BUR
Burnley
Premier League
14.09.2025
15:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1275

Robbo: Wykonaliśmy swoją robotę


Andy Robertson chwalił postawę Liverpoolu we wczorajszym meczu z Ajaxem. The Reds zwyciężyli 3:0, pieczętując swój awans do najlepszej '16' Europy.

Według Szkota, drużyna z Merseyside po prostu wykonała swoją robotę i powinna jak najszybciej wrócić do regularnego zwyciężania, nad czym wszyscy usilnie pracują podczas treningów.

- Wiedzieliśmy, że Ajax interesuje wyłącznie zwycięstwo. Mieliśmy zatem świadomość, iż ruszą na nas praktycznie od samego początku. Nie weszliśmy najlepiej w mecz, traciliśmy zbyt wiele piłek i nie mogliśmy przejąć kontroli nad wszystkim - powiedział Robbo.

- Nie udało im się jednak nas złamać, a my cały czas pozostawaliśmy w grze. Na dobrą sprawę mieli jedną idealną sytuację do zdobycia gola, nic poza tym. Nie pozwoliliśmy im na więcej.

- Chcieliśmy za wszelką cenę trafić do siatki. Wiedzieliśmy, że to może wiele zmienić. Hendo wykonał świetną robotę, a Mo zrobił swoje pod bramką Ajaxu - uśmiechał się boczny obrońca Liverpoolu.

- Sądzę, że po golu nareszcie się uspokoiliśmy i zaczęliśmy łapać odpowiedni rytm. W drugiej połowie od początku narzuciliśmy swoje warunki, czego efektem były następne trafienia.

- Oczywiście cieszymy się, że awansowaliśmy, mając w zanadrzu jeszcze jeden mecz na Anfield.

- Darwin był w szatni wyraźnie zły na siebie, że nie trafił do siatki pod koniec pierwszej połowy. Usiadłem koło niego, nie wiem, czy zrozumiał moje słowa, powiedziałem krótko 'Uspokój się, dostaniesz ode mnie dobre dośrodkowanie i strzelisz główką!'. Może musimy częściej powtarzać takie praktyki? 

- Praktycznie od razu Harv dołożył trzeciego gola. Mieliśmy wszystko pod kontrolą. Tak właśnie powinien grać Liverpool. Później boss zdecydował się na zmiany, dając odpocząć kilku chłopakom. Wygraliśmy 3:0 na niełatwym terenie, zachowaliśmy czyste konto i mamy powody do satysfakcji - kontynuował Robbo.

- Jesteśmy szczęśliwi z powodu awansu - podsumował.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Rozmowy Liverpoolu z kadrą Szwecji o Isaku (0)
03.09.2025 22:13, Wiktoria18, thisisanfield.com
Gyökeres solidaryzuje się z Isakiem (1)
03.09.2025 19:10, Mdk66, thisisanfield.com
Salah staje w obronie Díaza i Núñeza (4)
03.09.2025 18:42, Bartolino, Sky Sports
Luiz Fernando Iubel dołącza do klubu (1)
03.09.2025 17:37, Matt_ityahu1892, liverpoolfc.com
Szoboszlai wybrany 'piłkarzem kolejki' (1)
03.09.2025 17:13, AirCanada, liverpoolfc.com
Ngumoha zadebiutował w kadrze Anglii U-19 (0)
03.09.2025 17:07, AirCanada, liverpoolfc.com