć, że Alex odniósł uraz w trakcie wygranego 2:0 meczu towarzyskiego z Crystal Palace, który odbył się w Singapurze.

Ponadto, trener dostarczył także informacje na temat Caoimhina Kellehera, który doznał kontuzji podczas meczu reprezentacyjnego w czerwcu.

- Caoimh poczuł ukłucie podczas meczu reprezentacyjnego i usłyszał od departamentu medycznego swojego kraju, że wszystko powinno być w porządku po przerwie wakacyjnej, jednak kiedy pojawił się w naszym ośrodku treningowym, to już na pierwszym treningu czuł znów bardzo duży dyskomfort. Po konsultacjach z naszym zespołem fizjoterapeutów stwierdziliśmy, że Irlandczyk nie będzie jeszcze gotów do gry przez najbliższe 2 – 3 tygodnie.

Wygląda na to, że naszego rezerwowego bramkarza ujrzymy najprawdopodobniej w meczowym składzie dopiero pod koniec sierpnia.

Warto przypomnieć jeszcze, że na dzisiejsze spotkanie z Manchesterem City niedostępni pozostają także Alisson, który po drobnym urazie mięśni brzucha powinien być gotów do gry na inauguracyjny mecz Premier League z Fulham, a także Diogo Jota zmagający się z kontuzją mięśniową.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

GrzechuYNWA 30.07.2022 11:06 #
Pearce napisał, że Ox wypada na 2-3 miesięce.

Pozostałe aktualności

Wywiad z Kloppem (1)
19.01.2026 18:53, Matt_ityahu1892, The Athletic
Spotkanie Konaté z fanami Liverpoolu (0)
19.01.2026 17:54, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Liverpool ma się czego bać: Marsylia (0)
19.01.2026 17:26, Maja, thisisanfield.com
Skrót meczu U-21 z Arsenalem (0)
19.01.2026 16:48, Piotrek, liverpoolfc.com