05.05.2024
17:30

Osób online 1285

Zwycięstwo legend z Czerwonymi Diabłami

W sobotnie popołudnie na Anfield odbył się mecz legend pomiędzy Liverpoolem a Manchesterem United. Byli zawodnicy the Reds pokonali Czerwone Diabły 2:1 po bramkach Marka Gonzáleza oraz Florenta Sinamy-Pongolle'a, jedynego gola dla gości zdobył Dimitar Berbatov.

Pierwsze trafienie na Anfield jeszcze w trakcie pierwszej połowy zdobyła drużyna z Manchesteru za sprawą przepięknego uderzenia ze skraju pola karnego przez Dimitara Berbatova. Napastnik United nie pozostawił Jerzemu Dudkowi żadnych szans.

Liverpool wyrównał tuż po wznowieniu gry. Robbie Keane rzucił się na bezpańską piłkę i natychmiast zagrał do niepilnowanego Gonzáleza, który zachował spokój przed The Kop, pokonując van der Gouwa.

Drużynie prowadzonej przez sir Kenny'ego Dalglisha udało się uzyskać prowadzenie na siedem minut przed końcem spotkania. Florent Sinama-Pongolle znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie, i fantastycznym uderzeniem posłał piłkę w dolny róg bramki, czym zapewnił końcowe zwycięstwo the Reds.

Skład legend Liverpoolu: Jerzy Dudek, Sander Westerveld - Bjorn Tore Kvarme, Stephane Henchoz, Martin Skrtel, Gregory Vignal, Fabio Aurelio, Djimi Traore, Glen Johnson, Salif Diao, Momo Sissoko, Xabi Alonso, Stewart Downing, Mark Gonzalez, Albert Riera , Maxi Rodriguez, Luis Garcia, Anthony Le Tallec, Andriy Voronin, Robbie Keane, Florent Sinama-Pongolle